Webmaster Forumu Açarken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Webmaster

 

Bu yazımızda sizlere bir webmaster forumunda olması gerekenler ve projenin  başında nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetmeye çalışacağız. Öncelikle webmasterların nelerden hoşlandığını ve beklentilerinin neler olduğunu bir webmaster olarak dile getirmeye başlayayım.

Bilgi ve öğrenme ihtiyacı:

-Bir webmaster için olmazsa olmaz ilk şey her gün bir şey öğrenmektir. Her geçen gün kendini yenileyen bu sektörde kaçınılmaz bir gerekliliktir.

-Diğer husus ise bilgiye ne kadar kolay ulaşabildiği ve anlaşılabilirliğidir.

-Sorular sormak ve yardımlaşmak ister.

Rahatlık ve ulaşılabilirlik:

Webmasterımız aradığı bilgiye veya dosyaya ulaşmak istediğinde bir çok engelle karşılaştığında forumdan soğuyabilir veya tercih  etmeyebilir.

-Kategorilerin arasında kaybolmayı tercih etmez kısa ve öz kategorilerle aradığını bulmayı daha çok sever.

-Bir forumu tercih etmesindeki en büyük etken ise bilgiye rahat ve kısa sürede ulaşması ve çeşitlilik olarak diğer forumlardan önde olanıdır.

Yardımlaşma – Dayanışma Kültürü:

-Bir problemle karşı karşıya kalan webmasterımızın hatası ona özel veya karşılaşması zor bir hata olabilir. Bu durumda ehline sormak ve fikir alışverişi yapmayı diler. Bu noktada devreye forum içi dayanışma ve yöneticilerin ilgisi de devreye girmektedir.

Ticaret:

Çok kategorili olmasa da kesinlikle ticaret bölümleri için projelendirme yapmalısınız.

Araçlar ve Yenilikler:

-Gelişen sektörde kullanılan “ Sıra Bulucu “ , “ Site Analizi “ vb. araçları sitenize adepte ederek kullanıcılarınıza hizmette sınır tanımazsınız.

-Bu kesin ihtiyaç olmasa da, kullanıcılarınıza diğer forumlarda olmayan yaklaşımlarla yenilikler yaparsanız kesinlikle tercih edilirsiniz.

Kapanış:

Size son tavsiyem ise yönetim olarak pozitif ve ılımlı olun. Unutmayın, webmaster ortamları için en önemli kişiler ve üyeler yöneticilerdir. Dolayısıyla üyeler de, bu forumda takılma sürelerini yöneticilerin ilgi ve alakalarına göre belirlerler.

Bunlar da ilginizi çekebilir !