Türkiye’deki Bitcoin borsalarından Koinim Nedir?

koinim

Bu yazımızda Türkiye’de Bitcoin borsası olarak faaliyetini sürdüren Türk firması koinim.com hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Daha önce Paribu, Btctürk ve Bitcapital hakkında bilgiler vermiştik.

Koinim.com da, Veriyol tarafından geliştirilmiş, merkezi Türkiye’de olan bir Bitcoin cüzdan ve platformu.

Koinim.com

Koinim açılış sayfası

Ali Çağatay Yüksel tarafından kurulan Veriyol’un kendi imkanlarıyla geliştirdiği Koinim uzun zamandır faaliyetini sürdürüyor.  Koinim’in amacını; “Türk kullanıcılara Bitcoin cüzdanı, alış/satış platformu ve ödeme sistemi olarak hizmet vermek” olarak tanımlıyor.

Koinim Bitcoin Al/Sat

Site üzerinden para gönderme, para çekme, Bitcoin Al/Sat, LiteCoin Al/Sat işlemlerini kolayca yapabiliyorsunuz. Para gönderme işlemini TL Yatır kısmından, para çekme işlemini TL Çek kısmından kolayca yapabilirsiniz. Bitcoin Al kısmından o anki kur üzerinden alabiliceğiniz gibi talimat vererek istediğiniz kur üzerinden de alım işlemi yapabilirsiniz. Bitcoin Sat kısmından da Bitcoin Al’ın tersi işlem yaparak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde LiteCoin Al/Sat kısmındaki işlemleri de Bitcoin Al/Sat kısmındaki gibi işlemler yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Yanlız dikkat edilecek hususlar var. Yüksek limitlerde işlemler gerçekleştirebilmeniz için kimlik doğrulaması yapmanız gerekiyor. Diğer dikkat edilecek husus para çekme işleminiz 5 iş günü içerisinde gerçekleşiyor.

Koinim.com şuanda Bitcoin ve Alcoinlerden LiteCoin alış satış işlemi yapılabilmektedir.