Alan Adı (Domain) Ticareti Ile Para Kazanma

Alan adı (domain), bir web sitesinin İnternet’teki adı ve adresidir. Bu adres olmadan bir İnternet kullanıcısı web sitesine sadece IP adresiyle ulaşabilir. Örneğin şu anda gezmekte olduğunuz sitenin alan adı eticaretgunlugu.com’dur. Alan adları IP adresi denilen, bilgisayarların (sunucuların/serverların) birbirini tanımasını sağlayan numara sisteminin daha basitleştirilmiş ve akılda kalması için kelimelerle ifade edilmiş halidir.

Alan adı sektörü, memleketimizde yeterince ilgi görmese de yurtdışında bu meslek ile uğraşan insanlar gayet iyi paralar kazanmaktadır. Bir internet sitesinin başarılı olabilmesi için sektör adının iyi olması gerektiğini düşünen yabancılar, bu görüşleri sebebi ile de domainlere iyi bir bütçe ayırmaktadır. Bunun yerine ülkemizde ise bu tür domainlere ücret ödemesi yapmak yerine kayıt ücreti fiyatına yeni bir sektör adı almak çok sayıda kişiye göre aşırı daha mantıklı geliyor. İşte bu yüzden de alan adı satıcıları istedikleri gelirleri elde edemeyebiliyor.

Bunun yanında elinde gerçekten de kaliteli alan ismi barındıran bireyler, bu sektörün durumu ne olursa olsun her zaman kazanmaktadır. Özellikle sade keyword domainler, şehirlere özel keyword domainler ve premium domainler, alıcılar nedeni ile çok aşırı tutulmaktadır. Zaten müşterilerin isteğini de bilen alan adı uzmanları, ellerinde bu biçimde alan adı toplarlar ve bu domainleri de asla ucuz fiyattan satmazlar.

Domain ticareti, genel olarak webmaster forumlarında ve ya sadece piyasası alan adı alıp satmak amacıyla geliştirilmiş mecralarda gerçekleştirilebilmektedir. Genelde sanal ortamdan tamamlanan ödeme ve satış işlemleri, önemli bir alan adı söz konusu olduğu zaman yüz yüze görüşme ile de gerçekleştirilebilir. Kısacası alan adı ticaretine girmek için kayıt fiyatına güzel ve kaliteli alan adlarını alıyorsunuz. Alan adını kayıt ettirdikten bir zaman sonra da türlü mecralarda bu alan adlarını çok iyi fiyatlara satıyorsunuz. Ancak bu sektörde gereken en mühim şey sabır. Nedeniyse her sektör adının alıcısı anında hazır değildir. Belirli bir süre kayıt ettiğiniz alan adları elinizde kalacaktır. Buna rağmen bu alan adlarını ölü fiyata satmayın ve sağlam bir alıcı ile buluşturmayı bekleyin.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Alan Adı (Domain), Alt Domain (Subdomain) Nedir?

Hangi Alan Adı Uzantısı Daha Kullanışlıdır ?

En Ucuza .top Alan Adı Alın !

ist ve istanbul Uzantılı Alan Adları Satışta !

Blog İçin Alan Adı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ?

Dikey e-ticaret sitelerinin alan adı seçimi

Domain (Alan adı) seçiminde 10 önemli kriter

Domain uzantılarının anlamları ve kullanım alanları nelerdir?

Alan Adı (Domain ) Nedir ?

Facebook video ile artık herkes para kazanabilecek

Telefon Uygulamalarından Para Kazanma Yöntemleri

Link kısaltma nedir? Nasıl para kazanılır?

İninal Kart Nedir? Para Aktarımı Nasıl Gerçekleşir?

AyuWage İle Nasıl Para Kazanılır?

Dollarsincome İle Nasıl Para Kazanılır?

Cleverbux İle Nasıl Para Kazanılır?

Kairos Sistemi Nedir ? Üyelik Nasıldır? Nasıl Para Kazanılır?

Dollarclix İle Nasıl Para Kazanılır?

Traffic Monsoon İle Nasıl Para Kazanılır?

Paidverts İle Nasıl Para Kazanılır?

Satış Ortaklığı İle İnternetten Para Kazanmak

Yandex Tolaka İle Nasıl Para Kazanılır?

Neobux İle Nasıl Para Kazanılır?

Fan-Likes İle Nasıl Para Kazanılır?

Clixsense İle Nasıl Para Kazanılır?

Blog Yazarak Para Kazanmak Mümkün mü?

Bunlar da ilginizi çekebilir !