• YARIM ALTIN
  1.530,98
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,6345
  % 0,00
 • € EURO
  8,9896
  % 0,04
 • £ POUND
  9,8041
  % 0,06
 • ¥ YUAN
  1,1247
  % 0,34
 • РУБ RUBLE
  0,1004
  % 0,23
 • BITCOIN
  79886,370
  % -3,75
 • BIST 100
  1.087,03
  % -2,24

Backlinklerin Sitelere Faydaları Nelerdir ?

Backlinklerin Sitelere Faydaları Nelerdir ?

Öncelikle backlinkler, gerçekten çok önemli SEO unsurlarından birisidir. Öyle ki site dışı SEO çalışmalarının da en temel unsuru olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde de sıralamasını yükselten ve yükseltmek isteyen pek çok kişinin, backlink satın aldığını söyleyebiliriz. Bu tür backlink hizmetlerinden faydalanmak için illa ki ücret ödemenize gerek yok. Bunun yanında araştırmayı seven ve meraklı biriyseniz, internetten ücretsiz backlink kaynaklarını araştırarak kullanabilirsiniz.

Öncelikle backlink almak istediğiniz siteyi ve linkleri dofollow veya nofollow olarak verip vermediğini araştırınız. Öyle ki nofollow olarak verilen linklerin hiçbirisi, backlink özelliği taşımamakla birlikte sitenize hiçbir yararı olmayacaktır. Dolayısıyla dofollow link veren siteler ile devam edelim. Hiçbir site, dofollow link veriyoruz diye bundan özellikle bahsetmez. Eğer ki link yapısında dofollow etiketi görmüyorsanız bu link kesinlikle backlink niteliği taşımaktadır.

Backlinkler “Benim sitem X sitesine referanstır” anlamını taşıyan linklerdir. Örneğin siz, sektöründe kaliteli bir internet sitesinin sahibisiniz. Bir arkadaşınız da, sitesini geliştirmek için sizden backlink yardımı istiyor. Siz bu site ile ilgili tanıtım yazısı yazarak veya çeşitli yerlere sitenin linkini koyarak bu kişiye referans olursunuz. Bu sayede arkadaşınızın sitesi, sizin sayenizde arama motorlarında yükselir.

Backlink kullanımı, açılış tarihi 6 ayı geçmeyen internet siteleri için oldukça tehlikelidir. Bu backlinkler işe yaramamakla birlikte “Google Sandbox”a girmenize de neden olabilir. Siz de backlink kullanırken dikkat edin, yükselme uğruna en arka sıralara düşmeyin.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !