Forumları Forum Yapan Nedir ?

Bildiğiniz gibi pek çok farklı sektör üzerine kurulmuş pek çok farklı kurum, bu güne kadar hep kullanıcılarına hizmet vermek amacıyla açılmış platformlardır. Her projede olduğu gibi bu tür forum projelerinde de ilk amaç, aynı sektör üzerinde ilerlemeye çalışan rakipleri ağır bir yenilgiye uğratarak sektörde tek olmaktır. Tabii ki de bunu belirleyen tek şey, forumun yöneticileri değil.

Gerek forumlarda olsun gerek de bloglarda olsun bu tür kaliteyi belirleyen asıl etken içeriktir. Forumunuzun tasarımı, düzeyi her ne olursa olsun hit çekebilecek yazılardan yazarsanız emin olun ki büyük bir ziyaretçi akınına uğrarsınız. Çünkü sitenin tasarımı ve diğer küçük ayrıntıları sadece teferruattır. Bunun yerine içerik gibi en önemli konuya odaklanmalısınız.

Forumlar genellikle onlarca farklı kategorileri içine alır. Bu kadar fazla kategori barındıran forumlarda da 1-2 içerik, doluluğa yetmez. Bunun için her bölüme yeteri kadar konu girişi yapılması gerekir. Aynı zamanda kopyala / yapıştır içeriklerin Google tarafından da sevilmediğini düşünecek olursak, girilecek içeriklerin tamamıyla özgün olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Aynı şekilde bir diğer unsur da forumda takılan üyeler. Örneğin bir üye, piyasa fiyatlarının altında domain hizmeti vermektedir. Dolayısıyla bu kişiden çok daha uygun fiyata domain almak isteyenler, isteseler de istemeseler de foruma üye oluyorlar. Aynı forumda daha uygun fiyatlarda başka ürünlerin de olduğunu gören kullanıcılarınız, bir süre sonra farkında bile olmadan forumunuzda aktif bir şekilde zaman geçirmeye başlıyorlar. İşte forum kalitesini belirleyen olay bu. Daha sonrasında bu ziyaretçileri içeride tutup tutamamak da sizin yapabileceğiniz bir iş.

İlginizi çekebilecek yazılar!

En Verimli Sitelere Forum Reklamı Verin

Webmaster Forumu İle İlgili Herşey!

Webmaster Forumu Nasıl İyi Yerlere Gelir ?

Forumunuzdaki Yetkileri Belirleyin

Forumunuza Maskot Belirleyin

Webmaster Forumlarında Hangi Renkler Ağırlıklı Olmalı ?

Forumu Kurmak İçin İlk Adımı Atma Vakti

Webmaster Forumu İçin Hangi Altyapı Kullanılmalı ?

Webmaster Forumu Nedir ?

Webmaster Forumu Yöneticilerinde Olması Gereken Özellikler

PTC Siteleri Nedir? Kimdir? Nasıldır? Kazandırır mı?

Link kısaltma nedir? Nasıl para kazanılır?

Alan Adı (Domain) Ticareti Ile Para Kazanma

Tapatalk Uygulaması: Form Konularını Anlık Göndermekte

İhracat yapacaklara 12 önemli uyarı

NFC (Yakın Alan İletişimi) Nedir?

Bunlar da ilginizi çekebilir !