• YARIM ALTIN
  1.506,73
  % -0,98
 • AMERIKAN DOLARI
  7,7102
  % 0,07
 • € EURO
  8,9924
  % 0,13
 • £ POUND
  9,8290
  % 0,20
 • ¥ YUAN
  1,1297
  % -0,18
 • РУБ RUBLE
  0,0996
  % -0,43
 • BITCOIN
  79502,582
  % -1,00
 • BIST 100
  1.099,57
  % -0,28

Google hakkında yapmış olduğumuz paylaşımlar

Google hakkında yapmış olduğumuz paylaşımlar

2013 yılında kurulduğumuzdan beri Google hakkında yapmış olduğumuz paylaşımlardan ilginizi çekebilecek kısımlarını sitemizin bu kısımda beğeninize sunduk.

Başlıkların üzerine tıklayarak o konu ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Arama motoru denince ilk akla gelen firma GOOGLE

Google, dünyanın en büyük arama motorlarından birisidir. Rusya ve Çin gibi birkaç ülke dışında Dünya’nın neredeyse her yerinde arama motoru alanında tartışmasız lider konumdadır. Her gün deva veri merkezleri üzerinden, her gün milyarlarca kullanıcının sorularını yanıtlıyor.

Google Adsense Gelirinin Vergilendirilmesi Nasıl Olacak?

Google Adsense reklamlarından elde etmiş olduğunuz gelirler için vergi ödemesini nasıl yapacaksınız? Ya da nereye başvurup, kime müracaat edeceksiniz? Bu tür soruları olup ta vergi dairesine gidip bunu cevabını öğrenemeyen arkadaşlar tam sizin için yazılmış bir yazıdır.

Google Analytics Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Analytics, internetin en büyük arama motoru olan Google’ın web tasarımcılar için sunduğu analiz aracıdır. Belirli bir gösterim adetine kadar ücretsizdir. (5 milyon) İnternet sitesi olan ve kullanıcılarını daha detaylı tanımak isteyen herkes kullanabilir.

Google Adwords

Google Adwords, arama motorları içerisinde pazar payı % 90’lar civarı olan google’ye ait  metin bazlı bir reklam aracıdır.  Sunulacak reklam, genellikle belli limitler içinde kullanacağınız satırlardan oluşmaktadır: “İlgi çekici başlık”, “Açıklama satırı”, ve “site alan adı”.

Google Alerts

Google Alerts. Arama motoru mantığında çalışan haber servisidir. Bir konuyu Google, Msn, Yahoo, Yandex gibi arama motorlarında   aradığınızda milyonlarca ilgili ilgisiz seçenek karşınıza çıkar . Google Alerts’te durum böyle değildir. Haber ajansları çalışma mantığı gibi çalışır. Araştırma yaptığınız firmanız ya da markanız ile ilgili bilgi araştırması yapar. Tüm dünyadaki bilgi servislerini, haber sitelerini, Blogları, Web Sayfalarını tek tek inceliyor arıyor kurcalıyor filtreden geçiriyor ve size e-mail olarak aradığınız şeyi yazan Bloglar, Televizyonlar, Dergiler, Gazeler ve diğer Web sayfalarındaki yazıları mail atıyor haber veriyor.

Google da ilk sıralarda yer almak mümkün mü?

Değerli okurlarım; Bu yazımda Google da ilk sayfada çıkma konusunu ele almaya çalışacağız. Hepimiz tarafından bilindiği üzere Google da ilk sayfada yer almak web üzerinde yer alan her web sitenin öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Google da ilk sırada yer almak masrafsız bir şekilde doğal ziyaretçi ve potansiyel müşteri kazanmak anlamına geldiğinden site sahiplerine bir şekilde kazanç olarak geri dönmektedir. Bu sebeple web site sahipleri Google da ilk sıralara yükselmek için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Google da ilk sıralara yükselme konusu o kadar önemlidir ki pek çok kişiyi bu alanda profesyonelleşmeye itmiş. Yeni iş ve istihdam alanları doğmuştur.

Google+ ile E-ticaret SitenizinTrafiğini Artırmanın İpuçları

Google+, dijital dünyaya diğer sosyal ağlardan daha geç katıldığı halde, işletmeler için gün geçtikçe hızla önemli hale geliyor. 300 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya sahip olanGoogle+ özellikle e-ticaret sitelerinin, trafik sağlamak amacıyla yer aldığı en etkili sosyal platformlardan biri.

Google’a ‘satın al’ butonu geliyor

Google’ın pek çok şirketle anlaşmaya vardığını duyuran WSJ, söz konusu uygulamanın ilk etapta ABD’de kullanıma gireceğini ve uzun vadede başta Avrupa olmak üzere çeşitli ülkelerde de kullanılacağını iddia etti. Google, online alışveriş sektöründe büyük bir rekabete sebep olması beklenen bu adımı hakkında henüz resmi bir bilgilendirme yapmadı.

Google, Google Compare’i Kapatıyor.

Google, kendisine bağlı Google Compare finansal servis karşılaştırma firmasını kapatıyor. Google’nin iş ortaklarından edinilen bilgiye göre Google Compara, 1 ay sonra faaliyetine son verecek.

Google’un Gözünde E-Ticaret Siteleri

Sadece Türkiye’de değil, Dünya’da da en çok kullanılan arama motoru olan Google’dır. Google’dan sonra ise en çok kullanılan arama motorları sırasıyla Yahoo, Bing ve Yandex’dir. Bu nedenle özellikle Google web üzerinde yer alan siteler için ayrı bir önem taşımaktadır. Google da üst sıralarda yer alan siteler diğer sitelere oranla daha çok ziyaret edilmekte buna paralel olarak da daha başarılı sonuçlar elde etmektedir. Konuyu e-ticaret şirketleri açısından ele aldığımızda direkt olarak ticari amaçla faaliyet gösteren bu sitelere Google’ın ayrı bir gözle baktığını söylemek mümkün.

Google Panda 4.0 güncellemesinin e-ticaret sitelerine etkileri

Geçtiğimiz hafta içerisinde Google tarafından Panda 4 güncellemesi yapıldı. Tüm siteleri ilgilendiren bu güncellemede bazı siteler kelime sıralamaları düşüşler yaşarken bazı sitelerde de inanılmaz yükselişler yaşandı. Kelime sıralamaları tabi olarak sitelere gelen kullanıcı sayılarını da olumlu ve olumsuz yönde etkiledi. 

YouTube Nasıl Kuruldu?

Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği, YouTube’u kimin kurduğunu ve nasıl kurulduğunu hiç merak ettiniz mi? İşte YouTube’un başarı hikayesi;

Google, görüntülü görüşme uygulaması Google Duo artık kullanılabiliyor !

Mobil iletişim uygulamalarında rakiplerinin epey bir gerisinde kalan Google, görüntülü arama uygulaması Google Duo‘yu uygulama mağazalarında yayınladı.

Android’e Google Haritalar uygulamasını SD karta indirebilecek

Android kullanıcıları bundan böyle Google Haritalar uygulamasını hem sırf kablosuz ağ üstünden kullanabilecek hem de uygulamayı SD kart depolama birimine indirebilecek.

Google Admob Nedir ?

Google Admob, Google tarafından birkaç yıl önce geliştirilen ve mobil uygulama geliştiricilerinin para kazanmasına olanak sağladığı bir reklam platformudur.

Google Play Developer Account (Geliştirici Hesabı) Nedir ?

Eğer bir uygulama geliştiricisiyseniz veya android uygulama sektörünü yakından takip ediyorsanız eminiz ki siz de Geliştirici Hesabını az çok biliyorsunuz. Ancak bilmeyenler için hatırlatmakta büyük yarar var ki Google Play Geliştirici Hesabı, Play Store’de uygulama paylaşmanızı sağlayan Google hesaplarına verilen isimdir. Genel olarak uygulama yüklemenin ücretsiz olduğunu düşünenler ise yanılıyor. Çünkü bu tür bir geliştirici hesabına sahip olmanın maliyeti 25 dolar. Bu meblayı da Türk Lirası birimine çevirecek olursak karşımıza 75 TL gibi bir rakam çıkıyor.

Google’de En Çok Aranan Kelimeleri Trends’te Takip Edin

İnternet, günlük hayatımızın neredeyse bir parçası olmuş halde. Öyle ki internet olmaksızın zaman dahi geçmiyor. Gündelik yaşamda yoğun çok yaşadığımız problemleri, gün arasında gerçekleşen önemli olayları, gün arasında gerçekleşecek spor müsabakalarını çoğunlukta internetten, Google üzerinden araştırmaktayız.

Google, Nearby Servisi

Google, Android’e gelecek yeni özellik olan Nearby’i duyurdu. Bu özellik kullanıcılara konum bazlı içerik sunmaktadır.

Adile Naşit Anısına Google’den Anlamlı Bir Hareket

Google, bu özel günü unutmayarak bir Doodle yayınladı. Dünyanın en büyük arama motoru, ülkelerin özel günlerine özel hazırladığı Doodlelarına bir yenisini daha ilave etti. Son olarak bir bilim insanı ve EURO 2016 için görsel hazırlayan Google, bu sefer de Türkiye’nin sevilen simalarından Adile Naşit’in 86. doğum yıldönümüne özel bir doodle paylaştı.

Google Remarketing Nedir?

Yeniden Pazarlama olarak ta adlandırılmaktadır. Google tarafından internet reklamcılığında sunulan seçeneklerden biridir. İsminden da anlaşlılabilceği gibi “yeniden pazarlama” önceden pazarlama faaliyet gerçekleştirmiş olduğunuz bir kitleyi amaçlayarak, bu kitleye yine pazarlama yapmanızı sağlayan bir metottur.

Google Adsense Nedir?

Google AdWords reklamı satın alan firma ya da web siteleri reklamlarının bir kısmını çeşitli web sitelerinde gözükmesini istemektedir. İşte bu web sitelerinde gözüken reklamlar için tıklama başı web site sahibi firmaların ya da kişilerin hesabına Google tarafından aktarılan ücret Google Adsense geliri adını almaktadır

Google’dan Dou Uygulaması

Akıllı telefon denildiği zaman ilk zamanlarda görüntülü görüşme için selfie kamerası olan telefonlar tercih edilirlerdi. seçenek seçeneklerden daha çok aşırı Tango uygulaması dünyada popülerliğini mühim anlamda yükselden bir uygulama oldu. yüzde yüz müstakil ve parasız (premium alternatifler hariç) olan uygulamaya karşı Google‘ın bir uygulama ile karşısına çıkması bekleniyordu ve beklenen oldu.!

IOS’tan Google Araması Yapın

Slash; mobilden arama yapma sorununu adresleyen en yaratıcı uygulamalardan bir tanesi olan uygulama biraz sarsıntılı bir engebe ile karşılaşmış olabilir. Engelin adı Gboard. Google’ın iOS için geliştirdiği klavye uygulaması ve tıpkı Slash gibi arama odaklı. Google Gboard’u bugün App Store’da yayınladı.

Google Plus (+)’un Sosyal Seo’ya Etkileri

Google Plus‘ın arama sonuçlarındaki etkisini kesinlikle kullanmalısınız. Google hesabındaki bir paylaşımınızın sıralamaya girdiğini bir ihtimal fark etmişsinizdir. Kullanıcılar beraber yazar resmi olan bu paylaşımları görsel yaklaşımdan ötürü daha talep çekimli bulmaktalar. Bundan dolayı Google Plus kullanması size toplumsal file üstünden ziyaretçi getirecektir.

Google’nin Alternatifi Arama Motorları

Arama motorları içerisinde tekel olan Google dünya’da ençok kullanılan arama motorudur. Ancak son yıllarda bu arama motorunun tahtı yükselen yandex, bing gibi arama motorları bir gün bu tekelin tahtını elinden alabilir mi kim bilir ? Hatta geçen yıllarda helal arama motoru dahi çıkmıştı bilenler bilir 🙂 Tabi bu tür projeler ekseriyetle gelip geçici oluyor ve pek tutulmuyor. Umarız bu piyasada kaliteli bir Türk projesi görürüz. Ve böylelikle milli bir arama motorumuz olur.

15 Adımda Google Adsense Gelirlerini Arttırmak!

Google adsense internet ve teknoloji meraklılarının ekmek teknesi olmuş halde. peki bu google kökenli  reklam sitesinden daha verimli ve yüksek kazançlar elde etmek için neler yapmak gerekir.

Google Analytics 360 Suite Nedir? Ne İşe Yarar?

Google’ın 15 Mart 2016’da tanıtmış bulunduğu yeni ürünü Google Analytics 360 Suite, kurumsal şirketlere büyük fırsatlar sunmaktadır. DoubleClick ve Adwords’e entegre bir şekilde çalışabilen bu ürün kurumsal şirketlerin potansiyel müşterilerinin nasıl davrandığını anlatabilecek bir yapıda olması bu ürünü kullanacak bireyler için büyük bir imtiyaz olacaktır.

6 üründen oluşan Google Analytics 360 Suite SEO ve Adwords için bir devrim denilebilir.

Google News Kaydının Önemi Nedir ?

Google News, özellikle haber siteleri için oldukça önemli ve neredeyse her haber sitesinde aranan bir özelliktir. Her ne kadar birçok Google News kayıtlı haber sitesi bulunsa da, bu tür bir platformdan onay almak gerçekten hiç kolay değil. Bugün Google News kayıtlı internet sitesine sahip olan kişilerin büyük bir kısmı, Google News kaydı alabilmek için büyük paralar harcamış durumda. Özellikle Google News’in de önem verdiği içerik sayısını arttırabilmek için çeşitli yazarlarla anlaşan site sahipleri, bu yazılara epey bir para harcıyor.

Google’den Güvenlik Açığımı Bulana 100 Bin Dolar

Google, yazılımlarındaki güvenlik açıklarını yada kodlama hatalarını bulanlara 50 bin dolar, Chromebook`ta güvenlik açığı bulanlara ise 100 bin dolar ödül vereceğini duyurdu.

Google Fotoğraflar Güncellendi

Bu yazımızda Google`nin fotoğraf ve video paylaşım, depolama uygulaması olan Google Fotoğraflar son devirde popülerliğini artırmak adına mühim bir güncelleme yaptı. Bu güncelleme ile uygulamaya yeni düzenleme araçları ekledi.

Dosyalarınızı Google Drive ile Yedekleyin

Bildiğiniz gibi her zaman bilişim dünyası yeni virüsler ile risk altında kalabiliyor. İndirdiğimiz çeşitli dosyalardan, gün içerisinde gezinmek amacıyla uğramış olduğumuz sitelerden ve daha birçok kaynaktan bu tür virüslere maruz kalabiliriz. Bilgisayarlar da zaman zaman bu ağır virüsleri taşıyamazlar ve çökerler. Daha sonra da cihazınızı tekrardan çalıştırabilmek için format atmak zorunda kalırsınız. Format atınca da doğal olarak bilgisayarınızdaki her türlü dosyanız silinir.

Google Algoritamaları Nedir ?

Bildiğiniz gibi Google, sitelerin sıralamalarını daha kolay bir şekilde ayarlamak için çeşitli algoritmalar düzenliyor. Bu algoritmaların maddeleri her ne kadar açıklanmasa da, web sektörü ile uğraşan birçok kişi Google’nin talep edeceği nitelikleri az çok biliyor. Zaman zaman öyle değişik algoritmalar etkinleştiriliyor ki, büyük firmalar da dahil olmak üzere birçok site neye uğradığını anlamadan kendisini alt sıralarda buluyor. Bu yazımızdan sonra, siteniz bu tür algoritma değişikliklerinden büyük çapta etkilenmeyecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir !