• YARIM ALTIN
  883,16
  % -0,25
 • $ DOLAR
  5,7370
  % 0,12
 • € EURO
  6,3688
  % -0,02
 • £ POUND
  6,9822
  % -0,03
 • ¥ YUAN
  0,8144
  % 0,20
 • РУБ RUBLE
  0,0865
  % 0,18
 • BITCOIN
  58980,664
  % -3,21
 • BIST 100
  96.032
  % 0,00

Shopify ile E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Shopify ile E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Günümüzde yaygınlaşan e-ticaret hizmetleri, hizmet ve ürünleri sanal yollar üzerinden satın almak isteyen tüketiciler için özel bir ticari faaliyet olmaktadır. Bu ticari faaliyet sayesinde aranılan ürünün kolayca bulunması, ürün karşılaştırılmasının yapılması, bütçeye en uygun olan ürünün bulunabilmesi mümkün olmaktadır. Tabii bu e-ticaret işlemlerinin yerine getirilmesi için de ticaret erbaplarının kendileri için en uygun olduğunu düşündüğü bir yazılımı tercih etmesi gerekmektedir. Nitekim e-ticaret faaliyetleri bu yazılım üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu ihtiyaca gereksinim duyan e-ticaret işletmecileri için Shopify yazılım türünü önerebiliriz. Bu yazılımın en temel ve tercih edilmeye sebep olan özelliği, herhangi yazılım bilgisine sahip olmayan kullanıcıların bile yazılımın kurulumunu sağlayıp faaliyetini zorlanmadan yürütebilmesidir. Nitekim Shopify yazılımı bir kontrol mekanizmasıyla çalışmaktadır. Ana faaliyet Shopify ana merkezleri üzerinden sağlanır.

Shopify Yazlımı Üzerine

Shopify kuruluş yeri Kanada olan, 2004 yılı itibariyle oluşumu gerçekleşen bir yazılım olmaktadır. İlk etapta kurucuları olan bir grup arkadaş tarafından kullanılan bu yazılım, kısa bir süre sonunda tercih edilen ve tanınan bir yazılım haline gelmiştir. Kurulumu da kullanımı da oldukça kolay olmaktadır. Avantajı en çok olan yazılım türü olduğunu da söyleyebiliriz. Bundaki en büyük pay kontrol sistemine sahip olmasıdır. Bu sayede kullanıcı hiçbir yazılım bilgisine sahip olmadan dahi Shopify kurulumunu sağlayıp ürünlerini tasarlayarak satışa sunabilmektedir. Üstelik tasarım konusunda da gelişmiş olan bu yazılım sayesinde, kullanıcılar ürünlerine özel bir tasarım seçerek satışlarını gerçekleştirebilir. Satışı yapılacak ürünün yasal olması dışında bir koşulu yoktur. Yasal olan her türlü ürünü bu yazılım aracılığıyla satabilirsiniz. Kurulumu ücret gerektiren bu yazılımı henüz denemeyenler ücretsiz sürümü ile Shopify hakkında bilgi sahibi olabilir. 14 günlük ücretsiz deneme süresi sonrasında da bedelini ödeyerek kullanmaya devam edebilir.

İlginizi çekebilir  Firmadan-Tüketiciye (B2C, Business to Consumer) E-Turizm (E-Ticaret)

Shopify Ücretlendirme Bilgisi

Shopify bir yazılım programı olarak belirli bir ücretlendirmeye tabiidir. Ancak daha önce Shopify yazılım türüyle tanışmamış olan kullanıcılar için 14 günlük ücretsiz deneme program paketi hazırlanmıştır. Deneme sürümünü kullanan ve memnuniyetini sağlayan kullanıcı 14. Günün sonunda bu yazılımın ücretli sürümünü satın alarak e-ticaret üzerinden ürün satışını gerçekleştirebilir. Bulut tasarımlı bir özelliğe de sahip olan Shopify yazılım programı her tarayıcı ile uyumlu bir şekilde kullanılabilmektedir.  Kullanımını uygun bulan e-ticaret erbapları aylık ya da yıllık olarak sunulan paketlerden bütçesine en uygun olan paketi tercih edebilir. Yıllık paketlerin ücretlendirme konusunda daha uygun fiyat sunduğunu söyleyebiliriz.  Sizler de size en uygun paketi tercih edip Shopify satın alma işlemini sağlayarak bu yazılımın sağlayacağı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Shopify ile Tema Oluşturabilir Miyiz?

Shopify yazılım türünün sağladığı oldukça fazla imkân bulunmaktadır. Bunlarda biri de tema ekleyebilme özelliğidir. Shopify kullanıcılarının her biri farklı bir ürün satışı sağlamaktadır. Bu sebeple de sistem üzerine çok çeşitli temalar eklenmiştir. Bu yazılım türünün kullanıcıları, satışını sağlayacağı ürünler için yazılımın sunmuş olduğu temalardan en uygun olduğunu düşündüğü temayı seçebilir. Ayrıca hazır temaları kendi ürünleri için uygun bulmayan kullanıcılar ise kendi tasarımlı temalarını oluşturabilirler. Shopify yazılım programı her iki imkânı da yazılımın kullanıcılarına sunmuştur. Tüm bunların dışında, Sistem üzerinden ücretli ya da ücretsiz olarak sunulabilen eklentilerden de tercihinizi yapabilirsiniz. Size en uygun tasarımı ve eklentiyi tercih ettiğinizde ürünlerinizi satış işlemlerini de bir o kadar iyi ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Seçimlerinizi Shopify kurulumunu gerçekleştirip üyelik işlemlerinizi de tamamladıktan sonra hızlı bir şekilde yapabilir ve e-ticari işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Shopify Yazılımının Sağladığı Avantajlar

Shopify en gelişmiş yazılım türü olarak e-ticaretle ilgilenen kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Bu yazılımın kullanılması için özel bir eğitim ya da bilgi birikimine de gerek yoktur. Ana merkez üzerinden kontrol mekanizması oluşturulan bu yazılım ile her tarayıcı üzerinden kullanımını sağlayabilmek mümkün olmaktadır. Kullanıcı istediği ürünü (yasal bir ürün olması koşuluyla) kişisel olarak dizayn ederek satışa sunabilme hakkına da sahip olmaktadır. Özellikle ürünlerin kişileştirilebilmesi Shopify kullanıcıları tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Bu gibi pek çok özelliği bünyesinde barındıran bu yazılımı e-ticaret işlemi yürütmek isteyen ticaret erbapları güvenle tercih edebilir, ticari faaliyetini gerçekleştirebilir.

İlginizi çekebilir  Shopify Nedir? Avantajları Nelerdir?

Shopify İle Satılabilecek E- Ticaret Ürünleri Nelerdir?

Shopify yazılımı ile istenilen ürünün satışını yapabilme hakkı bulunmaktadır. Önemli olan satışı yapılacak olan ürünün yasal bir ürün olmasıdır. Satışı yapılabilecek ürünün somut bir niteliği olabildiği gibi soyut bir niteliği de olabilir. Diğer bir ifadeyle bu ürün dijital bir ürün olabildiği gibi bir ses dosyası ya da video tarzında bir ürün de olabilir. Shopify ile bunların satışını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kontrol mekanizması kullanıcılarda olmayan bu yazılım sizi yönlendirecek kolay bir şekilde kullanımını sağlayıp ürünlerinizin satışlarını gerçekleştirebileceksiniz. Tabii bunun için Shopify yazılımının satın alınması ve programın kurulumunun sağlanarak üyelik işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerin sonrasında e-ticaret işlemlerinin faaliyetine geçmek ve ürün satışını başlatmak mümkün olacaktır. Bu işlemleri oldukça kısa bir sürede yapmak mümkün olabilmektedir. Özel bir yazılım bilgisine de ihtiyaç yoktur. Sizler de yüksek standartlarla hizmet sunabilen bu hizmetle e-ticaret işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !