• YARIM ALTIN
  1.471,37
  % 0,25
 • AMERIKAN DOLARI
  6,9721
  % 0,26
 • € EURO
  8,2190
  % 0,24
 • £ POUND
  9,1298
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  0,9979
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,0948
  % -0,48
 • BITCOIN
  77704,729
  % -1,47
 • BIST 100
  1.086,00
  % -3,63

Bir Domain İçin Ödenebilecek İdeal Fiyat Aralığı

Bir Domain İçin Ödenebilecek İdeal Fiyat Aralığı

Domain fiyatları, genellikle kayıt yapan kuruluş tarafından değişiklik gösterse de genel olarak fiyatlar 10 TL ile 60 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bunun yerine önceden bizzat bu fiyatlardan kayıt alan kişiler, domainleri ilgilenen kişilere satmayı da hedefleyebilirler. Ülkemizde de bu işi meslek haline getiren ve sadece domain alım – satım ile geçimini sürdüren kişilere rastlamak mümkün. Bugün sizlerle hangi domainlere ne kadar ücret ödenebileceğini işleyeceğiz.

Öncelikle son dönemlerde popüler bir çıkış yapan xyz alan adı uzantıları, piyasada pek iyi bir yere gelecek gibi değil. Her ne kadar “ilerleyen zamanlarda tutar” düşüncesiyle bu uzantıya yatırım yapılsa da, dünya tarafından kabul edilen com, net ve org gibi uzantılar yerini bırakmaya pek niyetli değil. Ayrıca yeni çıkan domain uzantıları, arama motorlarının gözünde de pek değerli değil. Eminiz ki siz de Google veya Yandex arama motorlarında, genellikle com uzantılı internet sitelerine rastlıyorsunuz.

Genel olarak bir domaine aşırı uçuk kaçık fiyatlar teklif etmek kesinlikle doğru değil. Çünkü unutmamalısınız ki önemli olan domain değil, site içerisindeki proje. Örneğin siz kaliteli bir sosyal medya platformu hedefliyorsunuz. Bunun için size illa ki sosyalmedya.com gibi sade bir alan adı lazım değildir. Eğer keyword domainler iyi yere gelseydi, emin olun ki bu piyasa çok daha farklı bir yerde olurdu. Bunun yerine ptech gibi daha özgün ve yalın domainler bularak, projelerinizi bu alan adları üzerinde gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılarımız!

Alan Adı (Domain) Ticareti Ile Para Kazanma

Alan Adı (Domain), Alt Domain (Subdomain) Nedir?

Domain Üzerine Mail Açmak

Kısa Domainler Neden Tutulmakta ?

Domain (Alan adı) seçiminde 10 önemli kriter

Reverse DNS (Domain Name System) Nedir?

Domain uzantılarının anlamları ve kullanım alanları nelerdir?

Alan Adı (Domain ) Nedir ?

Hangi Alan Adı Uzantısı Daha Kullanışlıdır ?

En Ucuza .top Alan Adı Alın !

ist ve istanbul Uzantılı Alan Adları Satışta !

Blog İçin Alan Adı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ?

Dikey e-ticaret sitelerinin alan adı seçimi

EticaretGünlüğü’nün 5N1K’sı

Bunlar da ilginizi çekebilir !