• YARIM ALTIN
  1.500,98
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5470
  % -1,06
 • € EURO
  8,8104
  % -1,10
 • £ POUND
  9,6498
  % -0,84
 • ¥ YUAN
  1,1071
  % -0,85
 • РУБ RUBLE
  0,0983
  % -0,82
 • BITCOIN
  80481,747
  % 1,55
 • BIST 100
  1.130,72
  % 1,00

Adsense İçin Tavsiye Edilen Blog Sistemi Nedir ?

Adsense İçin Tavsiye Edilen Blog Sistemi Nedir ?

 

İnternet sitesi sahipleri, internet üzerinden aldıkları gelirlerin büyük bir kısmını Adsense’ye borçlu. İnternet sektöründe en yüksek ödeme tablosu belirleme özelliğiyle tanınan Adsense, bu güne kadar milyonlarca farklı internet sitesi ve blog sahibi ile birlikte çalıştı. Aynı şekilde internet sitesi sahipleri de, daha fazla gelir elde etmek için Adsense’ye başvuruyor. Ancak bu başvuru ve onaylanma aşaması, sanıldığı kadar da kolay değil.

Adsense, Google tarafından 2007 yılında kurulan bir reklam hizmet platformu. Dolayısıyla yönetim ve idaresinin tamamı, Google tarafından gerçekleştiriliyor. Aynı şekilde Blogger da Google tarafından kurulan bir blog oluşturma sistemi. Kişilere ücretsiz bir şekilde blog oluşturma imkanı tanıyan bu sistem, bu güne kadar milyonlarca blog oluşturmuş durumda. Blogunuz her ne olursa olsun, genellikle hedefiniz Adsense onayı ise Blogger ile bir sistem kurmayı denemelisiniz. Çünkü Google, kendi sistemi olan Blogger kullanıcılarının daha kolay Adsense reklamlarını kullanabilmesi için özel düzenlemeler yapmış. Bu düzenlemelere ek olarak paneldeki kazançlar bölümünden, Adsense bağlantınızı rahatça oluşturabilir, reklamlarınızı da yerleştirebilirsiniz.

Blogger siteleri, Adsense üzerinde “Hosted Account” yani sınırlı hesap olarak tabir edilir. Bu hesaplardan aldığınız reklamları, farklı internet sitelerinde kullanamazsınız. Ancak WordPress benzeri CMS’ler ile aldığınız bir Adsense hesabındaki reklam kodlarını her türlü internet sitenize yerleştirerek yayın yapabilirsiniz. Biz, sizler için iki sistemi de anlattık. Siz de düşünün ve kendinize en uygun olan blog türü ile işe başlayın.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !