Birkaç Basit Öneri ile AdSense TBM’sini Artırma

Google Adsense

Bir blog yazarı olarak, ana gelir kaynağınız Adsense ise, o zaman blogunuzun AdSense TBM’sini artırmak için birkaç ipucu uyguladığınızdan emin olun. AdSense hesabınız onaylandıktan sonra, yüksek BGBM(1000 gösterim başına maliyet), google’dan TBM almayı hedeflemelisiniz. Aksi halde blogunuzdan yeterince para kazanamazsınız. Blogunuz büyük bir trafik alıyorsa ancak Adsense kazancı düşükse o zaman sizinle paylaşacağım gerçekleri anlama zamanı. Bütün stratejileri izledikten sonra kesinlikle AdSense TBM’sini artıracaksınız. Blogunuza.

Birkaç Basit Öneri ile AdSense TBM’sini Artırma

AdSense TBM nedir?  İlk olarak “TBM’nin anlamı” terimini tanımlayayım, temelde TBM terimi Tıklama Başına Maliyet’in kısaltmasıdır; basitçe, bir kullanıcı reklamlarınızı her tıkladığında kazandığınız tutarı belirtebiliriz. Blogcular, google Adsense’den daha fazla para kazanmak için blog reklamlarınızın TO(Tıklanma Oranı)’suna, TBM’sine odaklanmalıdır. Blogunuz reklamlarınız üzerinde bin gösterim elde ediyorsa size yardımcı olmaz; yeterli miktarda para kazanmak için iyi TBM ve TO elde etmeniz gerekir. Bazı blogların küçük nişlerle (Belirli bir konuda uzmanlaşmış bloglar anlamında) yeterli para kazandığını gözlemlediniz mi; bunun sebebi basit bir şekilde yüksek BGBM elde ettikleri için TBM için çok iyi bir şekilde ödeme alırlar. Birçok diğer nedenlerin Reklam yerleşimi, anahtar kelimeler vb. gibi önemli olduğu, ancak ana sebep onların nişleri.

Adsense Reklamı Etkileyen Faktörler TBM:  Blogunuz için bir niş seçerek AdSense TBM’sini arttırmak da en önemlisidir, çünkü çoğunlukla TBM blogunuzdaki yazılarınıza bağlıdır. Bazı niş içerik blogları, size yüksek getiri sağlayacak olanları verir. Bu nedenle, blog başlatmadan önce AdSense TBM’sini kolayca artırabilmeniz için bloga zengin nişi seçin. AdSense TBM’sini artıracak ve tıklama başına en yüksek maliyeti alacak birkaç niş içerik konusu aşağıdaki gibidir;

  • Alanlar: – Alan sağlayıcıları, GoDaddy, Bluehost, Norto, İsim Tescil, Hozzt ve benzeri araçlarla ilgili içerik.
  • Gadget(Eklenti)’lar : Apple ürünleri gibi Tech Gadget’larındaki içerik, WordPress, Blogger eklentilerindeki içerik gibi (yüksek TBM’ye öder)
  • Google: -Google ürünleri, hizmetleri hakkındaki içeriği.
  • Microsoft: -Microsoft ürünleri, hizmetleri hakkındaki niş içerik
  • Bankacılık : -Bankacılık alanındaki içerik
  • Otomobil: – Otomobil servisleri
  • Meslek: -İş gönderme / İş bilgisi (En düşük TBM’ye öder)

Niş blogunuzun düşük TBM kapsamında olmasından endişelenmeyin; birkaç ipucu ve püf noktası izleyerek kolayca AdSense TBM’sini artırabilirsiniz.

İçerik: İçerik blog dünyasında kral, okuyucuları cezbetmek için içeriği yazmak zorunda, okuyucuların blogunuza bağımlılık yapması gereken şekilde yazmak zorundasınız. Yeni şeyler keşfetmek, yeni yenilikçi şeyler öğrenmek. içeriğiniz iyi olursa sonuçta okuyucu kitlesi sizi bulacaktır. Önce organik trafik o zaman kolayca blogunuzun AdSense TBM artıracak iyi organik trafik elde edeceksiniz okuyucularınızı çekmek için.

Blok Reklamlar izin ver:  Sizin Google Adsense hesabında bazı reklamları engelleme seçeneği vardır. Bazı kategorilerdeki reklamlar vardır bunlar sizin blogunuza uygun reklamlar değildir. O kategoriyi engellemek için çekinmeyin kazanç olmadığını hissedersiniz.

Platform:  Blogların masaüstü, mobil, tablet ve benzeri birçok platformdan okunduğunu biliyoruz, ancak TBM platforma göre farklılık göstermeyecektir, ancak okuyucuları birden fazla platformdan yükseltmeye çalışın; böylece, beklediğiniz gibi AdSense TBM’sini artırabilirsiniz. AdSense TBM’sini hızlı bir şekilde artırmak için blog her platformda kullanıcı dostu olmalıdır.

Ülke:  Hedefleme ülkesi, AdSense TBM’sini Artırmada en önemli faktördür; Örneğin, ABD’den yapılan bir tıklama yaklaşık 1 – 2 $ ödeyecek ve Türkiye’den yapılan bir tıklama size 0,20 dolardan 0,30 dolar ödeyebilir; dolayısıyla içeriğinizi yabancı ülkelere ulaşmak için hedeflediğinizden emin olun böylece kolayca AdSense TBM’sini artırabilir ve sayfa sıralamasında yararlanabilirsiniz.

Metin ve Resim Reklamları:  Reklamın doğru biçimini seçmek, blogunuzun AdSense TBM’sini Artırmak için de önemli bir rol oynuyor. Bir sayfada 3 google reklam yerleştirebilirsiniz; bu nedenle, metin reklamların birinde bir resim ve 2 metin reklam yerleştirdiğinizden emin olun. Resim reklamlardan daha yüksek TO, hem resim + metin reklamları, hem de AdSense TBM’sini Artırmada kullanışlı olmasına rağmen daha yüksek TO’ya, yukarıda belirttiğim gibi TBM niş içeriği de önemlidir, ayrıca reklamların yerleştirilmeleri de AdSense TBM’sini artırmak için önemlidir. Makaleye iki reklam yerleştirmek ve yayının dışında da bir reklam yerleştirmek daha iyi.

Denemeler yapın:  Yukarıda bahsedilen ipuçlarının, blog yazarlığı hobiniz varsa AdSense TBM’sini Artırmak için yeterli olacağını düşünmeyin, daha sonra blogunuzun AdSense TBM’sini Artırmak için reklam yerleşimleri, reklam boyutları ile denemeyi deneyin.

 Belirtilen tüm ipuçlarını mükemmel bir şekilde uygularsanız kesinlikle, Adsense TBM’nizde en az% 30-40 iyileşme göreceğinizi söyleyebilirim.
Bunlar da ilginizi çekebilir !