• YARIM ALTIN
  1.505,41
  % -1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  7,7100
  % 0,09
 • € EURO
  8,9930
  % 0,14
 • £ POUND
  9,8320
  % 0,25
 • ¥ YUAN
  1,1299
  % -0,15
 • РУБ RUBLE
  0,0998
  % -0,23
 • BITCOIN
  79259,411
  % -1,41
 • BIST 100
  1.100,41
  % -0,20

E Ticaret Siteleri ile Mobil Ticaret Siteleri Arasındaki Önemli Farklar

E Ticaret Siteleri ile Mobil Ticaret Siteleri Arasındaki Önemli Farklar

Dijital pazarlama dünyasında çevrimiçi satışlarınızı gerçekleştirebileceğiniz e-ticaret ve mobil e-ticaret olmak üzere değişik iki platformu bulunuyor. Teşebbüsünüzün hedef kitlesine en tesirli şekilde erişebileceği alanı seçebilir, dilerseniz her ikisinde de bulunabilmek için doğru e-ticaret paketine sahip olarak, masaüstü ve dizüstü aletlerin yanı sıra mobil aletlerden da müşteri portföyünüzü genişletebilirsiniz. Bir teşebbüsçü olarak, satışlarınızı artıracak, marka değerinizi yükseltecek bu alanlarda müşteri ile temas halinde olduğunuz mağazalarınızın cirosunu katlayabilir, yurt içi ve ilerleyen vakitlerde ülke dışında da rekabete iştirak edebilirsiniz. Ancak, evvela e-ticaret ve mobil e-ticaretteki yaklaşımınızı ve dolayısıyla taktiklerinizi belirlemenizde yarar var.

Bu noktada, e-ticaret paketinizin sunduğu olanaklardan istifade ederek e-ticaret ve mobil uyumlu e-ticaret sitenizde ne tür değişik noktalara dikkat faktörüz gerektiğini biliyor musunuz? E-ticaret sitenizdeki hangi özelliklerin mobil e-ticaret sitenizde ne şekilde uyarlanmasını sağlamalısınız?

İşte E Ticaret Siteleri ile Mobil Ticaret Arasındaki Önemli Farklar

Görsel İçerikte Ekran Farkı Önemli

E-ticaret sitelerinin ürün sayfalarında, görselleri daha net bir şekilde görebilmek, ekranda ürün yakınlaştırma sayesinde daha da neti bir şekilde görüntüleyebilmek olası. Ancak, pek çok mobil kullanıcı için alet ekranı ürün incelemek için küçük gelebiliyor; görüntü büyütülse de dizüstü ve masaüstü cihazlardaki kadar tesirli olamayabiliyor.

Bu yüzden uzak çekimler yerine ürünün çok daha yakın ve rengini belli edebileceği, düz renk bir fonda yapılmış çekimlerinin kullanılması, mobil üzerinden markanızı seçenek eden kullanıcıların satın alma kararını pozitif istikamette etkileyebilirsiniz.

Kaydırmasız ürün sayfaları mobilde daha kullanışlı

Diz üstü ve masa üstü aletlerde fare yardımıyla sayfayı aşağı yukarıya kaydırmak keyifli ve kolay. Aslında mobilde de sosyal medya ve çeşitli sitelerde aynısı olası. Ancak, ürün satın almada ürünü sepete atmak veyahut ürünle alakalı ücret, satın almak istediğiniz ürün adedi gibi temel bilgilerin kaydırma yapmadan ekranda görüntülenebilmesi son derece pratik ve kullanıcı arkadaşı bir görüntü sergiliyor. Bu yüzden, siz de mobil e-ticaret sitenizde müşterilerinize bu tür kolaylıklar sunabilirsiniz.

Adres ve ödeme ekranı kolaylığı

Sipariş mertebesinde adres ve ödeme bilgilerinin kolaylıkla iki mertebede gerçekleştirilebilmesi son derece ehemmiyetli. E-ticarette de ödeme ekranının çeşitli adımlardan oluşması ve daimi yeni bilgi ekranlarının açılması müşterilerin alışverişten vazgeçmesine kapı aralayabileceği gibi, mobil e-ticaret siteleri üzerinden de yeniden benzer bir sonuçla karşılaşılabilir. Bu yüzden, ödemenin pratik bir şekilde yapılabilmesinde ve mobil cihazda yine ekranda kaydırma yapmadan doldurulması şart olan boşlukların görüntülenebilmesinde fayda var.

Bunlar da ilginizi çekebilir !