• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  463278,269
  % 4,84
 • BIST 100
  1.396,32
  % -0,84

SEO uyumlu makale nasıl yazılır?

SEO uyumlu makale nasıl yazılır?

SEO uyumlu makale yazmak için en önemli kriterimiz makelenin tamemin orijinal olmasıdır.  Kısa ve net açıklamak gerekirse tüm konular hakkında kanaat ve görüşlerin yazıya aktarılması gerekmektedir. Okunabilir makale için takip edilmesi gereken yol, içeriğin ne olduğu, nasıl olduğu ve kullanıcıya hangi anlatım şekli ile sunulduğundan geçmektedir. Yazılan makalenin yalnızca içeriği değil, makaleye eklenen taglar ile beraber fotoğrafların da özgün olması, makale açısından oldukça önem arz etmektedir. Yazılan makalenin ziyaretçi ile en uygun şekilde buluşturacak olan bölümü ise makalenin başlığıdır..

makale

Bu tür makalelerde içeriğinin başlık ile doğru orantılı olması gerekmektedir. Hangi tür ve anlatım dili ile yazılırsa yazılsın önemli olan, makale başlığının konu hakkında olması gerekmektedir. Aynı zamanda okuyucu da sıkmamalı ve okurken her bir satırda devamını merak ettiren bir özellik sergilenmelidir. Yazımındaki en önemli hususlardan bir tanesi de Türkçe imla kurallarına uyulmasıdır. İmla kurallarına uyulmadan ve makul olmayan bir makalenin hem kullanıcı açısından hem de arama motorları açısından olumsuz sonuçlar doğurabilmesi unutulmamalıdır. Nitekim imla kurallarına makul olmayan bir makale, ziyaretçiyi olumsuz etkilemektedir. Okurken yorduğu gibi, bu durumun neticesinde de okumaktan sıkılarak siteden ayrılmasına sebep olacaktır. Aynı biçimde arama motorları da yazıdaki imla hatalarını belirleyerek, makalenin bulunduğu sayfa için Google sıralamalarında olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Google, yazım ve imla hatalarını algılayabilmek adına akıllı robotlara sahip olmaktadır ve hiçbir hata gözden kaçmamaktadır.

akıcılık

Akıcı bir dil

Hangi konu hakkında yazılırsa yazılsın en önemli noktalar itina ile seçilmelidir. Okuyucunun, araştırma yapan kişilerin, diğer bir sayfaya geçerek araştırma yapmasına izin verilmemesi için Seo uyumunun önemi net bir şekilde görülmektedir. Makalenin, okuyucuyu beyin olarak yormaması açısından sade ve anlaşılabilir bir dille yazılması da dikkate alınmalıdır. Şayet uzun bir şekilde anlatılacak ise kesinlikle ara başlıklar ile okuyucuyu beyin olarak rahatlatmak tercih edilmelidir.Makale yazarken dikkat etmemiz bir diğer konu da içerik içerisinde kullanılan anahtar kelime oranı olmaktadır. Aşırıya kaçılan anahtar kelimeler çoğu zaman dikkat çekmek ve makale için etkili olmasından ziyade makaleyi yaralamaktadır. Fazlaca anahtar kelime kullanımı sebebi ile makalenin yayımlandığı site, Google tarafından spam şüphesi ile filtreye sokabilmektedir. Ayrıca Seo uyumlu makale için görseller de eklenmelidir. Bu anlamda kullanılan görsel veya görsellerinde özgün olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Tüm bu ayrıntı ve kuralları özen gösterilerek yazılan her bir makale, çok iyi sonuçlar vermektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir !