izmir escort bayan

 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  481936,144
  % 2,45
 • BIST 100
  %

IOTA ne tür bir kripto para birimidir?

IOTA ne tür bir kripto para birimidir?

IOTA, işlem ücreti olmayan ve işlem yapmak için madencilere ihtiyaç duymayan bir kripto para birimidir. Bununla birlikte, bir işlemin sunulması için bir hesaplama gücü gerektirmekte, bu da makinelerin para birimi olarak kullanılmasını ve Nesnelerin İnterneti için bir iletişim protokolü için mükemmel olmasını sağlamaktadır.

IOTA para öncelikle ne için kullanılıyor?

IOTA: IOTA’nın temel amacı Blockchain teknolojisi ile ilgili temel sorunların bir kısmını çözmektir. Bunlardan en önemlisi Blockchain (Bitcoin gibi), daha yavaş, daha pahalı ve daha da kısıtlı olan fon transferidir. Blockchain ile ilgili başka bir konu, daha fazla ve daha fazla Blok eklendiğinde, Blockchain’in ne kadar uzun sürdüğü ve dolayısıyla daha az sayıda bilgisayarın bunu yapabildiği boyuttur. Şu anda BTC 150GB’ın üzerinde uzun bir büyüklükte ve ETH. Eğer bu büyüklük on kat artırılırsa, çok az sayıda bilgisayar bunu benimseyebilir. Onları nispeten merkezileştirir (en iyi 2 Bitcoin madencilik havuzları yaklaşık% 56’sı hashing gücüne sahiptir).

IOTA ilk ne zaman piyasaya sürüldü?

IOTA: 27 Kasım 2016

IOTA biriminin en yeni piyasa değeri nedir?

IOTA: 6.572.699.670 USD

IOTA paranın tarihi nedir?

IOTA (IOT), aynı ismin projesi için oluşturulan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Bu, Nesnelerin İnterneti için dağıtılmış bir defter oluşturmaya çalışan bir projedir. IOTA, işlemleri kaydetmek için blokajlar kullanan diğer kripto para birimlerinden farklı olarak, merkeziyetçi bir eşler arası sistemde uzlaşmaya varmanın bloksuz bir yolunu tanıtan “Tangle” adlı yeni bir dağıtılmış defter mimarisi geliştirdi. IOTA’nın yazılımı herhangi bir ücret ödemeden işlemi gerçekleştirebilir, böylece mikro ödemeler için mükemmel bir platform sağlar. JavaScript tabanlı cüzdan müşterisi olabildiğince basit ve hafif olacak şekilde tasarlanmıştır.

IOTA, küresel toplumu ortak bir ekonomiye kavuşturarak güçlendirmeyi, değeri ve mülkiyeti yeniden tanımlayan bir dijital varlıktır. Diğer bir deyişle, paylaşılan ekonomi için esasen izinsiz bir dağıtılmış defterdir. Yakıtı, Nesnelerin İnterneti’nin geleceğinden fetal mikro mesajlar ile birleştiren ilk dağıtılmış defter olma özelliğini taşıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir !