Link kısaltma nedir? Nasıl para kazanılır?

İçerikler

İnternet sektörü öyle büyülü bir alan ki bu sanal dünyada yaptığınız pek çok fazla ayrıcalıklı iş ile gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca yaptığınız işin üzerine düşer ve bu sektörde en başarılı isimlerden biri olursanız da önemli gelirler elde eder ve bu gelirler ile geçiminizi sağlayabilirsiniz. Gelir yollarından biri de link kısaltma servisleri. Bu sektörde hizmet sağlayan pek çok fazla link kısaltma servisine daima rast gelmiş, hatta kısaltılan linklere zoraki de olsa tıklamışsınızdır. Zaman zaman bazı dosyaları acilen indirmeniz gerekmektedir. Bu tür indirilmesi neredeyse mecbur bu gibi görülen dosyalar da link kısaltma servisleriyle kısaltılarak gelir elde etme amaçlanır. Bu tür sistemler tık başına gelir verir ve bir bilgisayardan 2 tıklama kabul edilmez.
Bütün servislerin verdiği ücret, hizmet politikalarına ve standartlarına göre değişiklikler gösteriyor. Türkiye’de en yüksek ücretleri ödeyen kuruluşlar ise bc.vc ve Link.tl . Bu iki servis, 1000 tıklama başına ortalama şekilde 3 ile 15 TL arası bir ödemeyi link yayıncılarına gerçekleştiriyor. 1000 bireyin tıklama olasılığı her ne kadar zor benzeri görünse de iyi bir blog sahibiyseniz ya da kendinize ait kaliteli bir YouTube kanalınız varsa, içeriklerinizin bir tarafına eklediğiniz linkleri bu servisler ile kısaltarak daha fazla gelir elde edebilirsiniz.
Sektörde hizmet sağlayan sistemlerin büyük bir bölümü da güvenilir. çünkü kısaltılan linklerde sizden çok sistem yöneticileri gelir elde ediyor. Dolayısıyla siz sadece sistem ile gelirlerinizi paylaşmış kalıyorsunuz.

Sistem Nasıl işliyor?

Kısaltmış olduğunu linklere her tıklayan şahıs için sistem bc.vc hesabınıza belirli bir miktar birim ücret yatırıyor kısaltmış olduğunuz linklere ne kadar çok tıklanır sa o kadar çok para kazanabiliyorsunuz.Bu sebepten dolayı kısaltmış olduğunuz linkleri bir .aşırı yerde paylaşmalısınız daha çok fazla para kazanabilmek için. Linkleri forumlarda,sosyal ağlarda paylaşabilir web sitenizdeki linkleri doğrudan değilde kısaltarak yayınlayabilirsiniz. Özellikle film ya da program indirme siteniz varsa ve gerçekten de işlek bir site ise bütün linkleri kısaltarak sitenizden hatırı sayılır miktarda yatırım sağlayabilirsiniz.bununla beraber uploaderler içinde güzel bir ilave kazanç sistemi olma ayrıcalığı taşıyor.

Link kısaltma sitelerinden bazıları

1. Shorte.st

1000 görüntülenme için 2$ Minimum 5$ ödeme (Paypal için)

2.bc.vc

1000 görüntülenme için 4$ Minimum 10$ ödeme (Paypal için)

3.AdF.ly

1000 görüntülenme için 4$ Minimum 5$ ödeme

4.Linkshrink.Net

1000 görüntülenme için 2-5$ arası Minimum ödeme (?)

5.Linkbucks

(?) görüntülenme için 0.5 – 3$ arası Minimum ödeme 10$

İlginizi çekebilecek yazılar

Backlink Nedir? Nasıl yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

İnternetten Para Kazanma Yolları

Satış Ortaklığı İle İnternetten Para Kazanmak

Satış Ortaklığı Veren Siteler

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Nedir?

Trust Flow Nedir ?

Facebook video ile artık herkes para kazanabilecek

Telefon Uygulamalarından Para Kazanma Yöntemleri

Alan Adı (Domain) Ticareti Ile Para Kazanma

İninal Kart Nedir? Para Aktarımı Nasıl Gerçekleşir?

AyuWage İle Nasıl Para Kazanılır?

Dollarsincome İle Nasıl Para Kazanılır?

Cleverbux İle Nasıl Para Kazanılır?

Kairos Sistemi Nedir ? Üyelik Nasıldır? Nasıl Para Kazanılır?

Dollarclix İle Nasıl Para Kazanılır?

Traffic Monsoon İle Nasıl Para Kazanılır?

Paidverts İle Nasıl Para Kazanılır?

Satış Ortaklığı İle İnternetten Para Kazanmak

Yandex Tolaka İle Nasıl Para Kazanılır?

Neobux İle Nasıl Para Kazanılır?

Fan-Likes İle Nasıl Para Kazanılır?

Clixsense İle Nasıl Para Kazanılır?

Blog Yazarak Para Kazanmak Mümkün mü?

Bunlar da ilginizi çekebilir !