Yeni bir yatırım fırsatı, bugün ne kaybettiğinizin farkındamısınız?

kripto-para

Sevgili okurlarım, sizlere her zaman olduğu gibi, iş anlatımı yapmadan önce daha iyi anlayabilmeniz için anlatmam gerekenler var.

Paranın icat edildiğinden bu yana insanoğlu her zaman daha güvenli parayı aramıştır. Bankalar gibi kurumlar ortaya çıkınca bu kavram, hem güvenli hem daha hızlıya genişlemiştir. Bankacılık sisteminde bir ülkeden başka bir ülkeye paralar bir haftada falan gidiyor. 1972 yılına kadar para her zaman altın rezervi ne kadarsa o kadar para basılırdı. Yani 1 kg altının varsa aynı değere sahip olacak kadar para basardınız. Bu tarihte ABD ben daha fazla basacağım dedi ve dünya ilk defa enflasyon denilen canavarla o zaman tanışmıştır. 70’li yıllardaki kuyrukların asıl nedeni de işte budur.

Günümüz dünyasında hemen her şeyin teknolojik çözümünü arar olduk. Öyle ki “tabi bu benim düşüncem” Microsoft 98 yılında ilk win98’i çıkardıktan sonra bayt kavramları daha da büyümeye başladı. En büyük bilgisayarlarda 10-20 kilobaytlar kullanırken gigabayt kullanmaya şuanda da çoğumuzun bilmediği 1024 terabayt yani 1 petabayt hatta sırasıyla 1024 petabayt=1 eksabayt, 1024 eksabayt= 1 zettabayt ve 1024 zettabayt= 1 yottabayt kavramlarını da duyar olduk. Günümüzde maksimum seviye olarak petabaytları görüyor olsak da tabi ki 20 yıl önce şuanı bilmiyor olduğumuz gibi şuan da 20 yıl sonrasında belki de yeni kavramların çıkacaktır. Ben buna teknoloji çağı diyorum. Ve şuanda teknoloji çalında emekleme evresini daha yeni yeni geçmeye başladık. Yürümeye başlayınca daha neler neler olacaktır. Sizlerin hayal gücü neler olacağını görebiliyorsa bana da söyleyin lütfen. Ben teknolojinin daha başında olduğumuzu söyleyebiliyorum sadece…

Dünya güvenli ve hızlı para birimlerini yaratmaya başladı. Bu sektör de hala yeni olduğu için birkaç tane teknolojik algoritma mevcut. Bunların kurucusu blockchain (blok zinciri)’dir. Bu teknoloji dünyayı bloklar halinde birbirine bağlayan bir zincir gibidir. Bu zincir burada yaptığın bir işlemi kısa süre içinde Çin’de gerçekleşmesi şeklinde örneklendirebiliriz. Kısaca bu teknolojiyi altyapı olarak kullanan herhangi bir parayla dünyanın herhangi bir yerine yarım saatte para gönderebiliyorum. Blockchain sadece hız değildir. Algoritması ile de çok güvenlidir. Bir hacker(bilgisayar korsanı) bu algoritmayı kırabilmesi için, uzmanların görüşlerine göre 100 yıldan fazla uğraşması gerektiğini söylüyorlar. 

Bizler kredi kartları gibi şeylerle 25 yıldan fazla zamandır haşır neşiriz, kripto para kullanmaya alıştırılıyoruz. Kâğıt paralar önümüzdeki 10-20 yıla kadar ortadan kaybolup, 8 bit= 1 bayt statüsünde bulunan teknoloji harikası kripto paralara dönüşeceklerdir. (Kısa bir bilgi, kripto paralar 8 e bölünebiliyorlar bunun nedeni 8 bit in bir bayt olmasıdır. Yani her hangi bir kripto para 0,00000000 virgülden sonra 8 basamak daha alabilir). Kim ne kadar uzak durursa dursun buna yani dünyaya ayak uydurmak zorundadır. 1998 yılından sonra dünyanın en büyük şirketleri sıralamasının tepesini teknoloji şirketleri tekeline almaya başladı. Kısa bir internet sorgulamasından sonra tepedeki şirketlere bakarak sizlerde bunu göreceksiniz.

Dediğim gibi bu para bir gün cebinize girecek. Peki, cebine girince ne olacak?

 1. Enflasyon olmayacak.
 2. Güvenli para cebine girdiği için, yolda yürürken birisi seni gasp ederken cebindeki paraya dokunamayacak. Kullandığın cihazı alsa bile şifresini kıramayacak.
 3. Bankalara şu parası bu parası diye boş yere ödemeler yapmayacaksın.
 4. Avrupa’dan Türkiye’ye para gönderenler var. Bunlar para gönderince anında cebindeki cihaza tanımlanacak( bu kısa bir örnekti)

Ve daha bir sürü avantaj.

En önemlisi de delikanlılık yapıp görmezden gelme. Kendim de dâhil olmak üzere, bir gün herkes buna mecbur kalacak. Ha şimdi ha kâğıt paraların yerini aldığı zaman. O zaman şuan piyasada olan paraların bazıları olmayacaktır. İşe şuan adapte olmanızı da bunun için istiyorum. Zamanı geldiğinde bilinçli bir şekilde adımlar atabilmeniz için, deneme yanılma yöntemiyle bir şeylerin sahibi olabilirsiniz. Unutmayın! deneme ve yanılmayı yapanlar parayı kazanır.

Bir şeyi icat eden kişinin tek seferde o ürünü, deneme yanılma yapmadan çıkardığını gördünüz mü? Kim bilir ürünü çıkarabilmek için kaç tanesini çöpe atıyorlar.

Sözün özü ayak uydurmaya mecburuz…

Ben deneme yanılma yapıyorum. Bunlardan birisi de şimdi anlatacağım para…

Kasım 2016 da tanıştım. O zaman kur düştü diyerek bırakmasaydım! Şimdi milyon TL’ye yakın param olabilirdi. Birçoğu benim gibi bıraktı. Devam edenler paralarına para kattı. Tekrar neden dönüyorum? Çünkü şirketin yapacağı yenilikler hoşuma gitti.

Neden EDC Blockchain?

 1. EDC Blockchain maksimum tedarik sayısını 1 katrilyondan 100 milyara düşürecek (bunun ne faydası var diye merak edenler için aşağıdaki telefon numarasından beni arayabilirsiniz).
 2. Kademeleri olarak madencilik duracak ve yerini daha karlı bir ortaklık programı getirilecek. Program hazır ve faaliyet zamanı bekleniyor.
 3. Arzı karşılayabilen bir para, piyasada işlem görür ve sonunda talebi karşılamaya başlar. Talebi karşılamaya başlayınca paranın değeri artmaya başlar.(1 katrilyon neden 100 milyara düştüye kısaca bir örnek)
 4. Dolaşan arz şuanda az olduğu için ve büyük bazı borsalarla anlaşma sürecinde de olduğu için yatırım yapılacak ve para kazanılacak seviyede olan bir paradan bahsediyoruz. Dolaşan arz ne kadar büyürse paranın değeri de o kadar artacaktır.
 5. Büyük borsalarda işlem görmeye başlayınca, bizlerin yaptığı işlemler kadar da borsalarda alım-satımlar olacaktır. Bu da günlük hacime yansıyacak tabi sonuç yine değer kazanmayla devam edecektir.
 6. Yaklaşık bir yıldır değeri oldukça arttı. yukarıdaki bahsettiğim konular, sırasıyla gerçekleşti ve paranın değeri hızlıca artmaya devam ediyor. Örnek; aşağıya bir günlük işlemin ekran görüntüsünü koyacağım.
 7. Bitcoin geleceğin parası olmayacak nedeni ise para gönderim hızının yavaş olmasıdır. Dünya para sistemine entegre olacaksa bir para bunun en önemli özelliği kesinlikle anlık aktarımı gerçekleştirmesi gerekmesidir. Bitcoin ile yapılan aktarımlar ise onay süreci vs derken en erken yarım saat sürmektedir. 2-3 saatlere kadar sürdüğü oluyor. Kısaca; dünyadaki hiçbir işletmeci sattığı ürünün ücretinin gecikmeli gelmesini istemez.
 8. EDC Blockchain para gönderim işlemini anında gerçekleştiriyor. Sadece borsalar arası aktarımda bir dakika civarı beklemesi mevcut. Ama işletme kredi kartı gibi bunu kullanmak, sistemine entegre etmek isterse, bu para gönderim işlemi walletler(cüzdan) arası olacağından para anında aktarılacak. Satıcı parasını hemen alacaktır.
 9. Herhangi bir yatırım şirketine para bağlamamış olacaksın. Paran güvende olacak ve istediğin zaman değerlendire bileceksin.
 10. Wallet(cüzdan) üzerinden leasing yani maden yapmak istersen bunu da 3-6 veya 12ay süreyle kiraya verebilirsin. Bu kiradan dolayı 12 aylık kiradan örnek verirsek, aylık %11 kira bedeli kazanırsın. leasing için en düşük 30,000(otuzbin) EDC kiraya verilebiliyor.

edc

Unutma;

“DOĞRU STRATEJİ HER ZAMAN KAZANDIRIR”

Üyelik: https://wallet.blockchain.mn/?r=kemalozgr1985

Sorularınız için:

Mail: eticaretgunlugu@gmail.com

Whatsapp : 0546 682 10 97

UYARI : Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.