• YARIM ALTIN
  1.468,42
  % 0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  6,9759
  % 0,30
 • € EURO
  8,2235
  % 0,27
 • £ POUND
  9,1270
  % 0,05
 • ¥ YUAN
  0,9979
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,0948
  % -0,53
 • BITCOIN
  77635,417
  % -1,45
 • BIST 100
  1.088,18
  % -3,44

Kısa Domainler Neden Tutulmakta ?

Kısa Domainler Neden Tutulmakta ?

Kısa karakterlerden oluşan domainler, piyasada büyük bir ilgi ile karşılaşmaktadır. Özellikle 3 veya 4 karakterden oluşan .com domainler, birçok kişiye kayıt fiyatının katlarına satılabilir. Siz de neden bu tür kısa domainlerin büyük ilgi gördüğünü merak ediyor olabilirsiniz. “Bu domain güzel, mantıklı değil. Ne yapılabilir ki bununla ?” dediğiniz kısa domainleriniz olabilir. Bu yazıyı okuduktan sonra bu tür kısa domainlerinizi nasıl değerlendirebileceğinizi anlayacaksınız.

İnternet sektörüne atılmak isteyen birçok genç kişi var. Bu kişiler, alan adları ve hostinglere para ödememek için ücretsiz hizmetleri tercih ediyorlar. Ücretsiz .com alan adı bulamayan kişiler de, doğal olarak subdomainli domainlere yönleniyor. Örneğin esy.es uzantısı, Hostinger tarafından ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sunulan alan adı uzantısıdır. Keyword.esy.es benzeri alan adlarını almak için, Hostinger sitesi üzerinden ücretsiz bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

Genellikle sizden bu alan adını almak isteyen 3 kişi tipi vardır. Bu tiplerden birincisi, alan adını daha iyi fiyata satmak için alır. Diğer kişi tipi de sadece alan adını değerlendirmek için fiyat teklifi yapar. Son kişi tipi ise, domaini bizzat etkin bir şekilde kullanmak için size teklif sunar. Örneğin kişinin bir bilişim firması var. Müşterilerine ücretsiz alan adları sağlamak istiyor. Mesela siz de dex.com alan adına sahipsiniz. Bu kişi, sizden bu alan adını satın alarak müşterilerine kelime.dex.com gibi alan adları sağlar. Bu şekilde hem sizden satın alan kişi kazanır, hem bu firmanın kullanıcıları hem de siz kazanırsınız.

İlginizi çekebilecek yazılarımız!

Alan Adı (Domain) Ticareti Ile Para Kazanma

Alan Adı (Domain), Alt Domain (Subdomain) Nedir?

Domain Üzerine Mail Açmak

Bir Domain İçin Ödenebilecek İdeal Fiyat Aralığı

Kısa Domainler Neden Tutulmakta ?

Domain (Alan adı) seçiminde 10 önemli kriter

Reverse DNS (Domain Name System) Nedir?

Domain uzantılarının anlamları ve kullanım alanları nelerdir?

Alan Adı (Domain ) Nedir ?

Hangi Alan Adı Uzantısı Daha Kullanışlıdır ?

En Ucuza .top Alan Adı Alın !

ist ve istanbul Uzantılı Alan Adları Satışta !

Blog İçin Alan Adı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ?

Dikey e-ticaret sitelerinin alan adı seçimi

EticaretGünlüğü’nün 5N1K’sı

Bunlar da ilginizi çekebilir !