izmir escort bayan

 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  483206,711
  % 2,93
 • BIST 100
  %

Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcılarının Yaptıkları Büyük Hatalar

Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcılarının Yaptıkları Büyük Hatalar

Bu makalede Bitcoin ve Kripto para borsalarının kıyısından köşesinden ya geçen yada tam içinde olan yatırımcılara yardımcı olmaya çalışacağım. Bu yazımda sizlere bu borsalarda yapılan önemli hatalardan bahsedeceğim.

Pek çok yeni yatırımcı son zamanlardaki rekorlarla beraber bu pazara el attı. Fakat bu pazar öncelikle çok aşırı pump-dumpa açık olduğu için bir anda bir grubun pumpuna ve akabinde dumpuna maruz kalabilirsiniz. Bu sebeple elbette yanlış yapacaksınız ama kaçırıyorum, eyvah gitti, dur şuradan alayım, zarar ettim başka coine geçeyim mantığıyla hareket ederseniz hepimizin başından geçen kafayı duvarlara vurma hadisesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yatırım yapacağınız coine karar vermek

Öncelikle bir coine yatırım yapmak istiyorsanız ( yatırım diyorum kumar masası gibi alayım hemen satayım konusunda birşey diyemem.) bu coinin market hacmini ve piyasa değerini çok iyi araştırın. Diyelim ki 2 coin arasında tercih yapacaksınız. Bir coinden 1 milyar, diğer bir coinden 250 milyon adet dolaşımda varsa ve fiyatları eşitse her 2 projeyi de değerlendirin öncelikle. Eğer olmayacak şekilde bir yükseliş oluyorsa bir pump dump vakasıyla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Grafik inceleyin, nerelerden nerelere gelmiş, geçmişte ani iniş çıkışlar sergilemiş mi bunlara çok dikkat edin. Aynı ligde rakiplerine oranla daha düşük piyasa değerlerine sahip coinleri radarınıza alın.

Paranızı projelere yatırım

İkinci söyleyeceğim şey şu, bu işin başında duranlar her zaman kazanamıyor. Önemli olan projeleri inceleyip sizin tatmin olmanız. Bu konuda bir çok arkadaşımız ve whatsapp gruplarında profesyonel yatırımcı pozisyonuna yükselmiş kişiler hep sabır ve doğru yatırımı hissederek para kazanıyor. Yükseliyor hadi saldıralım mantığıyla kesinlikle bir yere varamazsınız. Benzeri az olan ve tamam bu iş tutar dediğiniz projelere para yatırın.

Yeni projeleri takip edin

Üçüncü tavsiyem, dolaşıma girmeye hazırlanan ICO’ları takip etmeniz. Mesela geçtiğimiz yılın son çeyreğinde dolaşıma giren MONETHA, 15 dakikada dolaşıma sunduğu tüm coinleri sattı çoğu insan alamadı bile. Sebebi projenin inandırıcılığı ve doğru PR Çalışmasından geçiyor. Bu konuda benden size bir tavsiye, ICO eğer Rusların ise çok dikkatli inceleyin, kaybetmeniz olasıdır.Tabi her Rus projesi böyle olacak diye bir durum yok. Çinlilerin projeleri ve arkasında vakıf olan projeler daha çok radarınızda olsun. Bende yeri geldikçe buradan faydalı ICO’ları paylaşacağım.

Son olarak her coini bitcoinle rekabet eder pozisyonda değerlendirmeyin. Bitcoin yükseldiği zaman çok az coin değer kazanır. Ya bitcoinde kalacaksınız ya da altcoinlerde risk alacaksınız. Bitcoin bir dev, 1000 dolar yükseldiğinde piyasalar allak bullak olabiliyor.

Daha fazla sorunuz varsa hiç çekinmeden yardımcı olmaya çalışırım.

Bol kazançlar diliyorum.

Bunlar da ilginizi çekebilir !