Büyük Altcoin Olan Ethereum 200 Dolar Seviyesinden Kurtulabilir mi?

ethereum-nedir

Ünlü analist Lan Mcleod bir söyleminde şunları öne sürdü: Akıllı sözleşmeler platformu olan Ethereum, akıllı sözleşmelerde dış verileri kabul etmeye başladığı an Ethereum’un oldukça büyük bir sıçrayış yaşayacağı kaçınılmaz.

Lan Mcleod sözlerinin devamında ise şunlardan bahsetti: Akıllı sözleşmelerin gerçek dünyadan ya da dışarıdan bilgi toplamasını sağlayacak Oracle (Güvenilir veri kaynakları ya da varlıklar)’ın Ethereum’u benimsemelidir. Bu benimseme sonrası fiyat artışına önemli şekilde katkı sağlayacaktır. Mcleod trader ve dijital para yatırımcısıdır. Başka bir söyleminde ise “ Ether’in 2018 senesinin sonlarına doğru 500 dolar civarlarına ulaşmasını bekliyoruz.” Demiştir. Gerekli verilere bakıldığında ise böyle bir fiyat artışı için Ether’in mevcut fiyatının 2 katından fazla artması gerekmektedir. Bu şekilde yüzde yüz bir artış olacağına yönelik henüz bir hareketlenme mevcut değildir.

TheTIE.io kurucu ortağı ve önemli bir kripto para analisti olan Joshua Frank ise Ethereum için iyi günlerin geleceğine yönelik iyimser bir tavır gösterdi. Joshua Frank, Eylül ayındaki ticaret hacminin önemli ölçüde arttığını vurgulayarak “ Artan hacim kombinasyonu ve olumlu hissiyat sayesinde Ekim ayı ve Kasım ayının başları Ethereum fiyatı arttı. Şayet bu koşullar devamlılığını gösterirse fiyatta artış devam eder”

Olumlu bakışlar sonrası, bazı analistlerin ve Ethereum’u gözlemleyenlerin iyimser olmayan yorumları ile karşılaşmak mümkün.

Kripto para analistlerinden biri olan Garrett Keirns sözlerinde “Oldukça fazla miktarda Ethereum tutan şirketlerin ve kimselerin ellerinde bulunan Ethereum’u satması durumunda herhangi bir artış durumunun oldukça önemli bir direnç ile karşılaşabilir.” Garrett Keirns daha sonrasında “Tekrarlana bilecek Ethereum Boğa koşusu durumunun düşlenmeye başlamadan öncesinde önemli olan birçok ICO’nun ellerinde tuttuğu Ethereum miktarını unutmamamız gerekmektedir.”

Ethereum’un en büyük kayıpları ICO’ların ellerinde bulundurduğu Ethereum durumu göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir durumdur.

Bunlar da ilginizi çekebilir !