izmir escort bayan

 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  486406,129
  % 2,72
 • BIST 100
  %

İşletmeniz İçin Banka Hesabını Açarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İşletmeniz İçin Banka Hesabını Açarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İşletmenize ait banka hesabınızın olması özel banka hesabınızdan farklı olarak, işletmenizi yaşayan bir varlık olarak görerek ona göre değerlendirmektedir. Kurumsal hesaplar kişisel hesaplardan biraz farklıdır, bu yüzden hesabınızı açarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı unsurlar şunlardır:

 • Banka işyeriniz için kredi kartı sunabiliyor mu?
 • İşletmeniz büyüdükçe işlem ücretlerinde değişiklikler olacak mı ve hesaba başka kişi ve izin ekleyebilir misiniz?
 • İşletme kredileri için ne tür faiz oranları var?
 • İşletme hesapları için ücretler nelerdir?
 • İnternet bankacılığı sunuyorlar mı?

Bu soruların bazılarını aşağıda daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

Banka seçimi

Bütün bankalar aynı hizmetleri sunmaz. Bazılarının mobil uygulamaları var, bazılarının yok. Bazıları hizmetlerini küçük işletmenizin etrafına uyarlayacak, diğerleri ise daha standart bir yaklaşıma sahip olacak. Yani bir banka seçmeden önce aşağıdaki şeylerden bazılarını dikkatlice düşünmeniz gerekecek.

Ancak tüm bankacılık işlemlerinizi tek bir kurumla yapmanız gerekmediğini unutmayın. Tercih ettiğiniz banka kredileriyle ilgili rekabetçi fiyatlara sahip değilse, örneğin oradan bir kredi almak zorunda değilsiniz. Bunun için başka bir yere gidebilirsin. Ancak, tüm bankacılık işlemlerinizi tek bir yerde yapabilmeniz kolaylık sağlayacaktır.

İşlemin numarası ve türü

İşletme banka hesapları, kişisel banka hesapları gibi, genellikle aylık ücret karşılığında belirli sayıda işlem yapılmasına izin veren farklı katmanlar halinde gelir. İşletmenizin ödemeleri nasıl alacağına dair bir fikre sahip olmak ve hesabınızda her ay yapacağınız satın alma işlemlerinin sayısı, açmanız gereken hesap türüne rehberlik edecektir.

Örneğin, düzenli olarak çok sayıda farklı satıcıyla çalışıyorsanız, satın alma işlemlerinde düşük (veya hiç) işlem ücreti aldığınızdan emin olmak istersiniz. Aynı şekilde, işletme hesabınız üzerinden yapılan alışverişlerde günlük bir limit olup olmadığını öğrenmek, tercih edeceğiniz bankayı etkileyebilir.

Krediler ve kredi limitleri

Şuanda işiniz için bir krediye ihtiyacınız olmasa bile, gelecekte olabileceğini unutmayınız. Bu nedenle, borç verme gereksinimleriyle ilgili birkaç soru sormak en iyisidir. Ayrıca kredisi faiz oranlarını, işletme kredilerinin ve kredi limitlerinin şartlarını ve küçük işletmenizin krediye hak kazanması için ne isteyeceğini de sormalısınız.

Hesap tipi

İşletmeniz için hesap açtığınızda, hem bir kontrol hem de tasarruf hesabı açmayı düşününüz. Bu, size günlük gelir ve giderlerinizi yönetmek için fikir vererek, aynı zamanda vergi ödemeleriniz veya işinizi büyütmek için gelecekteki yatırımlarınız için kolayca finansman sağlamanıza katkı sağlayacaktır.

İşletme kredi kartı alma

İşletme kredi kartı, işletmenizin kredisini oluşturmanın harika bir yolu olabilir . İşletmenizin kredisini oluşturmak, gelecekteki kredileri (ve daha iyi faiz oranları elde etmek) için daha iyi bir şans verecektir.

İşletme kredi kartına sahip olmanız, ödüller, sahtekarlık koruması ve yaptığınız tüm satın alma işlemlerinde uzatılmış garantilere erişim sağlamanın ek avantajına da sahip olabilir.

Her ay iş kredi kartınızdan ödeme yaptığınız sürece, kredi skorunuza katkı sağlayacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir !