izmir escort bayan

 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  483837,476
  % 3,36
 • BIST 100
  %

CPA Marketing Nedir, Nasıl Kazanç Sağlanır?

CPA Marketing Nedir, Nasıl Kazanç Sağlanır?

 

İnternetten para kazanmanın yüzlerce yöntemi vardır. Bunlardan biri olan CPA marketing, uygulamaya konulması çok zorlu bir süreç olsa da bir o kadar kazançlı bir yöntemdir. “Cost Per Action” kelimelerinin baş harflerin den oluşan ve işlem başı kazanç olarak adlandırılan bu yöntem, ürün sahiplerinin ürünlerine satış ortağı olup, satış gerçekleştiğinde para kazandıran bir yöntemdir. Bir anlamda satış ortaklığına benzemekle birlikte arasında çeşitli farklar bulunmaktadır. Satış ortaklığı sisteminde, site ve bloglarda paylaşılan bağlantılar sayesinde satış gerçekleştirilmesi karşılığında kişiler para kazanırken, CPA Marketing’de site ve bloglarda paylaşılan bağlantılar kullanılarak yönlendirilecek olan sitelere kayıt olup, sitelerdeki form ve anketleri dolduranlar kişiler sayesinde kazanç elde edilmektedir.

CPA Marketing’e Nasıl Başlanır?

CPA Marketing, diğer internetten para kazanma yöntemlerine göre başlaması zor bir iştir. Bu işe başlamak için öncelikle, başarılı, iyi hit alan bir web sitesinin olması gerekir. Ancak bu durumda CPA ağları tarafından kabul edilebilir. Sektörel sitelerde hit şartı aranmaz. Bu şekilde çok ziyaretçisi olan bir web sitesine sahip olanlar, CPA networklerine başvuru yapıp onay aldıktan sonra, reklam yerleştirmelerini yaparak para kazanmaya başlayabilir. CPA Marketing kazancı yüksek ancak bir o kadar da zor bir iştir. Bu nedenle, işe başlamadan önce iyi bir eğitim almak gerekir.

CPA Marketing ile Nasıl Kazanç Sağlanır?

CPA Marketing ile kazanç sağlamanın ilk yolu, hedef kitleye yönelik olarak paylaşılacak ilgi çekici paylaşımlardır. Bu paylaşımlardan etkilenerek siteye gelen kimseler, sitede paylaşılan CPA linkleriyle ilgileneceklerdir. Site ve bloglarda vakit geçiren kimseler, paylaşımlardan etkilendikleri için ve avantaj sağlama fikirleriyle hareket ettikleri için bu linkleri tıklayarak yönlendirilecekleri sitelere üye olacaklardır. CPA Marketing ile kazanç sağlamak için, siteye yönlendirilen kişilerin basit forumları doldurması yeterlidir. Ad, soyad, mail adresi, telefon numarası gibi bilgilerin girilmesi blog sahibine para kazandıracaktır. Kişiler bu bilgileri doldurduklarında CPA Marketing amacına ulaşmış olacak ve kişileri bu sayfalara yönlendiren sitelerin sahipleri de para kazanmış olacaktır.

CPA Marketing İçin Yapılması Gerekenler

CPA Marketing ile para kazanmaya başlamak için, öncelikle internette bu alanda hizmet veren güvenli bir pazarlama sitesi bulunur ve bu siteye “yayıncı kaydı” oluşturulur. Kayıt oluşturulduktan sonra başvurunun onaylanması için birkaç gün beklenir. Kayıt işleminin onaylanmasından sonra, bu sitelerden kayıt başına ödemede bulunan sitelerin bağlantıları alınır. İşlem başına 2 ile 5 TL gibi bir kazanç sağlanması mümkündür. Günlük ziyaretçi sayısı yüksek olan sitelerin bu şekilde tatmin edici miktarda kazanç sağlaması mümkündür. CPA Marketing ile kazanç sağlamak isteyen blog ve site sahiplerinin paylaşımlarını sürekli güncel tutmaları gerekmektedir. Paylaşımların kalitesinin düşmesi, ziyaretçi trafiğini azaltacak ve böylelikle kazanç oranını da düşürecektir.

Türkçe CPA Marketing Ağları

CPA Marketing’den kazanç sağlamanın ilk kuralı, çok başarılı bir web sitesinin olmasıdır. Bunu başardıktan sonra, CPA Marketing ağlarına katılmak daha kolaydır. Türkçe CPA Marketing ağlarıaşağıda belirtilmiştir.

 • Gelirortaklari.com;  CPA ağları içinde en bilinen network gelirortaklari.com’dur. Birçok başarıya imza atmış bir networktür. Birçok ünlü firma, özellikle Trendyol ve Hepsiburada gibi firmalar satış ortaklarıyla ilişkilerini bu CPA ağı üzerinden yürütmektedir. Bu site içinde, online oyunlardan, alışverişe kadar birçok alan bulunmaktadır. Siteye üye olmak ücretsizdir. Ancak, ağa yapılan başvurunun kabul olması için başarılı bir web sitesine sahip olmak gerekir.
 • Maxgelir.com; Türkiye’de bu işi düzgün yapan bir network ağıdır. Kuralları gelirortaklari.com ağıyla aşağı yukarı aynıdır. Yapısı da bu network ağı ile aynı olan ve reklam verenleri bulunan bir ağdır.
 • Adtriplex.com; bu networkte yine büyük reklam veren firmalar vardır. Kayıt olmak için kurallar aynıdır. Bu sitenin diğer iki siteden farklı bir tarafı vardır. Siteye üye olmadan önce, ne tür reklamların olduğu ve komisyon oranları sitede gösterilmektedir.
 • Zanox.com; bu network ağı, Türkçe dâhil birçok dilde hizmet vermektedir. Ağda, hem Türkiye’den hem de dünyadan farklı dillerde reklam verenler bulunmaktadır. Büyük bir firmadır ancak kullanıcı paneli çok karışık olduğu için yeni başlayanlar tarafından tercih edilmemektedir.
 • Reklamaction; oldukça başarılı bir CPA ağıdır. İçinde dünyaca ünlü firmalar ve ürünler bulunmaktadır. Kullanıcı dostu bir paneli bulunan bu sitede link alırken ve kazançlar takip edilirken herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.
Bunlar da ilginizi çekebilir !