Brisbane Uluslararası Havalimanında Şirketler Artık Çeşitli Kripto Para Birimlerini Kabul Ediyor 

risbane-Airport-to-Start-Accepting-678x381-300x169

Geçen Ocak ayında çıkan haberlerde, Avustralya’daki Brisbane Havalimanı’nda kripto para kabul etmeye hazırlandı. Günümüzde tüm şirketler ve havalimanı terminalleri, dünyadaki en dost kripto para havalimanlarından biri olan Bitcoin Core, Dash, Bitcoin Cash, Ethereum, Nem ve Steem gibi çeşitli Kripto Paraları kabul ediyor.

Avustralya’daki Brisbane veya Güney Doğu Queensland bölgesine seyahat eden bireyler artık Brisbane Uluslararası Havalimanı’nda çeşitli Kripto Paralar harcayabilirler. Havalimanı ülkedeki üçüncü en yoğun hava pisti ve şimdi orada her şirket kripto para kabul ediyor. Kripto-para birimi kabulü, Avustralya ödeme sağlayıcısı Travelbybit ile Brisbane Havalimanı Şirketleri (BAC) ortaklığı nedeniyle oluştu. 29 Mayıs’ta, Nugget’ın Avustralya’sı olan Youtube kanalı, yeni sistem uygulandığında Brisbane havaalanını ziyaret etti. Alex’in evsahipliğini yaptığı toplantıda, Brisbane’in tamamen “kripto dostu” ilk uluslararası havalimanı olduğunu açıkladı.

Brisbane International Artık Dünyanın İlk Kripto Dostu Havalimanı

YouTube kanalı Nugget’in News Australia, günlük kripto para birimlerinin uygulamaya konulduğu Brisbane Uluslararası Havalimanı’nı ziyaret etti. Travelbybit CEO’su Caleb Yeoh, insanların canlı işlem yapmak için şirketin web sitesini ziyaret edebileceğini açıklıyor. “Dünyanın dört bir yanından gelen yolcuları test ettik ve şirketlerin gerçekten heyecanlı olduğunu düşünüyoruz. Onlar bize tüm farklı ziyaretçilerden çok fazla etkileşim aldıklarını söylüyorlar ve bu da ayrı bir ülke gündemi yaratıyor. ” diyerek Yeoh videoda açıkladı. Blockchain teknolojisi, işlemleri ve küresel ticareti çok daha verimli ve çok daha şeffaf hale getirme yeteneğine sahiptir.

Caleb Yeoh, Travelbybit’in CEO’su. Brisbane havalimanı tüccarları artık BCH, DASH, ETH, BTC, STEEM ve XEM’i kabul ediyor. Perakendecilerin İlgiyi ve Esnekliği Korumasına Yardımcı Olmak amacıyla bu projeyi öne sürdüğünü ve hayata geçirdiğini belirtiyor.

BAC temsilcisi, şirketin havaalanına seyahat ederken yolcu seçiminde önemli olduğunu açıkladı. BAC yöneticisi, Travelbybit ile olan ortaklığın perakendecilerinin “çevrimiçi alışveriş tehdidine karşı alaka düzeyini ve esnekliğini” korumalarına yardımcı olduğunu açıkladı. Ayrıca, BAC’ın kripto para birimi ve Blockchain çözümleri hakkında bilgi edineceğini ve böylece uluslararası havalimanındaki operasyonlara yardımcı olabileceğini belirtti.