izmir escort bayan

 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  488225,559
  % 3,35
 • BIST 100
  %

KariyerDost Nedir, Nasıl Kullanılır

KariyerDost Nedir, Nasıl Kullanılır

İçerikler

 kariyer.ent

Gelecek başarıyı kucaklamaya hazırdır. Kişiler yaptıkları eğitim doğrultusunda ve girişimcilik ruhuna sahip iseler kariyer basamaklarını adım adım çıkacak, zirveye yaklaşacaktır. Seçilen meslekle ilgili eğitimin ardından en gerilimli zamanlar iş başvurusu yapma, sonuçları bekleme ve bir işe yerleşme zamanlarıdır. İş başvurusu yapabilmek için ilanları takip etmek ve ayrı ayrı başvurularda bulunmak, zamanın akışını beklemek bir aday için zordur. Adayları bu konuda rahatlatacak bir haber Kariyer.net’in insan kaynaklarından gelmiş bulunuyor. Bilindiği gibi sosyal medya kullanımının bu denli yoğunlaşması sonucu işverenler artık iş başvurusu yapanların kişilik ve eğilim yoklamasını Facebook profilinden yapabilmektedir. Facebook’un bu yönde kullanımının bir başka versiyonu da iş arayanları ilgilendiriyor. Kariyer.net artık Facebook Chatbox ile iş arayan adaylara kolay başvuru imkânı sağlayan bir çözüm ortaya koymuş durumda.

İş başvurularında alternatif yöntem

Bulunan alternatif çözüm olan Kariyer.net’in yeni uygulaması hayatınızda gerçek bir dost gibi yerini alacak ve desteğe ihtiyaç duyanlara yol gösterecek özellikte. Facebook’taki bu dost bir çeşit yapay zekâyla işliyor. Chatbot adlı uygulama ile bilinen sıradan iş arama ve başvuru yapma yöntemlerinin pabucu dama atılacak gibi görünüyor. Facebook’taki Messenger ile ortak çalışan bu yazılım bdost.com tarafından geliştirilmiş olup bir sohbet tasarımıdır. Sistem, Facebook’u zaten sık kullananların Chatbot’tan gönderdiği taleplerin değerlendirmesini yaparak iş bulma umudu taşıyanlara hemen dönüş gerçekleştirebiliyor.

Sistem nasıl işliyor?

Chatbot’a girip “İş arıyorum” seçeneğini kullanacak olanların ilgili botuna tıklamalarından sonra karşılarına çıkacak formu doldurmaları gerekiyor. Formda iş aranan şehir, iş kolu hakkında bilgiler yer alıyor. Kariyer Dost iletilen yanıtları analiz ederek kişinin seçimleri yönünde var olan iş fırsatlarıyla iş arayanı buluşturuyor. Chatbot’tan unutulan şifresini unutanlara ve yetkili arayanlara da ayrı hizmet vermekte. Eğer şifre ile ilgili seçeneği kullanıyorsanız kullanıcının sisteme kaydetmiş olduğu e-posta adresine şifre yenilenesini sağlayan bir istek gönderiliyor. İş arama ve unutulan şifrenin yerine yenisinin alınması dışında başka bir konuda iletişime geçilecekse, “Yetkili arıyorum” seçeneği kullanılıyor ve web sitesiyle iletişim sağlanıyor.

Gelecekteki kariyer hedeflerini daha çok yaklaşmak isteyen adaylar, söz konusu yenilikten yararlanmak için hemen Facebook’a girerek Messenger vasıtasıyla Kariyer.net’e bir ileti yollayabilir ve sorularına yanıt bulabilirler. Kariyer Dost ile geleceğe ve başarıya uzanan bu zorlu yolda adaylar artık kendini yalnız hissetmeyecektir.

Bunlar da ilginizi çekebilir !