• YARIM ALTIN
  1.467,68
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  6,9552
  % -0,39
 • € EURO
  8,2000
  % -0,18
 • £ POUND
  9,1136
  % -0,30
 • ¥ YUAN
  0,9983
  % -0,70
 • РУБ RUBLE
  0,0950
  % 1,25
 • BITCOIN
  79179,492
  % 1,67
 • BIST 100
  1.126,90
  % -0,76

Facebook video ile artık herkes para kazanabilecek

Facebook video ile artık herkes para kazanabilecek

İnternetten para kazanma yolları çok sayıda kişinin dikkatini çekmiştir. Özellikle ilave gelire ihtiyacı olan kişilerin, öğrencilerin ve ev hanımlarının tercih sebebidir. para kazanma yollarından birisi olan Youtube, belirli bir miktar beğeni ve takipçi sayısı olan kişilere belirli bir ücret veriyordu. bundan sonra Facebook’ da da elde edilen gelirden pay verme politikası başlıyor.

facebook-para-kazanmak

Facebook video ile artık herkes para kazanabilecek.

Yani, Facebook’ a yüklediğiniz videolardan para kazanabilmeniz çok yakında mümkün olacak. Dünya’ da çok kullanılan sosyal ağlarından biri olan Facebook, son yıllarda yoğun bir şekilde reklam gösterimi yapıyordu. Önümüzdeki süreçte NBA, Fox ve Sports gibi video yayıncılarıyla gelirlerinin bir bölümünü kullanıcılarına vermeleri planlanıyor. Paylaşım Facebook’ un kendi platformu üstünden gerçekleşecek. Ayrıca paylaşımlar Embed kodu üstünden yapılacak. Bu kod üzerinden farklı sitelerde’ de bu videolar yayınlanabilecek ve böylece daha yüksek izleyici kitlesine ulaşmak mümkün olacak. Bu proje en iyi Google ve Youtube benzeri paylaşım platformlarını kötü etkileyecek bu gibi duruyor. Çünkü Youtube’de günlük ortalama 3 milyar video oynatılıyordu. Bu rakam, Facebook’ un projesiyle gözle görülür bir düşüş yaşanacağı görülüyor. Ancak gelir elde edebilmek için uygulanan reklam kısmı Youtube’dekinden biraz ayrıcalıklı olacak. Şöyle ki, önerilen videolar bölümünde aniden değişik sayıda izlenen videolar sırasında tek bir reklam görülmüş olabilmektedir. Bu halde gelir o videoyu yapan insanlar içinde bölüştürülür. Bununla beraber kullanıcının videoda ne kadar zaman geçirdiği de ciddi bir duruma geliyor.

Facebook bu projesiyle, internetten para kazanma yöntemlerine bir yenisi daha eklendi. Bu sayede facebook platformu üzerinden paylaşılan video sayısı artacaktır. Çalışmalarının bitmesine az bir süre kaldığını belirtmişlerdir. Facebook, bundan böyle video paylaşımlarıyla kullanıcılarına reklamlar yönünden para kazandırmış olacak.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Facebook hakkında yapmış olduğumuz paylaşımlar

Telefon Uygulamalarından Para Kazanma Yöntemleri

Link kısaltma nedir? Nasıl para kazanılır?

Alan Adı (Domain) Ticareti Ile Para Kazanma

İninal Kart Nedir? Para Aktarımı Nasıl Gerçekleşir?

AyuWage İle Nasıl Para Kazanılır?

Dollarsincome İle Nasıl Para Kazanılır?

Cleverbux İle Nasıl Para Kazanılır?

Kairos Sistemi Nedir ? Üyelik Nasıldır? Nasıl Para Kazanılır?

Dollarclix İle Nasıl Para Kazanılır?

Traffic Monsoon İle Nasıl Para Kazanılır?

Paidverts İle Nasıl Para Kazanılır?

Satış Ortaklığı İle İnternetten Para Kazanmak

Yandex Tolaka İle Nasıl Para Kazanılır?

Neobux İle Nasıl Para Kazanılır?

Fan-Likes İle Nasıl Para Kazanılır?

Clixsense İle Nasıl Para Kazanılır?

Blog Yazarak Para Kazanmak Mümkün mü?

Bunlar da ilginizi çekebilir !