Webmaster Forumlarında Hangi Renkler Ağırlıklı Olmalı ?

Webmaster Forumları, genel olarak sadeliği ve şıklığı ilke haline getiren forumlardır. Anlayacağınız, bu tür amaç ile kurulmuş bir forumda, kırmızının ve diğer renklerin cırtlak tonunu görmeniz neredeyse imkansız. Şu da bir kesin ki, bir forum sadece renklerinden ibaret değildir. Dolayısıyla forumunuz saçma renklere sahip olsa da, içerik kalitesi yönüyle oldukça zenginse piyasada iyi bir yer tutacağına emin olabilirsiniz.

Forumların renkleri, genellikle “Flat” adı verilen göz yormayan renklerden oluşmalıdır. Bu renklerin dışında renk kullanmak, hem forumun şıklığını hem de ziyaretçilerinizin gözlerini bozabilir. Ayrıca flat birçok renk kullanmak yerine, hem flat hem de az sayıda renk kullanabilirsiniz. Renkleriniz, forumunuzun ismi geçtiği zaman akla gelecek ilk unsurdur. Örneğin; sohbette “E-Ticaret Günlüğü” kelimesi geçtiği zaman, genellikle ziyaretçilerin aklına ana sayfamız gelmektedir. Dolayısıyla ziyaretçilerinizde iyi bir izlenim oluşturabilmek için, mutlaka bu tür flat ve şık renkleri tercih edin. Ayrıca renkleriniz, logonuz ile de uyumlu olmalı. Sadece renk uyumunu göz önüne alarak, logonuzu hiçe sayarak istediğiniz kombinasyona ulaşamayacaksınız.

Bunun yanında tabii ki de kullanıcılarınızın görüşleri oldukça önemli. Eğer ki bu durumda kullanıcılarınızın düşüncelerine gerçekten önem veriyorsanız, sitenizin küçük bir kısmını bu konu ile ilgili bir ankete verebilirsiniz. Yaptığınız ankette çıkan sonuca göre de, forumunuzun renk değişiklik işlemini başlatırsınız. Unutmamalısınız ki, her zaman için en önemli olan, ziyaretçilerinizin fikridir !

İlginizi çekebilecek yazılar!

En Verimli Sitelere Forum Reklamı Verin

Forumları Forum Yapan Nedir ?

Webmaster Forumu Nasıl İyi Yerlere Gelir ?

Forumunuzdaki Yetkileri Belirleyin

Forumunuza Maskot Belirleyin

Forumu Kurmak İçin İlk Adımı Atma Vakti

Webmaster Forumu İçin Hangi Altyapı Kullanılmalı ?

Webmaster Forumu Nedir ?

Webmaster Forumu Yöneticilerinde Olması Gereken Özellikler

PTC Siteleri Nedir? Kimdir? Nasıldır? Kazandırır mı?

Link kısaltma nedir? Nasıl para kazanılır?

Alan Adı (Domain) Ticareti Ile Para Kazanma

Tapatalk Uygulaması: Form Konularını Anlık Göndermekte

İhracat yapacaklara 12 önemli uyarı

NFC (Yakın Alan İletişimi) Nedir?


Bunlar da ilginizi çekebilir !