• YARIM ALTIN
  1.467,44
  % -0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  6,9734
  % 0,27
 • € EURO
  8,2205
  % 0,20
 • £ POUND
  9,1199
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  0,9981
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,0947
  % -0,59
 • BITCOIN
  77684,304
  % -1,41
 • BIST 100
  1.086,92
  % -3,55

Hosting Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Hosting Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Hosting bir internet sitesi için en önemli olan temel elementlerden birisidir. Çünkü internet sitenize gelen ziyaretçiler, bu hostingler aracılığıyla karşılanır. Dolayısıyla sitenizde görünen bütün sayfaların dosyaları da hostinginizde script halinde bulunmaktadır. Bir internet sitesi için bu kadar önemli olan hosting, sağda solda ücretsiz olarak dağıtan kişilerden alınmamalıdır. Siz de hosting kriterlerinizi genişletin, çok daha başarılı bir internet projesine sahip olun.

İlk olarak hostinglerinizi bir firmadan almaya dikkat edin. Çünkü günümüzde reseller fiyatlarının oldukça düşmesi ile birlikte reseller alan herkes hosting satışı yapmaya başladı. Bu reseller’ler de ücret ile çalıştığı için ücret ödenmediği zaman reseller otomatik olarak kapanacaktır. Bu durumda da mağdur olan dolaylı olarak siz olmalısınız. Ayrıca bu kişilerin satış yapmak için gerekli olan belgelerinin büyük bir çoğunluğu olmayabilir. Siz de bu tür kişilerden alışveriş yaparak “Vergi Kaçakçılığı” suçuna istemeden ortak olmuş olabilirsiniz.

Hosting aldığınız yer mutlaka bir firma olsun ve hostinginize ait bir yönetim paneli olsun. Firmanın sitesine giriş yaparak hostinginizin durumunu ve bilgilerini öğrenebilmelisiniz. Diğer bir önemli detay da fatura. Birçok hosting müşterisi, ürün aldığı zaman firmadan herhangi bir fatura talep etmemektedir. Sizde herhangi bir fatura olmaması durumunda herhangi bir hizmet kesintisine itiraz etme hakkınız bulunmaz. Hosting satışı yapabilmek için gerekli olan belgeler Vergi Levhası ve Yer Sağlayıcı Belgesi. Bu belgeleri de, hizmet alacağınız firmaya mutlaka sorun. Aksi taktirde firma ansızın kapanabilir ve mağdur siz olursunuz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !