• YARIM ALTIN
  1.500,98
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5604
  % -0,90
 • € EURO
  8,8234
  % -0,96
 • £ POUND
  9,6633
  % -0,69
 • ¥ YUAN
  1,1094
  % -0,68
 • РУБ RUBLE
  0,0984
  % -0,72
 • BITCOIN
  80543,290
  % 1,34
 • BIST 100
  1.133,12
  % 1,21

Araç kiralama e-pazaryeri Vivi 2017 hedefi dünyaya açılmak

Araç kiralama e-pazaryeri Vivi 2017 hedefi dünyaya açılmak

 

Bugüne kadar pazaryeri modelinin ayrıcalıklı örneklerini inceledik. Bunlardan birisi olan yerli atılım Vivi.com.tr`de 1 dakikada vasıta kiralama hizmetini yapabileceğiniz en iyi koşulları sunmayı hedefliyor.

Vivi markası, 2013 yılında Bilgisayar Mühendisi Uğur ÇOBAN’ın kurucusu olduğu şirketi 25 Kasım 2013 tarihinde rezervasyon sistemine geçmiştir.

Vivi, müşterilerine Türkçe’nin dışında İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça dil seçeneklerini sunmaktadır.

Vivi, ayrıcalıklı araç kiralama firmalarını bir araya getirmesiyle daha rekabetçi fiyatlar sunma iddiasında. Ayrıca araç kiralarken standart kiralama koşulları önererek piyasadaki rakiplerinden farklılaşıyor. Satış noktası olarak birçoğu havalimanlarında konumlanan araç kiralama firmalarından farklı olarak adrese teslim, şubeden teslim ve havalimanından teslim seçeneği de sunuyor.

Vivi, müşterilerine vasıtayı teslim edebileceğiniz adres şekilde farklı seçenekler sunmaktadır. Mesela Tuzla/İstanbul’dan almış olduğunuz vasıtası, Avcılar/İstanbul’daki adrese teslim edebiliyorsunuz. Ayrıca kiralamış olduğunuz aracı ek ücret vererek adresinize kadar getirtebiliyorsunuz.

Vivi, iptal prosedürü; Kiralamaya 24 saatten fazla bir süre varken iptal ederseniz, tüm tutar tarafınıza iade ediliyor. 24 saatlik süreyi kaçırırsanız kiralama bedelinizden 1 günlük ücret kesilerek varsa kalam tutar tarafınıza iade edilir.

Vivi, şuan Türkiye’ye hizmet vermektedir. Fakat Vivi Araç Kiralama Genel Müdürü İbrahim Yılmaz, “Türkiye’nin önde gelen kaliteli ve güvenilir vasıta kiralama firmalarını bir araya toplamaya çalıştık. Kullanıcılarımıza en müsait
fiyat ve en kaliteli hizmeti verme amacıyla çalışıyoruz. 2017’nin ilk çeyreğinde de türkiye dışına çıkıp, bütün dünyada hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Vivi, anlaşmalı bulunduğu vasıta kiralama firmalarının fiyatları, çalışma şartları, vasıta teslimat noktaları, teslimat saatleri, araçlarının kiralama için müsait olup olmadığını gerçek zamanlı olarak takip ederek, kullanıcılarına yapılan aramalarda en gerçekçi sonuçları gösterme iddiasında. Sonuçlar arasında seçtiğiniz araç için depozito ücreti ödeyip, aracı rezerve ediyorsunuz. Rezarvasyondan sonra aracı alabileceğiniz temsilcinin iletişim bilgilerini görebiliyorsunuz.

Farklı büyüklükte vasıta kiralama firmalarıyla çalıştığı için daha rekabetçi fiyatlar sunduğunu söyleyen Vivi, tedarikçileriyle yaptığı anlaşmalar sayesinde, kullanıcının hangi firmadan araç kiraladığından bağımsız olarak standart bir kiralama koşulu oluşturmuş. Vivi, vasıta kiralama işlemi yapan her kullanıcısından, süreç sonunda tedarikçi araç kiralama şirketini oylamasını istiyor. Yüksek puan alabilen tedarikçiler bu sayede aramalarda daha üst sıralarda görünüyor.

APİ servisleri ile tedarikçi şirketlerin verilerini toplayan  Vivi, firmaların stok, tarih, rezervasyon, araç, yetkili fiyat ve kampanyalarla ilgili bilgileri bu panel üstünden devamlı güncelleniyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir !