• YARIM ALTIN
  1.371,06
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,7716
  % 0,22
 • € EURO
  9,2130
  % 0,09
 • £ POUND
  10,7463
  % 0,09
 • ¥ YUAN
  1,1888
  % 0,33
 • РУБ RUBLE
  0,1045
  % 0,21
 • BITCOIN
  416872,141
  % 7,41
 • BIST 100
  1.530,27
  % -0,76

Yılbaşında sevdiklerinize hediye alırken dikkat edilmesi gerekenler!

Yılbaşında sevdiklerinize hediye alırken dikkat edilmesi gerekenler!

Yeni yıla gererken sevdiklerimize hediyeler almak isteriz. Bu onları düşünüp hatırladığımızı gösterir. Ama hediye alırken dikkat etmemiz gerekenler var. Öncelikle hediye sadece kişiyi hatırladığımızı göstermez, aynı zamanda onda hatıra katıra kalacak bir ürün vermiş oluruz. Kişiye göre hediye alınmalıdır. Örneğin pembe rengi sevmeyen kız arkadaşınıza pembe kazak alınması çok normal bir hediye olmaz. Sevgilinize bu tarz bir hediye almanız; aslında ben senin sevmediğin rengi bilmezken sana hediye alıyorum anlamı çıkarır. Farklı bir durum erkek arkadaşınız için de geçerlidir. Erkek arkadaşınız takım elbise giymezken ona kol düğmesi almanız da biraz sıkıntı yaratabilir. Hediye alırken yaş faktörü de önemlidir. Örneğin 13 yaşındaki kızıyla beş yaşındaki kızına aynı bebeği almak tam bir faciadır. Büyüklerimize hediye alırken onların yaşlandıklarını ima edecek ürünler almayın. Hediye alırken işinizi kolaylaştıracak birkaç maddeyi aşağıda ele almaya çılışacağım;

 • Hediye alacağınız kişiyi iyi tanıyormusunuz?
 • Nelerden hoşlanır
 • Hem hesaplı hem de herkesin sevebileceği hediyeler nelerdir?

        1.Hediye alacağınız kişiyi iyi tanıyormusunuz?

Sevdiklerinize hediye alırken ilgi, ihtiyaç, sevdiği renkler, beden ölçüleri gibi özelliklerini bilmeniz ona uygun hediyeyi almanıza yardımcı olacaktır.

2. Nelerden hoşlanır

Gül sevmeyen birine gül alınması uygun değildir. İlgi alanları hobiler, size alternatifler sunar. Annelara takı seviyorlarsa takı alınabilir. Ya da evlerinde keyifle kullanabilecekleri aksesuarlar, elektronik aletler alınabilir. Babalar işin aslında en zor yanı. Tüm babalar herşeyi beğenirim derler ama aldığınız hediyeleri üzerilerinde göremezsiniz. O nedenle riske girmeden hediyeler almanızı öneririm. Mesela saat olabilir, hobilerine yönelik hediyeler olabilir. (Avcılık malzemesi, elektronik eşyalar) Çocuklar için yaş faktörü önemlidir. Her yaşın ayrı güzelliği olduğu gibi yaşa uygun hediyeler size seçenek sunar.

3. Hem hesaplı hem de herkesin sevebileceği hediyeler nelerdir?

Kitaplar vazgeçilmez en güzel hediyelerdendir. Kokulu mumlar, bardaklar, küçük ev aksesuarları alternatifler içerisindedir. Yeni yılda çok açılmak istemiyorum derseniz. Kendi tasarladığınız bir hediye kartı bile sevdiklerinizi mutlu edebilir. Onlarla ilgili küçük iltifatları bulunduran. Size özel anıları barındıran küçük notlar onları gülümsetir. Belki en güzel hediye o olur. Bunun yanında kendi yapacağınız küçük tasarımlı hediyeler hem kişiye özgü olduğu için farklı bir hatıra niteliği taşıyacaktır. Kazak, atkı örmek, uçutma yapmak gibi

Aslında hediye bahane onlarla sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yılı birlikte geçirmeniz en büyük hediye, nice mutlu senelere.

Bunlar da ilginizi çekebilir !