Forumunuza Maskot Belirleyin

Maskotlar, internet sitelerinin yüzleri haline gelmiş olan nesne veya canlılara verilen isimdir. Eğer ki maskot kavramını daha da açacak olursak, genellikle logonun bir kısmını oluşturan ve sitenin içeriği ile alakalı olan resim öbeği olarak da adlandırabiliriz. Ayrıca genellikle forumların icon bölümünde de bu maskotlar ile karşılaşmak mümkündür.

Genellikle maskot kullanımı, son 10 yılda ciddi bir oranda yaygınlaşmıştır. Projelerinin daha da akılda kalıcı ve eğlenceli görünmesini isteyen proje sahipleri, kendilerine bir maskot çizdirerek bu maskot ile internet sektörüne daha da yayılmayı hedefliyor. Kaliteli maskot verileri elde eden, ve projesinde de gerçekten başarılı olan kişiler, maskotları sayesinde şöhretlerine şöhret katabiliyor. Genellikle geçtiğimiz yıllarda bir kalite göstergesi olarak kullanılan maskotlar, günümüzde de neredeyse her sitede bulunmakta. Webmaster forumları, maskot olarak genellikle hayvanları ele almaktadır. Ülkemizde oldukça yaygın olarak kullanılan Webmaster forumlarından olan WMARACI, maskot olarak boğa hayvanını kullanmaktalardır. Ayrıca bu boğa, WMARACI’nı kuran “Boğa Bilişim Hizmetleri”nin de bir temsilcisidir. Yine ülkemizin ileri gelenlerinden R10 forumu, iconlarında kendi çizdikleri bir çocuğu göstermekteler. Meraklı bir bakış içerisinde olan bu çocuk, girişimcilerin projeye girerken duydukları merak ve endişeyi sembolize etmektedir.

Siz de bir proje sahibiyseniz ve internet siteniz için bir maskot oluşturmak istiyorsanız, maskot tasarımı işi ile profesyonel olarak uğraşan kurum veya kişilerden destek alarak hemen bir maskot sahibi olabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar!

En Verimli Sitelere Forum Reklamı Verin

Forumları Forum Yapan Nedir ?

Webmaster Forumu Nasıl İyi Yerlere Gelir ?

Forumunuzdaki Yetkileri Belirleyin

Webmaster Forumlarında Hangi Renkler Ağırlıklı Olmalı ?

Forumu Kurmak İçin İlk Adımı Atma Vakti

Webmaster Forumu İçin Hangi Altyapı Kullanılmalı ?

Webmaster Forumu Nedir ?

Webmaster Forumu Yöneticilerinde Olması Gereken Özellikler

PTC Siteleri Nedir? Kimdir? Nasıldır? Kazandırır mı?

Link kısaltma nedir? Nasıl para kazanılır?

Alan Adı (Domain) Ticareti Ile Para Kazanma

Tapatalk Uygulaması: Form Konularını Anlık Göndermekte

İhracat yapacaklara 12 önemli uyarı

NFC (Yakın Alan İletişimi) Nedir?

Bunlar da ilginizi çekebilir !