izmir escort bayan

 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  483763,522
  % 3,06
 • BIST 100
  %

7 Farklı Bitcoin ATM Kart Hizmeti ve İşlem Ücreti

7 Farklı Bitcoin ATM Kart Hizmeti ve İşlem Ücreti

Bitcoin’in hızlı yükselişi ve Bitcoin kalitesini hepimiz biliyoruzdur. Özellikle 2015 yılından bu yana Bitcoin oranları hızlı bir yükselişe geçti. En son rekor 20.0000 $’a kadar çıkan bu kripto para piyasada ki 21 Milyon Bitcoin’e ulaşınca daha çok yükseleceği bekleniyor. Bitcoin tabanlı kartlar da son dönemlerde çok popüler hale gelmeye başladı.

Son zamanlarda kripto merakı gittikçe artmaya başlandı. İlk günlerde “Neden almadık” pişmanlığı hala Bitcoin’i bilen insanların pişmanlığı devam ederken gün geçtikçe Bitcoin’in değeri daha da artmaktadır. 2015-2017 yılları arasındaki en büyük eğilimlerden biri, Visa, Mastercard ve diğer finansal kuruluşların desteğiyle yüklenebilir kriptokrasi bankamatik kartlarının yükselişiydi. Bitpay Visa kullanıcıları gibi diğer kartlar , fiyat rezervleri dengesi için bit eşyalarını satarken Coinbase Shift kartı gibi kartların bazıları doğrudan şifreleme fonları kullanıyor. Kripto meraklılarının yaşadığı yere bağlı olarak birden fazla kart türü sipariş edebilir ve bazı kartlar Ethereum ve Bitcoin gibi nakit dijital varlıkları da işleyebilir. Bugün, pek çok farklı ülkede bulunan çok çeşitli döviz yüklenebilir bankamatik kartlarını tartışacağız.

Şu anda, Avrupa tarafından yayınlanan, Cryptopay, Tenx, Bitwala, Bitpay (EUR) ve Xapo gibi bitmiş bankamatik kartları kullanılmıyor. Xapo, 5 Ocak 2018’de yaptığı açıklamada, “Ülkenizdeki Xapo Kartlarına bir kez daha erişebildiğimiz takdirde, size ücretsiz yeni bir kart teklif edeceğiz – Sizin için alternatif kart çözümleri bulmak için iş yerinde zorlandık,” şeklinde açıklıyor.

 

Bitwala Peşin ödeme Banka Kartı

Bitwala Visa kart Euro (EUR) ön ödemeli dengeleri sunmaktadır Avrupa Bitcoin sevenler arasında popüler bir seçimdir. Bitwala, Mychoice adlı bir firma ve Wavecrest Holdings Ltd. adlı bir banka tarafından veriliyor. Tek kart yükleme ücreti yüzde 0,5 € ve şirket sanal ve fiziksel kartlar da sunuyor. ATM ücretleri 2.25 EUR’dur. Ve tüm satış noktası (POS) işlemlerinin ücreti yoktur. Fiziksel Bitwala bankamatik kartı, Visa’nın kabul edildiği her yerde kullanılabilir. Maliyeti ise 8,00 €, sanal kartlar ise yayın başına 2,00 € ‘dur.

 

Spektrokronizan Visa

Şirket Spectrocoin, kart servisini Baltık bölgesinde yaşayan vatandaşlara veriyor. Bakiyesinde USD, EUR, GBP cinsi paralar bulunmaktadır. Fiziki kartlar ile € 8.00, sanal kartlar ile € 0.50 karşılığında yüklenebilir. Top-up ücreti yok ancak Spectrocoin kartı, servis ücretleri için ayda € 1.00 alıyor. Baltık Ülkelerinde ki bölgede ATM kullanmak isteyenler ya da uluslararası fiyatlarda para çekmek isteyenler işlem başına Dolar için 2,25 $ / Euro için 2,75 € / Pound için 2,25 £ arasında ödeme yapıyor ve bu miktara göre değişebilir. Spektrokoin kartları da Mychoice şirketi tarafından verilen özel kartlardır.

 

Bitpay Visa

Bitpay hem ABD hem de Avrupalı ​​sakinleri için Visa kartı sunmaktadır. Yükleme ücretleri, uluslararası para birimlerine uygulamak ücretsizdir. Top-up yüklenmek ise de bir sabit nakil ücreti alınmaktadır. Kartın satın alınması için 10 ABD doları tutarı ve kartı Metropolitan Commercial Bank tarafından ABD’de verilmektedir. Avrupalılar için ise Wavecrest Holdings’de kartları verilir. Bitpay tutar fiyatları doğrudan satış fiyatıdır. BTC spot oranı, birden fazla fiyat endeksine dayanmaktadır. Bitpay’ın ATM ücretleri ise para çekme başına 2 $ dolar olmak üzere POS işlemleri ücretsizdir.

 

Xapo Debit Cards

Xapo, BTC ile yüklenebilen popüler bir bankamatik kartı sunar ve fiziksel kartın maliyeti ise kabaca 18,00 € ‘dur. Şirket ATM çekimleri için 2.25 € alırken PoS işlemleri için ise ücret almamaktadır. Xapotransferleri gerçek zamanlı olarak dönüştürülür. Ve kullanıcılar Mychoice firması tarafından verilen kart için yalnızca bit eşya alabilirler. Xapo kartlarının yıllık ücreti olmamakla beraber bu satın alma türleri için yüzde 3’lük bir döviz kuru uygulanır. Xapo kartları ABD’de ise mevcut değildir.

 

Coinbase Shift Card

Coinbase Shift kartı, ABD’de doğrudan BTC, LTC, BCH ve ETH cüzdanlarından bakiyeleri oluşan popüler bir karttır. 38 milyondan fazla Visa kabul eden tüccarın dünya çapında kabul ettiği Shiftkartına yalnızca bir şifre cüzdanı bağlanabilir. Kartın sipariş edilmesi için 10.00 USD tutarında ücret ödenmektedir. Bununla beraber BTC – ABD doları çevirim ücretinin yüzde 0’ı kadar komisyon alınmaktadır. Ayrıca ATM’den çekimler için 2.50 dolar iken, uluslararası ATM çekimleri ise 3.50 dolardır. Coinbase Shift kartları doğrudan Coinbase ile bağlanabilir ve aynı zamanda bir Dwolla hesabına da bağlanabilir.

 

CoinsBank

Coinsbank kartları hem fiziksel hem de sanal kart sunan Bitcoin ve Litecoin cinsinden sunmaktadır. Hizmet aynı zamanda “No Name” kartı satıyor. Ancak bu özellik geçici olarak kullanılamıyor. Aksi takdirde, ödeme ve çekme işlemleri yalnızca kart seviyesi 3 olan doğrulanmış kullanıcılar için geçerlidir. Bu, doğrulanmış kullanıcılar için 30 günde bir 1000 EUR limitine kadar nakit çekme olanağı sunmaktadır. ATM’den çekimlerin maliyeti ise 4,95 $, diğer işlemler için ise ücretsizdir. Aylık ücreti 0,95 dolar olan bu kart, aktif olarak kullanmayan kullanıcılar için ücreti ise ikinci yılda kart kullanmazlarsa 4,95 $ olarak ücret alınmaktadır. Coinsbank kartları ABD’de kullanılmamaktadır.

 

Wirex Card

Wirex Card, Wirex hesabı ile ücretsiz yüklenebilen sanal ve fiziksel bankamatik kartıdır. Kartı alma ücreti $ 17 olarak sunmaktadır. Kart için 2.50 $ ‘lık bir ATM ücreti ve 1 $ aylık servis ücreti bulunmaktadır. Madencilik ücreti dışında ticaret için kullanılan BTC için komisyon alınmamaktadır. Wirex Visa kartı, önce Wirex hesabını finanse ederek yerel para biriminde (USD veya EUR gibi) para ekleyerek çalışır. Fiziksel kart doğrulama gerektirir ancak Wirex sanal kartında kimlik belgesi bulunması gerekmez. Wirex kartları ABD’li kullanıcılar için mevcut değildir.

 

Dünya’da Kullanılabilen 29 Farklı Kripto Kartı

Advcash, ANX, Mobi ve Worldcore.eu gibi çeşitli firmalardan farklı ücretler sunan ve yalnızca belirli ülkelerde kullanılabilen daha birçok kart mevcut. Şu anda, kripto para birimleri ile kullanılabilen yaklaşık 29 farklı bankamatik kartı hizmeti var. Dolayısıyla kripto para birimleri ile gerçek dünya para birimi için ödeme yapmak artık eskisine göre çok daha kolay hale geldi. Artık Bitcoin nasıl çekeceğim dertleri bu kartları sunan şirketler sayesinde bir son buldu diyebiliriz. BTC, ETH, LTC ve daha birçok kripto paralarınızı bu kartlar sayesinde gerçek para gibi ATM’lerden çekebileceksiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !