• YARIM ALTIN
  1.521,62
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,7083
  % 0,05
 • € EURO
  8,9911
  % 0,11
 • £ POUND
  9,8125
  % 0,05
 • ¥ YUAN
  1,1293
  % -0,21
 • РУБ RUBLE
  0,0997
  % -0,40
 • BITCOIN
  79606,189
  % -0,81
 • BIST 100
  1.101,06
  % -0,14

Paypal’a Alternatif Payoneer Nedir, Nasıl Temin Edilir ?

Paypal’a Alternatif Payoneer Nedir, Nasıl Temin Edilir ?

Türkiye’e son günlerde PayPal’ın kapatılması ile beraber en iyi merak edilen platformlardan biri de şüphesiz ki Payoneer. genellikle memleketimizde bulunan kişilerin yurtdışından alışveriş yapma imkanını kolaylaştıran PayPal, hatırlayacaksınız ki yaklaşık üç hafta öncesinde BBDK’nın kararı ile beraber kapatıldı. Yurtdışı ticaretlerini de sürdürmek isteyen kişiler, PayPal alternatifi olan uygulamaları araştırmaya çoktan başladılar dahi. PayPal’ın yerini her ne kadar tutmasa da seçenek şekilde gösterilebilecek en iyi sistem Payoneer.
Payoneer, Amerika tabanlı olarak çalışan bir banka kuruluşudur. Bu kuruluşun asıl amacı, Amerika’dan ödeme almak arzulayan satın alanların bakiyelerini daha az bir ziyan ile yerli banka hesaplarına atmalarını sağlamaktır. mesela siz Amerika’daki bir müşterinizden ödeme alacaksınız. Bu müşteriye, Payoneer hesabınızdaki yabancı banka hesabınızı iletiyorsunuz. Hesaba ücret yatırıldıktan sonra siz bu bakiyeyi isterseniz Payoneer kartınız ile direk olarak ATM’lerden çekiyorsunuz, isterseniz de yerli banka hesaplarınızdan birisine göndererek bakiyenizi TL şekilde kendi banka kartınız ile hesabınızdan çekebiliyorsunuz.
Payoneer’in kullanması her ne kadar ücretsiz olarak tabir edilse de kartın aktif edilmesi aşamalarında çeşitli ücretler talep edilebiliyor. Kartı aktif bir biçimde kullanabilmeniz için, hesabınıza gelen ilk 12.95$’lık miktar, kart kayıt masrafı olarak hesabınızdan kesiliyor. ayrıca aylık periyotlarda da türlü vergi işlemleri var. fakat şayet gerçekten yurtdışından önemli gelirleriniz varsa, bu tür rakamları düşünmeyeceğinizi umaraktan Payoneer tanıtımımıza devam ederiz.
Payoneer’in bir başka güzelliği de kartı adresinize kadar ücretsiz bir şekilde göndermesi olmaktadır. Amerika’dan yola çıkan Payoneer kartınız, ev adresinize kadar ücretsiz bir biçimde kargolanıyor ve güvenli bir biçimde tarafınıza ulaştırılıyor. Dilerseniz teslimat esnasında posta zarfını açarak ürün içeriğini denetim edebilir, eğer ürün beklediğiniz ürün değilse Payoneer ile iletişime geçerek düzeltilmesini ilgi edebilirsiniz. Payoneer kart kullanıcılarının en büyük dertlerinden bir tanesi de kartın ATM vasıtası ile güvenlik önlemleri nedeni ile alınması. genel olarak kartı yeni teslim piyasa Payoneer kullanıcıları, test amaçlı kartı ATM’lerde denemek istiyor. lakin karta henüz yükleme yapılmadığı ve kartın aktifleştirilmediği gerekçesiyle ATM’ler kartınızı güvenlik önlemi olarak alabiliyor. Dolayısıyla Payoneer kartınıza herhangi bir bakiye yüklemesi yapmadıktan sonra kesinlikle ATM’lerde kullanmayı denemeyin.

Bunlar da ilginizi çekebilir !