• YARIM ALTIN
  1.500,98
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5384
  % -1,17
 • € EURO
  8,8057
  % -1,14
 • £ POUND
  9,6441
  % -0,88
 • ¥ YUAN
  1,1059
  % -0,95
 • РУБ RUBLE
  0,0981
  % -1,04
 • BITCOIN
  80567,265
  % 1,28
 • BIST 100
  1.133,06
  % 1,21

Adsense Tıklanma Oranı Nedir ?

Adsense Tıklanma Oranı Nedir ?

 

Bildiğiniz gibi Adsense, birçok internet sitesi yöneticisine gelir kapısı olmaya devam ediyor. Bu partnerlik aşamasında Adsense, partner adaylarını gerçekten oldukça zorluyor ve hiçbir şekilde kolay kolay onay vermiyor. Ancak gerçekten Adsense onaylarını geçerek onaylı bir Adsense hesabı sahibi olursanız emin olun ki gerçekten oldukça büyük bir gelir kapısı kazandınız. Çünkü Adsense’nin belirli bir sonlanma tarihi yoktur ve herhangi bir aksilik olmadığı sürece de hizmetine devam edecektir.

Adsense ile ilgili belirli terimler var. Bu terimlerden birisi de “TO”. Genelde adsense içerisinde TO diye tanıtılan bu terim, Tıklama Oranı anlamına gelmektedir. İsminden de anlaşılacağı üzere sitenize gelen kişilerden ne kadarının reklamlarınıza tıkladığını gösterir. Ziyaretçi sayınız / Tıklama Sayınız şeklini yüzdelik dilime göre uyarladığınız zaman sizler de TO oranınızı kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Bu oran hem Adsense mühendisleri, hem de partnerler açısından oldukça önemlidir. Çünkü TO ne kadar fazla ise partner de o kadar fazla gelir elde etmektedir. Ayrıca Adsense mühendisleri, hile – illegal tıklamaları önlemek için TO değeri yüksek olan partnerlerin sitelerini kontrol altına almaktalardır. Dolayısıyla hile ile bu oranı ve tıklamaları çoğaltmaya kalkarsanız, Adsense mühendisleri tarafından uzaklaştırılırsınız. Dolayısıyla da elinizde size gelir kapısı olabilecek bir materyali geri çevirmiş olursunuz. Genellikle Adsense mühendisleri, %12- 15 oranlarının üzerinde olan TO hesaplarını kontrol altına alır. Tabii ki de bu orana sahip olan siteler her zaman hileli değildir. Bu yüzden hile yapmıyorsanız ancak TO değeriniz yüksekse, bu sorundan endişelenmemelisiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !