Coinbase cüzdan uygulamasına Bitcoin Cash’ı ekliyor

coinbase-1-696x449

19 Şubat’ta yayınlanan bir duyuruya göre, ABD merkezli kripto para birimi değişimi ve cüzdan servis sağlayıcısı Coinbase, Bitcoin Cash’e ( BCH ) Coinbase Cüzdanına destek verdi.

Güncelleme, kullanıcıların artık Bitcoin Cash’i Coinbase Cüzdanında depolayabildiğini ve aşağıdakileri eklediğini gösteriyor:

Bitcoin Cash desteğine sahip yeni Cüzdan güncellemesi, önümüzdeki birkaç hafta içinde iOS ve Android’deki tüm kullanıcılara sunulacak.”

Cointelegraph’ın 2018 Ağustos’unda yazdığı gibi, Coinbase Wallet, daha önce Toshi olarak adlandırılan, açık kaynaklı merkezi olmayan uygulama ( DApp ) tarayıcısının ve cüzdanının yeniden markalaşması olarak tanıtıldı. Yeniden markalanmış cüzdanın ana uygulama Coinbase’den (veya Coinbase.com) daha farklı şeffaflık ve güvenlik sağlamayı amaçladığı çeşitli özelliklere sahip. Coinbase Wallet, kullanıcıların cihazlarında kendi özel anahtarlarını saklamalarına, şifreli koleksiyon satın almalarına ve saklamalarına, üçüncü taraf DApp’leri kullanmalarına ve ilk **jeton tekliflerinden yüksek alım ve jeton almalarına izin verir.

Bu ayın başlarında, Coinbase Wallet Bitcoin(BTC) destek uygulamasına eklendi.

Geçen hafta, firma Coinbase Wallet kullanıcılarının artık bulut depolamada kendi özel anahtarlarını yedekleyebileceğini açıkladı. Yani Google Drive ve iCloud’da, kripto topluluğundan karışık tepkilere yol açar.

Bu haftanın başlarında, üçüncü büyük kripto para birimi değişimi OKEx, Bitcoin veya Tether(USDT)’e karşı Bitcoin SV( BSV ), Qtum( QTUM ), Dash( DASH ) ve Neo( NEO ) gibi dört yeni kripto türevi çifti eklediğini duyurdu.

**Jeton, kripto para anlamını taşımaktadır.

  Bitcoin'i nereden alabilirim ve satabilirim?