• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  462770,299
  % 7,17
 • BIST 100
  1.393,48
  % -1,04

İnstagram nedir? Nasıl kullanılır? Tüyolar…

İnstagram nedir? Nasıl kullanılır? Tüyolar…

dikkat_buray__okuyunInstagram kullanıcıları kullanmaya başlamadan önce bilmeleri gereken yazdıklarımız ne silinebiliyor ne de tüzeltilebiliyor. Buna dikkat ederek paylaşım veya yorum yapmanızı öneririz. Şimdi gelelim instagram nedir? nasıl kullanılır? sorularının yanıtına.

 

İnstagram Nedir?

2010 senesinin Ekim ayında kullanıma sunulan Instagram, iki Amerikalı teşebbüsçünün ürünüdür. Kısa müddette hızlı bir muvaffakiyet kazanan program, hizmete açılmasından sadece bir buçuk yıl sonrasında Nisan 2012’de Facebook tarafından bir milyar dolar bu gibi rekor bir fiyata satın alınmıştır. Kolay bir resim paylaşma uygulamasının iki sene dahi geçmeden bu denli değerlenmesi, mobil cihazlarda uygulanan programların ne denli değerli hale gelebildiğini de açık ve net şekilde ortaya koymakta.

Nasıl Kullanırım?

İlk olarak telefonumuzun markasına yahut işletim sistemine göre instagram uygulamasını kuruyoruz. Tablet bilgisayarınıza da kurabilirsiniz.

Uygulamayı kurduk, aza olup veyahut facebook ile giriş yapmış olup bir kullanıcı isimi alıyoruz. Fecebook ile giriş yaparsak facebook arkadaşlarımızın İnstagram hesaplarını otomatikman izleyebiliriz ve onlar da bizim İnstagram’a katılmış olduğumuzu görebilirler. Bu yüzden en iyisi facebook ile bağlanmak. Sonrasında ise almış olduğumuz kullanıcı isimi daha sonra irtibat olarak verebileceğimiz şekilde bir kullanıcı isimi olmalı. Instagram.com/eticaretgunlugu.com gibi

Kullanıcı ismimizi aldıktan sonrasında ilk resmimizi çektik. Kadraj kare olduğundan çekeceğiniz selfie’yi de ona göre çekeçeksiniz. Mesafeyi ona göre ayarlayınız.

Kare fotoğrafımızı çektikten sonrasında yahut galerimizde bulunan bir fotoğrafı seçtikten sonrasında efektlerin geldiği bölüme geçiyoruz. Bu bölüm çok kolay anlaşılabilen ve efektleri zevkinize göre ya da fotoğrafın ışığına göre ayarlayabileceğiniz bir yer olduğundan burada detaya girmiyoruz. Çektiğimiz fotoğrafı efektledikten sonrasında, daha şu demek oluyor ki filtreledikten sonra fotoğrafa yorumunuzu yazıp paylaşıyorsunuz.

Paylaşımlarınızdaki Beğeni Sayısını Arttırmak İçin

Kadınsanız yeniden beğenen çıkar. Ancak erkeksen hiç boşuna beklemeyeceksin. Eş arkadaş beğenir öyle kuru kuru 2-3 beğeni de kalırsın şayet yeniysen. Bundan dolayı fotoğrafı paylaştıktan sonrasında hemen kendi fotoğrafının altındaki yorum yapma bölümüne gir ve resim konusunda hashtagleri yazmaya başla. Natürel olarak mübalağa etmeden yazmanda fayda var. Sözgelişi: kendini resmini çektin (selfie) ve Kızılay’dasın. Vakit kaybetmeden resmin altına yorum olarak; #ankara #selfie #kızılay benzer biçimde hashtagler yazarsan bu hashtaglerde gezenler tarafınca beğeni alırsın. Hashtagleri yazarken birbirleri ile bitişik yazmamaya dikkat ediniz, yoksa aktif olmazlar ve bir işe yaramazlar.

Şayet instagram’ı bu kaidelere uygun olarak kullanırsanız verimli kullanmış olursunuz eğlenebileceğiniz bir toplumsal medya platformu bulunduğunu fark edersiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !