• YARIM ALTIN
  1.520,77
  % 0,74
 • AMERIKAN DOLARI
  7,7835
  % 1,58
 • € EURO
  9,0630
  % 1,70
 • £ POUND
  9,9923
  % 2,17
 • ¥ YUAN
  1,1414
  % 1,58
 • РУБ RUBLE
  0,0989
  % 0,82
 • BITCOIN
  84540,559
  % 3,51
 • BIST 100
  1.119,03
  % -0,46

E-Ticaret Sitesi Kurmak İsteyenlere Tavsiyeler

E-Ticaret Sitesi Kurmak İsteyenlere Tavsiyeler

1-Harekete geçmeden önce sağlam bir araştırma ve piyasa analizi yapın,

2- E-Ticaret sektörünü hafife almayın, her ne kadar e-ticaret sitesi açmak kolay bir iş olarak görünse de yeni bir e-ticaret sitesini online kullanıcılara kabul ettirmek, onları sizden alışveriş yapmaları için ikna etmek özetle onlara ulaşmak sanıldığı kadar kolay değildir.

3-Rekabetin yoğun olduğu alanlardan uzak durarak büyük firmaların göz ardı ettiği, rekabetin daha az olduğu ancak  başarı gösterebileceğiniz niş alanlara yönelin,

4-İleride marka olabilecek, okunması ve yazılması kolay, akılda kalıcı bir alan adı alın,

5-Kaliteli bir e-ticaret yazılımı edinin, gereksinimlerinizi belirlemeden yazılım almayın ve ileride yazılım ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler karşısında zor durumlara düşmemek için teknik destek konularını yazılım firması ile önceden görüşerek kendinizi sağlama alın,

6-Reklam ve tanıtım için mutlaka bütçe ayırın,

7-Ürün stoğunuzu sürekli güncel tutun. Farkında olmadan elinizde olmayan bir ürünü müşteriye satmayı istemezsiniz. Bu sizin hem para hem de prestij kaybetmenize yol açar. XML entegrasyonu ile ürün temini yapacaksanız benzer durumları yaşamamak için kaliteli firmalar ile anlaşın.

8-Ürün teslimi konularını önceden ele alarak kaliteli hizmet sunan bir kargo şirketi ile anlaşın.

9-Ürün görsellerini, ürün açıklamalarını ve ürünlerle ilgili diğer tüm detayları sisteme kendiniz girecekseniz bunu özenle yapın. Ürünlerle ilgili tüm bilgileri kopyadan kaçınarak özgün içerik olarak girin ve olabildiğince bol detay vermeye çalışın.

10-Online müşterilerinizi kampanyalar ve hediye çekleri ile mutlu edin.

11-Her zaman önce müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyin.

12-Rakiplerinizi analiz edin, güncel kampanyalarından – ürün fiyatlarına, kargo ücreti ve sepet tutarına göre uyguladıkları kargo indirimlerinden, müşteriye sundukları ödeme yöntemlerine değin rakiplerinizle ilgili her türlü detayı inceleyin bu sizin şirket politikalarınıza değer katacaktır.

13-E-Ticaret sitenizi google’da daha iyi yerlere getirmek için sürekli araştırma yapın, öğrendiklerinizi sitenize uygulayın, gerekirse profesyonel yardım alın ancak sitenizi kendisini arama motoru uzmanı olarak tanıtan olur olmadık kişilere emanet etmeyin, referans isteyin.

14-Sosyal mecralarda etkili olun, takipçi sayılarınızı artırmak için çekiliş ve yarışmalar düzenleyin, Kazananlara hediyeler verin.

15-Blogların kitleleri etkileme gücünden yaralanın,

Blogların ve blog yazarlarının takipçileri gözünde önemli bir yeri vardır. Özellikle yeni kurulan e-ticaret siteleri bu tarz blogları keşfederek oralarda tanıtım yazılarını yayınlamalılar. Bu yazılar aracılığıyla hem e-ticaret sitelerini tanıtırken hem de yazıların kullanıcıların üzerinde bırakacağı olumlu etkiyle online kullanıcıların gözünde iyi bir yer edinebilirler. Tanıtım yazıları hem sürekli ve yeni ziyaretçiler kazanmanızı hem de yüksek geri dönüşümler elde etmenizi sağlar. Çünkü yazıda söylenenleri kendine referans olarak alan kullanıcılar alışveriş yapmak konusunda daha istekli olurlar. Ayrıca tanıtım yazılarının seo’ya olan olumlu etkileri, e-ticaret sitenizin arama motorlarında anahtar kelimeleriniz aracılığıyla yükselmesini sağlar.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !
YORUMLAR YAZ
 • özkan6 sene önce
 • bilgiler için teşekkürler.

 • hasan fahri6 sene önce
 • yararlı bilgiler için teşekkürler.