• YARIM ALTIN
  1.468,42
  % 0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  6,9738
  % 0,28
 • € EURO
  8,2140
  % 0,20
 • £ POUND
  9,1259
  % 0,01
 • ¥ YUAN
  0,9987
  % 0,20
 • РУБ RUBLE
  0,0947
  % -0,58
 • BITCOIN
  77655,162
  % -1,45
 • BIST 100
  1.086,92
  % -3,55

E-ticarette Kampanya Kurguları Yapma

E-ticarette Kampanya Kurguları Yapma

E-ticaret hayatımıza iyice yerleşti ve piyasa gitgide büyümeye devam ederken insanların da internetten alışveriş konusundaki ön yargıları yavaş yavaş kırılıyor.

Bundan sonra herkesin işini internete taşıdığını da göz önünde bulundurursak rakipler devamlı artıyor ve ortadaki pasta bölünmeye devam ediyor. Bireyler de gerek süre kısıtından gerekse e-ticaret sitelerinin sunduğu avantajlardan dolayı internet alışveriş yapmayı istemektedirler.

Bu noktada tercih nedeni olabilmeniz için potansiyel müşterilerinize değişik avantajlar ve kampanyalar sunmanız gerekir. Aksi taktide e-ticaret sitenizin kurgusal ve tasarımsal hiçbir eksiği bulunmasa dahi satış yapmanız zorlaşacaktır.

Düşüncenizi şu şekilde gerçekleştirmek amaca biraz daha yaklaştıracaktır.  Hangi sektörde olduğunu fark etmez potansiyel müşterilerinizin satın alma kapasitesi mevcuttur. Yani sizin ürününüzü satın almaya hazır olan müşteriler var. Sizin yapmanız gereken tek şey bu müşterilerin sizden satın almasını sağlamak olacaktır. Bunu gerçekleştirebilmeniz için sitenizi sürekli canlı tutarak değişik fakat gerçek kampanyalar oluşturarak yapabilirsiniz.

Örneğin haftada 2-3 gün yada daha fazla gün için sabit kampanyalar yapabilir ve bu sayede satın almaya hazır olan potansiyel müşterileri sitenize çekebilirsiniz. Kampanyalara ilgili çekimli ve akılda kalıcı kurgular yapmakta sizin için artı olacaktır.

Mesela kampanyalardan biri 1 Alana 1 Bedava olsun. Belirli kategorilerdeki ürünler için bu kampanyayı düşünebilirsiniz.  Aynıgün kargo diye de bir kampanya oluşturabilirsiniz. Sipariş edilen ürünleri aynı gün kargolayabilirsiniz.

Hizmet sunduğunuz sektörü, ürünlerinizi ve potansiyel müşterilerinizi analiz ederek bu ve gibi bir aşırı kampanya kurguları yapabilir ve satın almaya hazır olan kitleyi kendinize çekebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Adım Adım E-Ticaret

Marka Yönetimi

Promosyon Nedir?

Sağlam bir e-ticaret markası yaratmanın altın kuralları

Dünya’daki İhracat Verileri Işığında Neden E-İhracat

E Ticaret Siteleri ile Mobil Ticaret Siteleri Arasındaki Önemli Farklar

Firmalar, sosyal medya pazarlamasında nerelerde hatalar yapıyorlar?

Adım Adım Marka Tescili Nedir?

EticaretGünlüğü’nün 5N1K’sı

Bunlar da ilginizi çekebilir !