Oto Aksesuar Ürünleri E-Ticaret sitesi kuracaklara öneriler

araba_www.eticaretgunlugu.com

İçerikler

oto aksesuar_www.eticaretgunlugu.com

E-ticaret dalının ciddi kalemlerinden birisi de oto aksesuar ürünleridir. 10 binlerce ürünün olduğu oto aksesuar endüstrisi ürün artan ürün çeşitliliği ile giderek büyüyen bir hacme sahip durumda. Bu nedenle otomobillere merakı girişimcileri oto aksesuar ürünleri satışı yapan e-ticaret sitesi kurmaya itmektedir. Giderek büyüyen bir sektörde e-ticaret sitesine sahip olmak anlamına gelmektedir.

Sektörün Pazar Hacmi İle İlgili Bilgiler

Sektörde pazar hacmi tam anlamıyla tetkik edilemiyor. Nedeni ise ürünlerin bir kısmı usta aracılığı ile kullanılabildiği için yedek parça olarak kabul edilmekte. Örnek olarak far, korna, güvenlik sistemleri benzeri ürünler aksesuar pazarının arasında sayıldığı bunun gibi, bu ürünleri kullanabilmek için bir uzmana gereksinim duyulduğundan yedek parça olarak ta kabul edilebilmekte.

Hangi rakamlara ulaşabiliyoruz?

Hangi parçanın nereye kabul edildiği, sektöre ait net rakamların bilinememesine karşın bildiğimiz, basitçe ulaşabildiğimiz bir bilgi var. Türkiye’de on milyonun üzerinde binek otomobil var. Bu otomobillerin onlarca markası ve kendi arasında onlarca modeli mevcut. Herhangi bir markaya ait bir aksesuar ürününün diğer bir markaya; hatta kendi içindeki başka modellere bile uymadığını, her markanın, her modelin ayrı ayrı ürünlerinin olması bu pazarın büyüklüğünü gözler önüne sermektedir..

xml entegrasyonu tedarikçilerinin durumu nedir?

Sektörde e-ticaret sitelerine tedarik hizmeti sağlayan ve tedarik operasyonu esnasında sorun yaşamayacağınız Tuningport, Modacar, Demircioğlu oto benzeri şirketlerin var olduğunu oto aksesuar sektöründe e-ticaret sitelerine yatırım anlamında stok, depolama, işçi gibi yatırımları yapmamalarını sağlıyor.

Bazı insanlarının otomobilinin ihtiyaçları kendileri için çok önemlidir. Otomobili süslemek, görüşüne önem vermek kendi zevklerine göre değişiklikler ve eklemeler yapmak diğer bütün ihtiyaçlarının önüne geçen bir tutku halini almış gibidir. Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği’nin yaptığı araştırmaya göre yurdumuzda vasıta değiştirme sıklığı dört sene olarak tesbit edilmiş. Potansiyel müşterilerin sayısı, değişkenliği yanı sıra o aksesuar sektöründe ürün kategorilerinin de ayrıca bağımlıları var denilebilir. Mesela bir otomobilin kornası, ses sistemi, jant kapakları, farları, koruyucu çadırı benzeri ürünler otomobil için vazgeçilmez olabilmektedir.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Tesettür giyim ürünlerine yönelik e-ticaret sitesi kurmak

Moda Tarzı E-Ticaret Sitesi kuracaklara öneriler

Anne Bebek Ürünleri Tarzı E-Ticaret sitesi kuracaklara öneriler

Market Tarzı E-Ticaret sitesi kuracaklara öneriler

Hediyelik Ürün E-Ticaret sitesi kuracaklara öneriler

Adım Adım E-Ticaret

C2B (Consumer to Business): Tüketiciden Firmaya E-Turizm (E-Ticaret)

Tüketiciden-Tüketiciye (Consumer to Consumer, C2C ) E-Turizm (Elektronik Ticaret)

XML ile Ürün Tedariği Sağlayan Ayakkabı Firmaları

Ayakkabı Satan Siteler

Bunlar da ilginizi çekebilir !