izmir escort bayan

 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  488022,307
  % 3,64
 • BIST 100
  %

Hayallerinizin peşinden koşarak düşük bütçe ile başarıyı yakalamak

Hayallerinizin peşinden koşarak düşük bütçe ile başarıyı yakalamak

Düşük bütçe ile büyük hayaller başarmak iş yapmak isteyen herkesin müşterek bir hayali olmaktadır. Bazıları da şans eseri, hayaline ulaşabilir. Kimileri ise, en büyük problem olarak görülen sermaye engeline takılır. Oysa ki tüm hayaller gerçekleşmek için kurulmakta. Endişelerinden çok fazla hayallerine inanan her girişimci, düşük bütçe ile de başarılı olabileceğini bilir. Gerçekçi hayallerin peşinden koşmak her zaman çok büyük bir ödeme gücüne sahip olmanızı gerektirmez Küçük bir yatırım, büyük bir fikirle çok fazla parlak bir ışığa dönüşebilir….

Hayallerin peşinden koşarak düşük bütçe ile başarıyı yakalamak

Sermaye

– Her girişime başlarken heyecanlı olmanız doğal. Öncelikle fikrinizi hangi sermaye ile hayata geçireceğinize karar vermeniz gerekiyor. İşinizden ayrılarak elde etmiş olduğunuz birikimleri kullanarak mı? Yoksa çalışmakta olduğunuz işinizden kopmadan sermayenizi güçlendirerek mi? Girişiminize devam edeceksiniz buna karar vererek yola çıkmanız şart

Tecrübe

– Her konuda bir şeyler bilmek iyidir ama bir konu için her şeyi bilmek daha iyidir. İster e-ticaret yapın, ister klasik ticaret herhangi bir ayrımı yoktur. Girişimcilerden duyduğumuz en muhteşem söz ‘bildiğim işi yaparım’ dır. Bilmediğiniz alanda hem zaman hem de para kaybı yaşayacağınıza, bildiğiniz konulara yönelmek sizi bu vakit kaybından ve masraftan kurtarabilir. Bununla birlikte uzmanı olduğunuz alanda çalışmak, kendinize daha da güvenmenizi sağlar.

İş Fikri

– Hayalinizi kurdunuz ve belki sermayenizi de göze çarpan ölçüde toparladınız. Ama hâlâ bir eksiğiniz mevcut. Bütün ihtiyaçlarınızın ve hedeflerinizin bir çetelesini çıkarmalısınız. Neye ne kadar ödeme yapacağınızı önceden bilmek, ileriyi görmenizi sağlar.

Harcamaların Planlanması

– İş planınızı hazırladınız. Öyleyse hangi harcamaların da gereksiz olduğunu fark ettiniz anlamına geliyor. Öncelikli harcamaları üst sıralara yerleştirirken, lüzumsuz harcamalardan kurtulmalısınız. En azından ilk aşamada fazla heyecanın etkisiyle yanlış harcamalar yaparak yanlış seçimlerde bulunmamalısınız. Asıl amacınız projenizi gerçekleştirmek olmalıdır.

Risk

– Düşük bütçe dünyanın sonu demek değildir. Borçlanmak uzun vadede yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Borçlanmak her zaman kötüdür. Ünlü bir Girişimcinin yeni bir girişim ile ilgili sözü hep aklıma gelir. İşyeri kurarken % 80 özsermaye, % 20 borç alarak yeni girişimini başlamakta.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Adım Adım E-Ticaret

A’dan Z’ye Blog Oluşturmak

Webmaster Forumu İle İlgili Herşey!

Xml Entegrasyonu (E-Ticaret) Nedir? Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Windows 10 Home

Bunlar da ilginizi çekebilir !