• YARIM ALTIN
  1.585,92
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,3427
  % 0,02
 • € EURO
  8,6455
  % 0,15
 • £ POUND
  9,6194
  % 0,14
 • ¥ YUAN
  1,0572
  % 1,16
 • РУБ RUBLE
  0,1001
  % 1,04
 • BITCOIN
  86932,460
  % -0,99
 • BIST 100
  1.075,52
  % 1,41

Tripod Nedir, Kullanımı İçin Öneriler?

Tripod Nedir, Kullanımı İçin Öneriler?

Tripod nedir? Nasıl kullanılır? Tripodlar, sistemsel olarak yoğun şekilde pratik yapılı aletler olmasına rağmen film ve yayıncılık sektöründe önemli rol oynayan aletlerdendir. Kameraların, mikrofonların ve aksesuarların sabitlenmesi gerektiğinde, bu basit sistematiğe sahip olan aletler devreye girer ve gereken sabitleme işlemlerini üstlenir. Doğal olarak da tripodlar arasında da kalite, renk ve sağlamlık farkı olmaktadır. Genel olarak büyük kanallar, tripod şekilde kaliteli markaları tercih ederken YouTube üzerinden yayın yapan bireyler daha hafif ve müsait maliyetli tripodları tercih etmektedirler.
Tripod fiyatları, genellikle boyut, marka ve kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Mesela küçük çaplı bir tripod ile masa üstündeki incelemelerinizi kaydedebilirken büyük boy bir tripod ile boydan video çekebilir, dilerseniz de ayrıcalıklı görünüm çekimleri yapabilirsiniz.


Satışa sunulan tripodların büyük bir kısmının kamera tutacak aparatı olmasına rağmen bazı alt markaların bu tür aksesuarları kutu içinde çıkmayabilir. Bu sebepten tripod satın almadan öncelikle satıcıya mutlaka içinden çıkacak olan aksesuarları sorun. bununla birlikte eğer elinizde profesyonel bir kayıt kamerası yoksa ve kayıtlarınızı mobil cep telefonu ile almak istiyorsanız kendinize ilave şekilde bir adet selfie çubuğu alabilirsiniz. Selfie çubuklarının uçları, kamera tutucu aparata bağlayabilir, telefonunuzu da selfie çubuğu aparatına bağlayarak cazibeli hale getirebilirsiniz.

Eğer elinizdeki kamera gerçekten kaliteli ve ağır bir kamera ise uygun tripodlara kaçmanız muhakkak önerilmez. Nedeni ise ucuz tripodlar çoğunlukta yapısı nedeni ile çelimsiz ve dayanıksız olurlar. Eğer siz de kaliteli kameralarınızı tehlikeye atmak istemiyorsanız, lütfen kamera modeliyle uyumlu olan uzman ve özgün tripodları tercih edin.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Yazılım Nedir?

Opencart Yazılımı Kullanımı İle İlgili Öneriler

CRM ve ERP Yazılımları Tanımı ve Aralarındaki Farklar

İyi bir eticaret yazılımı nasıl olmalıdır?

Filezilla Kurucusu Kimdir? Nedir, Ne İşe Yarar ?

Kolay Yoldan Kod Yazma Programları

Bill Gates’in Bilinmeyen Yönleri

Sahibinden.com Onlar birer efsane ilan

Ülkemizde Girişimcilik

Kosgeb 50 Bin Lira Girişimcilik Destek Hibesi

Dijital Girişimci Nedir? Ve 13 Öneri!

Girişimcilik ve Yatırım Süreçleri

Acun ILICALI’nın Başarısının Sırları

EticaretGünlüğü”nün 5N1K’sı

İnternet Girişimciliği ve Kuluçka Merkezleri

KOSGEB’in Verdiği Destekler

İyi Bir Girişimci Olmanın Altın Kuralları

İnternet Girişimciliği ve Risk Sermayesi (Venture Capital)

İnternet Girişimciliği ve Melek Yatırımcı

Bunlar da ilginizi çekebilir !