izmir escort bayan

 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  485749,361
  % 2,37
 • BIST 100
  %

E-Ticaret Sitenizin Gelirini Arttıracak Tavsiyeler

E-Ticaret Sitenizin Gelirini Arttıracak Tavsiyeler

Günümüzün en popüler alışveriş noktaları olarak görülen E-Ticaret siteleri, her geçen yıl daha da yaygınlaşarak ticarete meraklı girişimcilerin önünü açıyor. Ancak bu E-Ticaret sitelerinden sadece sektöründe lider olanları iş yapabiliyor. Dolayısıyla E-Ticaret sitenizin sektörü ne olursa olsun iyi bir pazarlama tekniği ve reklam yöntemi geliştirerek satışlarınızı arttırabilirsiniz. Bu çalışmalarınızda yanınızdaki en büyük yardımcınız Facebook Reklam Servisi ve Google Adwords olacak.

Reklam servisleri, internet sitenizin sektörüyle ilgilenen internet kullanıcılarına sitenizi tanıtmak amacıyla geliştirilen bir pazarlama servisidir. Bu reklam servislerine istediğiniz fiyatı vererek günlük olarak ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz. Google’nin geliştirdiği Çerezleme Yöntemi sayesinde kullanıcıların ilgi alanları takip ediliyor ve siteniz ile ilgili araştırmalar yaptığı fark edildiği anda, reklam servisiniz devreye giriyor ve kullanıcıya sizin internet sitenizin reklamını sunuyor. Zaten aklında bu tür bir alışveriş yapmak olan kullanıcı, sitenize girerek ilgisini çeken ürünü satın alıyor.

Google'nin Reklam Mantığı

Google’nin Reklam Mantığı

Bu aşamada en çok dikkat etmeniz gereken nokta, reklam ayarlamalarını iyi yaparak düşük bütçeyle daha fazla satış yapmaktır. Zira 100 TL’lik reklam verip 70 TL’lik etkileşim almanın hiçbir yararı yoktur ve aksine zararı vardır. Bu yüzden yaş kitlenizi, coğrafi konumunuzu ve ilgi alanlarınızı iyi belirlemelisiniz. Ürünlerinizin Facebook üzerinden daha fazla alıcı bulacağına inanıyorsanız Facebook reklam servisini, Google‘nin hizmetlerinden daha fazla alıcı bulacağına inanıyorsanız da Google Adwords‘u kullanmalısınız. Eğer reklam pazarlama hakkında detaylı bilgi sahibi değilseniz, reklam ayarlamalarını yapmak üzere uzmanlaşmış kişilerle çalışmayı deneyebilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !