• YARIM ALTIN
  1.353,22
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5601
  % 0,34
 • € EURO
  8,9966
  % 0,15
 • £ POUND
  10,4694
  % 0,28
 • ¥ YUAN
  1,1586
  % -0,14
 • РУБ RUBLE
  0,1017
  % 0,12
 • BITCOIN
  374192,269
  % -2,00
 • BIST 100
  1.549,47
  % 0,49

Analytics’in Sitelere Katkısı Nedir ?

Analytics’in Sitelere Katkısı Nedir ?

Bildiğiniz gibi birçok website geliştiricisi, sitelerinin istatistiğini kontrol ederken “Google Analytics” kullanmaktadır. Hatta neredeyse her 10 kişiden 9unun istatistik çalışmaları için Analytics kullandığını söyleyebiliriz. Doğal olarak da kişilerin aklına “Neden onca istatistik sitesi varken Analytics ?” sorusu gelebilir.

Öncelikle Analytics, Google tarafından oluşturulmuş ve dolayısıyla da oldukça büyük bir platform. Yani bu platformda, aradığınız bilgilerin çok daha fazlasını, detaylı ve raporlanmış bir şekilde bulabilirsiniz. Kullanmanız için ilk neden, Google ile aynı altyapıda olduğu için sisteme Gmail hesabınızla da bağlanabilmeniz. Dolayısıyla hiçbir şekilde kayıt, ücret vs. sorunları ile karşı karşıya kalmadan sisteme kolayca dahil olabileceksiniz. Ayrıca sistemde sadece tek bir internet sitenizi kontrol etmek zorunda değilsiniz. Dilerseniz maximum 50 adet olacak şekilde internet sitelerinizi Analytics hesabınıza ekleyebilir, istediğiniz zaman istediğiniz internet siteniz ile ilgili raporlara göz atabilirsiniz.

Analytics, rakiplerine göre gerçekten çok daha düzenli ve planlı çalışan bir sistem. İstediğiniz bir zaman dilimi arasındaki işlemleri kısıtlayarak, sadece o zaman içerisinde gerçekleşen işlemleri görebilir, kitlelerin kaynağını kontrol ederek organik hitinizi direkt olarak ölçebilir, sosyal medyadan gelen hitinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca Analytics’in yeni bir özelliği sayesinde, sitenizde anlık olarak aktif olan kullanıcıların sayısını ve bu kullanıcıların hangi sayfa içerisine dahil olduklarını da kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Analytics sistemine siz de dahil olmak istiyor ve internet siteniz ile çok daha büyük yerleri hedefliyorsanız, hemen analytics.google.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar !

Google Analytics 360 Suite Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Analytics Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Analytics yakında e-ticaret sitelerinde…

Bunlar da ilginizi çekebilir !