• YARIM ALTIN
  1.471,37
  % 0,25
 • AMERIKAN DOLARI
  6,9064
  % -0,77
 • € EURO
  8,1937
  % -0,32
 • £ POUND
  9,0799
  % -0,62
 • ¥ YUAN
  0,9912
  % -0,56
 • РУБ RUBLE
  0,0939
  % -1,46
 • BITCOIN
  77601,640
  % -1,74
 • BIST 100
  1.087,16
  % -3,53

Dash Nedir? Nasıl çalışır?

Dash Nedir? Nasıl çalışır?

Dash (DASH), Bitcoin yazılımına dayanan yeni nesil bir dijital para birimidir. (Eski adı Darkcoin’dir)

 

Dash, daha önce Darkcoin veya XCoin olarak bilinen bir kripto para birimidir. Bitcoin’in şu anda karşı karşıya olduğu bazı problemleri bir şekilde çözen bazı özelliklerle birlikte Bitcoin’i andıran bazı özellikleri vardır. Bu nedenle, Dash’da Bitcoin’in yaptığı gibi bir set azami para kaynağı var, ama onun durgunluk mekanizmaları temelde farklıdır. Bitcoin’den de daha anonim ve geçicidir. İşlemleri, şu anda Bitcoin ağındakilerden daha hızlıdır. Ama çizgi nedir tam olarak açıklamak için, onun eşsiz özelliklere bakmak gerekir.

Dash Çizgi Özellikleri

 Bu, Dash’ın sahip olduğu bazı yönetişim özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Özünde, kripto para birimi, yönetim anlamında, çok sayıda paydaş içeren mutabakat sistemleriyle çalışmak yerine, yönetim sorunlarına daha çok meydan okuyan bir yönetim sistemi olarak değil, daha çok yönetimsel bir Otonom Organizasyon gibi çalışır. Cryptocurrency’nin nasıl çalıştığı konusunda rol oynayan başka benzersiz Dash özellikleri vardır. İşte bu özelliklerden bazıları:

 • Maksimum besleme kapatılmıştır.
 • Üretim 2150 yılında sona erecek.
 • Üretilen miktar, 2150’de neredeyse 0’a ulaşıncaya kadar yıllık %7 oranında azaltılacaktır.
 • Ağı güvenceye almak için 2 katmanlı madenciler ve ana düğümler sorumludur.
 • Madencilerin madenciliğini onaylamak için bir ana düğüm mutabakatı gereklidir.
 • Madencilik için ödüller mastır düğümleri ve madenciler arasında bölünür, ana düğümler Dash’ın yaklaşık %45’ini alır.
 • Yeni bir blok her 2 buçuk dakikada bir ya da daha az sürede çıkarılır.
 • Blok ödüllerinin her biri 5 Dash’ta ayarlanır.

 

Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurarak, Dash’ın yüksek kabul oranlarına sahip olması gerektiğini varsaymak güvenli olacaktır. Gerçek şu ki, bu cryptocurrency için başlangıcından beri yaklaşık 2 buçuk yıl sürdü. Bunu başarmanın anahtarlarından biri, Darkcoin ve XCoin’den Dash’a yeniden markalaştırılmasıydı. Ortalama kullanıcı için, herhangi bir belirsiz ilişkiyi ima etmeyen Dash gibi daha tarafsız bir adla bir varlığı elde etmek daha çekici olabilir.

Öte yandan, Dash geliştiricileri de, para birimini ekonomik faaliyete mümkün olan en kısa sürede bağlama konusunda çok fazla zaman ve çaba harcadılar. Bu nedenle, birçok bitcoin kullanıcısının sahip olduğu Trezor donanım cüzdanları gibi cihazların Dash cüzdanlarını da barındırabilmesini sağladılar. Geliştiriciler ayrıca, Lamassu ATM’leri ile uyumlu olan ve Dash N ‘Drink soda makinesini oluşturmaya yönelik kripto para kazanmaya da yatırım yaptı.

Neden Dash’ı Seçmelisiniz?

– HIZLI

Dash, Masternode ağının gücünden yararlanarak InstantX adı verilen yenilikçi bir teknolojiye güç katıyor. Para gönderirken kullanıcılar, cüzdanlarında “Use InstantX” kutusunu seçebilir ve işlemler dört saniye içinde tamamen gönderilecek ve geri dönüşü olmayacaktır.

– GÜVENLİK

Ödemelerinizdeki ve anonimleştirme işlemlerinizdeki eksiksiz güvenlik için gelişmiş şifreleme ve güvenilir bir protokolü bulunmaktadır.

– GLOBAL

En yakınına para gönderiyormuş gibi dünyanın her yerinde aynı düşük ücret ve aynı hızda para gönderebilirsiniz!

– DÜŞÜK – ÜCRETLER

Çoğu işlem yalnızca göndermek için birkaç kuruşa mal olur; bu, Western Union, PayPal veya Moneygram gibi hizmetlerden çok daha ucuzdur.

– DASH KART BEDELİ NEDİR?

SpectroCoin , Bitcoin ön ödemeli kartlar sunar; bu kartlar, dünyanın herhangi bir yerinde veya mağazalarda sıradan bir ödeme kartı olarak kullanılabilir .

SpectroCoin VISA Banka Kartı anında finanse edilmektedir, bu nedenle önceden Bitcoins alışverişi konusunda endişelenmenize gerek yok.

Kart, dolar (USD), euro (EUR) veya pound (GBP) cinsinden olabilir.

İstediğiniz her yerde ödeme yapın. MasterCard veya VISA’nın kabul edildiği her yerde SpectroCoin bitcoin bankamatik kartı kabul edilir. Nakit çekme, online siteler ve fiziksel mağazalar için otomatik ATM’leri (ATM’ler) içerir. Bu Bitcoin bankamatik kartı, PayPal’a veya başka bir çevrimiçi cüzdana da bağlanabilir.

Sanal ve fiziksel bit eşlem bankamatik kartları mevcuttur. Sanal bit kartları anında yayınlanır ve bit eşiklerini herhangi bir yerde çevrimiçi harcamak için kullanılabilir. Fiziksel kartları 1-4 hafta içerisinde teslim edilir ve yaralanmalarını fiziksel ve çevrimiçi herhangi bir yere harcamak için kullanılabilir.

Anında yükleme. Bitcoin bankamatik kartı, SpectroCoin cüzdanından derhal yüklenebilir.

Doğrulama gerekmiyor. İşlemi basitleştirmek için derhal doğrulama işlemini tamamlamak zorunda değilsiniz. Bununla birlikte, daha yüksek borç kartı limitlerinden yararlanmak için, hesabınızı doğrulamanız gerekir.

Birden fazla para birimi olan kartlar mevcuttur. USD (dolar), EUR (euro) ve GBP (pound) kartlar verilir.

Birden fazla dijital para birimi olan bu bankamatik kartı, Bitcoin, DASH ve daha birçok dijital para birimiyle finanse edilebilir .

SpectroCoin bitcoin banka kartı tutucuları için düşük ücretler garanti edilir. Dolar, euro veya pound cinsinden bankamatik kartı sırasıyla 9 USD / 8 EUR / 6 GBP tutarında. Ayrıca yükleme ücreti de yoktur .

Doğrulanmış kart sahipleri için bitcoin bankamatik kartına sınırsız ömür boyu para çekme ve depozitolar. Diğer sınırlar da yüksektir.

– P2P AĞI

Bittorrent gibi, Dash de tamamen merkezi olmayan peer-to-peer (P2P) bir ağdır. Bu nedenle, bir bankaya veya başka bir merkezi hizmete güvenmek zorunda değilsiniz. İşlemdeki her şey sizinle diğer taraf arasında kalır.

DASH Madencilik Nedir?

Dash iş kanıtı için X11 adlı özel bir algoritma kullanıyor. X11, Dash tarafından sunulan yeniliklerden biridir ve piyasaya sunulduğundan beri cryptocurrency topluluğunda yaygın bir şekilde benimsenmiştir.

X11’in özellikleri, ASIC’lerin en azından kısa vadede onu keşfetmek için geliştirilmesi olasılığını düşük tutuyor.

InstantX nedir?

InstantX, “anlık işlemler” anlamına gelir ve işlemlerin yalnızca dört saniye içinde tam olarak onaylanmasına olanak tanıyan bir teknolojidir. InstantX, ağ üzerinde bir hareket oluşturulduğunda “kilit” üretmek için Dash ağının ikinci katmanını (Masternodes) kullanır. Bu işlemde yer alan DASH kilitlidir ve iki katına harcanamaz; Ağ kilitli DASH’ı tekrar geçirme girişimlerini reddedecektir.

Web sitesi

Www.dash.org

Bunlar da ilginizi çekebilir !