• YARIM ALTIN
  1.509,62
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,7677
  % 1,39
 • € EURO
  9,0369
  % 1,41
 • £ POUND
  9,9431
  % 1,68
 • ¥ YUAN
  1,1385
  % 1,28
 • РУБ RUBLE
  0,0987
  % 0,63
 • BITCOIN
  84225,208
  % 3,07
 • BIST 100
  1.125,55
  % 0,12

E-ticaret Siteleri Yılbaşında Satışlarını Nasıl Artırabilir?

E-ticaret Siteleri Yılbaşında Satışlarını Nasıl Artırabilir?

Malum yılbaşına az bir zaman kaldı. Yılbaşı alışverişini biran önce tamamlamak isteyen müşteriler reel ve sanal mağazalara akın etmeye devam ediyorlar. Peki e-ticaret siteleri yılbaşında satışlarını en üst seviyeye çıkararak hem eski yılı en iyi şekilde uğurlamak hem de yeni yılı en yüksek satış oranlarıyla karşılamak için neler yapmalı? Malum tüm firmalar yılbaşı piyasasından payına düşeni almak için birbirinden iddialı kampanya ve fırsatlarla potansiyel müşterilerini ikna etmeye çalışıyor. Böyle bir dönemde rakiplerinizden ayrılarak, alışveriş için tercih edilen e- ticaret sitesi olmak ve yeni yılı en iyi şekilde karşılamak mümkün mü? Yılbaşı alışverişlerinde benzerlerinizden sıyrılarak, tercih edilen firma olmanız için, üzerinde dikkatle durmanız gereken beş önemli başlığı EticaretGunlugu olarak sizler için listeledik. Bu beş önemli maddenin yılın en önemli döneminde, online kullanıcıların rakiplerinizi değil, sizin firmanızı tercih etmesi açısından faydalı olacağını düşünüyoruz.

Bu dönemde rakiplerinizi gözlemleyin

Rakipleriniz neler yapıyor, ne tür kampanyalar ile hangi hedef kitleyi hedefliyor. Bunları inceleyerek rakibinizi tanımanız, kendi stratejilerinizi belirlerken rakiplerinizin çalışmalarını da dikkate alarak  daha sağlıklı hamleler yapmanız açısından faydalı olacaktır.

Yılbaşına özel kampanyalar düzenleyin

Yılbaşına özel fırsat ve kampanyalarla müşterilerinizi cezb edin. Öyle ki sunduğunuz fırsatları kaçırmak istemesinler ve alışveriş için sizi tercih etsinler.

Bu dönemde reklamlarınızı yoğunlaştırın

Reklam ve tanıtımlarınızı artırarak hedef kitleniz nerede ise sizde orada olun. Her yerde sizi görsünler sosyal ağlarda, önemli web site ve bloglarda, google da reklamlarınızla yer alın. Elinizdeki e-mail listelerini kullanın ürün, kampanya ve fırsatlarınızdan onları haberdar edin.

Sitenizin ana sayfasını elden geçirin

Yılbaşı özel bir dönem, satışların tavan yaptığı bu dönemde e-ticaret sitenizin ana sayfasını bu döneme özel olarak düzenlemeniz gerekiyor. Bu güne özel hazırladığınız kampanya, indirim ve fırsatları görsel tasarım ve banner reklamlar ile ziyaretçilerinize en iyi şekilde sunmanız onların ikna olması ve alışveriş için sitenizi tercih etmesi için iyi bir yol olacaktır.

Ürün açıklamalarını elden geçirin ve blogunuzda güncel yazılar yayınlayın

Güncel içerik ve kapsamlı ürün açıklamaları Google ın gözünden kaçmayacaktır. Bu sebeple güncel içerik ile sayfalarınızın daha yukarıda çıkması için çaba gösterin. Ürün açıklamalarınızı ve varsa sitenizin blogunu bu dönemde hiç olmadığı kadar güncel tutun.

EticaretGunlugu olarak tüm e-ticaret firmalarına bol kazançlı dönemler dileriz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !