• YARIM ALTIN
  1.353,22
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5721
  % 0,51
 • € EURO
  9,0013
  % 0,21
 • £ POUND
  10,4705
  % 0,30
 • ¥ YUAN
  1,1604
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,1017
  % 0,14
 • BITCOIN
  376674,558
  % -1,33
 • BIST 100
  1.549,98
  % 0,52

E-Ticaret’te Başarısızlığın Nedenleri

E-Ticaret’te Başarısızlığın Nedenleri

İnternet’te yapılan satışlarda büyük bir artış gören girişimciler, rotalarını E-Ticaret platformlarına çevirerek bu alanda girişimlere başladı. Ancak açılan her E-Ticaret platformu, HepsiBurada, N11, GittiGidiyor kadar başarı kazanamayabiliyor. Hatta 100 E-Ticaret sitesinin 90’ının istenilen satışı yapamadığını söyleyebiliriz. Çünkü sektörde rekabet son yıllarda artmaya başladı. Hem de bu artış oldukça ciddi rakamlara ulaştı. Dolayısıyla E-Ticaret’de başarısızlığa kapılma ihtimaliniz de git gide artıyor. Bu tür durumlarda sonuçtan ziyade niçin başarısız olduğunuzun üstüne giderek hatalarınızdan ders almayı öğrenebilesiniz ki bir sonraki denemenizde sonuç yine hüsran olmasın.

E-Ticaret Girişimim Niçin Başarısız Olmuş Olabilir ?

Öncelikle E-Ticaret siteniz için gerekli yatırımı yapıp yapmadığınızı değerlendirin. Burada yatırımdan kasıt, SEO çalışmaları, reklam çalışmaları gibi platformunuzu diğer kullanıcılara tanıtmaya yarayacak önemli etkenlerdir. Birçok yatırımcı için arama motorunda iyi sıralamalarda yer almak oldukça önemli olsa da SEO çalışmaları için ödenecek tutar gereksiz görüldüğü için yatırımlar istenilen seviyede olmamaktadır. Ülkemizde deyim haline gelen “Ne kadar ekmek, o kadar köfte” sözünün bir geçerliliğini de burada görebiliyoruz. Siz ne kadar yatırım yaparsanız yaptığınız yatırımların tamamı size geri dönüş sağlayacaktır. Bu riski alamazsanız istediğiniz satış oranına asla ulaşamazsınız.

Arama motorları, satışlar için yeterli değildir. Mutlaka sosyal çevrenizi de projeniz hakkında bilgilendirmelisiniz. Sonuçta kulaktan kulağa duyularak projeniz hem ün hem de müşteri potansiyeli kazanacak. Bu sayede satışlarınız artarken internet sitenizdeki ziyaretçi trafiğindeki yoğunlaşmayı da farkedeceksiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !