BTCTurk, TL para yatırma işlemini sonlandırdı !

BTCTurk_www.eticaretgunlugu.com

btcturk2-1900x700_c_www.eticaretgunlugu.com

Türk Lirası ile Bitcoin alıp satabileceğiniz popüler adreslerden biri olan BTCTurk, TL yatırma işlemlerini durdurduğunu duyurdu. Gerekçe olarak bankalarla bir süredir devam eden anlaşmazlıkları belli eden BTCTurk, son banka hesabını da kapattığını açıkladı.

BTCTurk tarafından yapılan açıklamada TL çekmeyi isteyen müşterilerin bir engelle karşılaşmayacağı fakat işlemlerin biraz süre alabileceği belirtiliyor. Kullanıcılarına ödemelerine alacakları anlamında güvence verici BTCTürk, bütün müşterilerinin hesaplarını kapatabilecek kadar nakde sahip olduğun yönünde bilgilendirme mesajları göndermiştir. BTCTurk TL yatırma işlemleri için görüşmelerin devam ettiğini ve hizmetin tekrardan verilmeye başlayabileceğini de işaret ediyor.

2013’te faaliyete başlayan BTCTurk’le birlikte son senelerde Türkiye’deki bitcoin borsalarının sayısında hızlı bir artış yaşanmıştı. PayPal’ın Türkiye’de faaliyetlerini durdurmasıyla beraber Türkiye’de bitcoin işlemlerine talebin de çoğalması bekleniyordu.

1.Açıklama:

Sayın kullanıcımız,

Bildiğiniz üzere BTCTurk, faaliyette bulunduğu 3 yılı aşkın süredir hiçbir kullanıcıyı mağdur etmemiş, ödemeleri bir kaç saatlik gecikmeler dışında her zaman taahüt ettiği zamanlar içinde gerçekleştirmiştir.

Bunun yanında şirketimiz kanuni uyum konusunda mümkün olan en yüksek hassasiyeti göstermiş, anonim işlemlere hiçbir zaman izin vermemiştir. BTCTurk, sayısız soruşturmada kendisinden talep edilen bütün bilgileri emniyet birimleri ile paylaşmıştır.

Tüm bunlara rağmen, şirketimizin bankalar ile ilişkisi çeşitli sebeplerden ötürü her zaman sorunlu olmuştur. Ne yazık ki 8/18/2016 salı günü şirketimizin açık tutabildiği son banka hesabı kapatılmıştır.

Bu sebeple TL yatırma işlemlerini durdurmuş bulunmaktayız.

TL çekme işlemleri için çekme isteklerinizi girmeye devam edebilirsiniz. Bu işlemlerin mutlaka gerçekleştirileceğinden emin olabilirsiniz. BTCTurk üzerindeki bakiyeniz hiçbir kesinti olmadan ödenecektir. Ödemelerin en kısa sürede yapılması için çeşitli çalışmalar sürmektedir. Ne yazık ki yukarıdaki anlatılan durumdan ötürü aynı gün içinde ödemelerinizi gerçekleştirme şansımız bulunmamaktadır.

Şirketimiz müşteri bakiyelerinin tamamını ödeyecek nakde sahiptir. Ödeme kanalları belirlenirken sizden bir süre beklemenizi rica ediyoruz.

TL yatırma işlemlerinde banka transferi ve diğer kanallar aracılığı ile BTCTurk’e para yatırabilmeniz için sürdürdüğümüz bir çalışma mevcuttur.

Bu çalışmanın önümüzdeki haftalarda sonuçlanmasını ve TL yatırma işlemlerinin tekrar başlamasını beklemekteyiz.

Bitcoin yatırma ve çekme işlemlerinde herhangi bir kısıtlama olmayacaktır.

Konu ile ilgili gelişmelerden kullanıcılarımız sitemizdeki duyurular sayfasından haberdar edilecektir. Duyurlar sayfamıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

Anlayışınız ve destekleriniz için teşekkür ederiz.

2.Açıklama:

Sayın kullanıcılarımız,

Şirketimizin faaliyetleri ile ilgili son durumu aşağıdaki başlıklarda dikkatinize sunarız.

TL bakiyelerinin ödenmesi

TL yatırma ve çekme işlemlerini kısa vadede tekrar başlatmamız, BTCTurk ile çalışmayı kabul eden bir banka bulamayışımız sebebiyle olanaksız görünmektedir.

Şirketimiz müşteri bakiyelerini uzun süre üzerinde taşımayı etik bulmamaktadır.

Bu sebeple bütün müşterilerimizden BTCTurk üzerindeki TL bakiyeleri için en kısa sürede TL çekme emri vermelerini rica ediyoruz.

TL çekme sayfasına geldiğinizde miktar alanı otomatik olarak tüm bakiyenizi gösterecektir. Banka bilgilerinizi girmeniz ve emri tamamlamanız yeterli olacaktır. Eğer hali hazırda bekleyen bir TL çekme emriniz var ise herhangi bir aksiyon almanıza gerek yoktur. Eğer var olan emriniz tüm bakiyenizi kapsamıyor ise emriniz ekibimizce iptal edilecek ve sizden tüm bakiyenizi kapsayan bir TL çekme emri girmeniz istenecektir.

Son çalıştığımız banka ile BTCTurk üzerindeki TL bakiyelerini tek seferde kullanıcılarımıza göndermemiz konusunda anlaşma sağlanmıştır.

Transferlerin önümüzdeki hafta (22 Ağustos haftası) gerçekleşmesini hedeflemekteyiz. TL çekme işlemlerindeki limitler tek seferlik bu ödemeler için kaldırılmıştır. Lütfen en kısa sürede hesabınıza giriş yapıp tüm TL bakiyenizi çekme emri giriniz.

Alış satış işlemleri ve açık emirler

Bu süreçte fiyat manipülasyonuna fırsat vermemek için tüm alış satış işlemleri durdurulmuş ve açık emirler iptal edilmiştir.

Bitcoin çekme işlemleri

Bitcoin çekme işlemlerinde herhangi bir aksaklık yaşanmayacaktır. Bitcoin bakiyenizi dilediğiniz zaman kendi cüzdanlarınıza aktarıp saklayabilir ya da dilediğiniz farklı bir yere transfer edebilirsiniz. BTCTurk.com internet sitesi TL ödemelerinden sonra da açık kalacaktır. Bitcoin bakiyeleriniz çekmeniz için herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur.

BTCTurk’ün geleceği ile ilgili

BTCTurk’ün tekrar aktif hale gelmesi için elimizden gelen bütün gayreti göstermekteyiz. Fakat bu sürecin ne zaman sonlanacağı konusunda ne yazık ki bir bilgi veremiyoruz.

Türkiye’de Bitcoin kullanıcılarının korunması ve işlemlerin merdiven altı yöntemlere ve yurt dışındaki borsalara itilmemesi için BTCTurk’ün açık kalmasının önemli olduğu kanaatindeyiz.

Şirketimiz hakkında yürütilen herhangi bir soruşturma yoktur. Devam eden bir yargı sürecimiz bulunmamaktadır. Şirketimiz bu kararları herhangi bir devlet biriminin etkisi ile almamıştır. Mevcut durumun sebebi bankaların Bitcoin borsa işlemlerini yüksek riskli görmesi ile ilgilidir.  Önümüzdeki dönemde kamu otoriteleri ile işbirliği olanakları yaratarak tekrar faaliyetlerimizi başlatmayı hedefliyoruz. Spekülasyonlara mahal vermemek adına bu bilgiyi paylaşmak istedik.

Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Destekleriniz ve anlayışınız için tekrar teşekür ederiz.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Paypal Benzeri Siteler

Paypal’a Alternatif Payoneer Nedir, Nasıl Temin Edilir ?

Paypal’ın Yerini Bitcoin Alıyor

PayPal’n Türkiye’deki Faaliyetleri Son Buluyor!

Neden PayPal Kullanıyoruz ?

Paypal Kapanıyor Mu ?

Paypal Nakit Kart Ülkemizdeki Hizmetlerini Sonlandırdı !

Paypal Kart Limitleri Değişti

Paypal Nedir? Paypal Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Türk ve Yabancı Webmaster Forumları Karşılaştırması

Alternatif Ödeme Sistemi Paykasa Kart Nedir?

Payza Nedir? Nasıl Kullanılır?

İninal Kart Nedir? Para Aktarımı Nasıl Gerçekleşir?

Yeni Yerli Ödeme Sistemi : HepsiPay