• YARIM ALTIN
  1.544,02
  % 0,85
 • AMERIKAN DOLARI
  7,6682
  % 0,42
 • € EURO
  8,9844
  % -0,04
 • £ POUND
  9,7671
  % -0,21
 • ¥ YUAN
  1,1303
  % 0,82
 • РУБ RUBLE
  0,1008
  % 0,61
 • BITCOIN
  80373,637
  % 1,24
 • BIST 100
  1.096,16
  % 0,84

Yedek parça pazarında yedekparcacarsi.com iddialı bir girişim

Yedek parça pazarında yedekparcacarsi.com iddialı bir girişim

Otomobil, motorsiklet ve deniz araçları için yedek parça satışı yapan Yedekparcacarsi.com, 2016 yılında bankacılık kariyerini bırakarak e-ticaret sektörüne atılan  Yalçın Küçük tarafından kurulan Yedekparcacarsi.com’un temelleri ise bir hayli site ve sanal mağazaya tedarik yapan Sermayesizticaret.com sitesine kadar dayanıyor.

ön görsel

Sermayesizticaret.com sitesindeki deneyimlerini ve enerjisini yedek parça ürünlerinin satışına adayan  Yalçın Küçük, e-ticaret kullanıcılarına yedek parça ürünlerinde sektörde 1 numara olabilmek adına,  yedek parça ürünlerinde adet ve kategori çeşidini arttırarak devam etmeye karar vermiştir.

Yedekparcacarsi.com,  müşterilerinin ihtiyaçlarına zamanında cevap veren  Yedekparcacarsi, başlangıçta 1 tedarikçi ve 30 bin adet ürün çeşidi ile hizmet veriyordu.

Aradan geçen zaman içinde hızla büyüyen Yedekparcacarsi.com, bugün 4 tedarikçi ve 80 binden fazla ürün çeşidi ile hizmet vermeye devam ediyor. Otomobil aksesuarları, oto yedek parça, ses ve görüntü, oto lastik, motorsiklet ve deniz araçlarıkategorilerine sahip olan Yedekparcacarsi.com, ürün sayısı ve tedarikçi artırmak için de çalışmalarını sürdürüyor.

Tüm ürünleri için şartsız 1 yıl garanti veren Yedekparcacarsi.com, kargo bedeli olarak 7.50 TL istiyor ve 200 TL üzeri alışverişlerden kargo bedeli almıyor. Özellikle şuan oto lastik kategorisindeki ürün gamını attırmak yönünde çalışmalar yapan Yedekparcacarsi.com, oto elektrik aksamları ve akü üzerine tedarikçi anlaşmaları da yapmış.

ürün çeşidi

 

Radyo ve internet reklamlarına yoğunlaşacak

Yapılacak olan ürün ilave etmelerinin bitirmesiyle beraber toplamda 130 bin ürün rakamına erişmeyi amaçlayan Yedekparcacarsi.com, kendi sitesi haricinde çeşitli pazar yerlerinde de satışlar yapan Yedekparcacarsi.com kazancının büyük bir bölümünü bu sitelere borçlu.

Yedekparcacarsi, pazar yerleri yerine kendi sitesine öncelik vererek çeşitli reklam anlaşmaları yapmayı tasarılıyor. Bugüne kadar hiçbir reklam çalışması yapmayan Yedekparcacarsi, yeni ürünlerin ilave etmesi ile birlikte radyo ve internet reklamlarına yoğunlaşacak. Yedek parça konusunda ehemmiyetli rakiplere sahip olan Yedekparcacarsi.com, sektörde önemli yer edinen birçok yedek parça satışı yapan firma ile rekabet halinde. (aloparca.com gibi)

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !