• YARIM ALTIN
  1.506,73
  % -0,98
 • AMERIKAN DOLARI
  7,7102
  % 0,07
 • € EURO
  8,9924
  % 0,13
 • £ POUND
  9,8290
  % 0,20
 • ¥ YUAN
  1,1297
  % -0,18
 • РУБ RUBLE
  0,0996
  % -0,43
 • BITCOIN
  79518,450
  % -0,98
 • BIST 100
  1.099,57
  % -0,28

TÜBİTAK Destekleri Nasıl Alınır?

TÜBİTAK Destekleri Nasıl Alınır?

TÜBİTAK namı diyar Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu bir çok başlıkta girişimci, öğrenci, sanayici, eğitimci, profosör gibi değişik kategorilerde destekleri bulunmaktadır. Bu yazımızda vermiş olduğu desteklerden bir kısmını sizler için araştırdık.

images

 1. Sanayi AR-GE Proje Destekleri

Teknoloji ve Yenilik Destek Başkanlığı (TEYDEB)

Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB), teknolojinin toplumsal faydaya dönüşme sürecini hızlandırmak amacıyla, ülkemiz özel sektör kuruluşlarının araştırma-teknoloji geliştirme ve yenilik faaliyetlerini desteklemek amacıyla kurulmuştur. Böylelikle, ülkemiz kuruluşlarının araştırma-teknoloji geliştirme yeteneğinin, yenilikçilik kültürünün ve rekabet gücününün arttırılması hedeflenmektedir. TEYDEB, bahsedilen hedefler doğrultusunda, destek programları tasarlamakta ve yürütmektedir.

TEYDEB’ in yürüttüğü destek programlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

“TÜBİTAK TEYDEB 1511 Öncelikli Alanlar Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Projeleri Destekleme Programı”i çağrı duyurularına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

“TÜBİTAK Patent Desteği”ne ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 1. Akademik AR-GE Destekleri

Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB)

ARDEB’in misyonu; evrensel gelişmeleri ve ülke önceliklerini göz önüne alarak, bilgi ve teknolojinin üretilerek topluma kazandırılması amacıyla, ülkemizde Ar-Ge faaliyetleri gerçekleştiren kurum ve kuruluşlar ile bilim insanlarını teşvik etmek ve desteklemek üzere programlar ve hedefler geliştirmek, uygulamaktır.

ARDEB’in yürüttüğü destek programlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 1. Bilim ve Toplum Proje Destekleri

Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı

Daire başkanlığının amacı;

Toplumumuzdaki bireylere düşünme, gözlemleme, sorgulama, araştırma, veri ve bilgiye dayalı kararlar verme yetilerini kazandırmak ve toplumumuzdaki bireylerin bilimi anlamasını, uygulamasını, çağın teknolojisini yakalamaya çalışmasının ve ülkesinin geleceğinin bilimsel ve teknolojik gelişmelerde olduğunu görmesini sağlamaktır.

Bu daire başkanlığının yürüttüğü destek programlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 1. AB Çerçeve Programı Destekleri

Oldukça büyük bir bütçeye sahip olan 7.ÇP, bilginin, yeteneklerin ve uzmanlığın ortaklaşa kullanılabileceği Avrupa çapındaki konsorsiyumlara katılma fırsatları sunmaktadır. 7.ÇP’ye katılanlar, Avrupa’da ve Avrupa dışında yeni ilişkiler ağı ve pazarlar kurma fırsatını yakalayıp teknolojinin en ileri noktasını hedefleyen projelere ortak olabileceklerdir.

Çerçeve Programları’na, ulusal/uluslararası kanunlar ve AB kanunlarına göre kurulmuş tüzel ve gerçek kişiler başvurabilirler. Bu kapsamda, üniversiteler, araştırma merkezleri, kamu kurumları, sanayi kuruluşları ve sivil toplum örgütleri Çerçeve Programları’na katılabilirler. Ayrıca, tüzel kişiliğe sahip olan veya olmayan KOBİ’lerin de başvuruları teşvik edilecektir.

TÜBİTAK Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 1. İkili ve Çoklu İşbirlikleri

İkili işbirliği proje başvuru çağrıları, COST Programı Projeleri ve Avrupa Bilim Vakfı Projeleri ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 1. Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEP) Destek Programları

Yurtiçi ve yurtdışı burs imkanları ile ilgili bilgi için lütfen tıklayınız.

indir

 

TÜBİTAK tarafından sağlanan tüm destek ve burslara ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir !