Trello Nedir? Trello Nasıl Kullanılır?


Çalışmalarımızı ve hayatımızı organize etmemize yardımcı olmak için sürekli yeni çözümler gelişiyor. “Her şeyi organize edin!” gibi iddalı bir sloganı da mevcuttur.

trello

Trello Nasıl Kullanılır?

Trello’yu kullanımı için evvela masa üstü sürümünden ve ya mobil uygulamasından kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Kayıt işleminizden sonra Trello’yu parasız şekilde kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Trello yardımı ile bir plan oluşturup bu proje konusu için yapılacaklar, notlar ve kartlar oluşturarak bunları diğer ekip üyeleri ile paylaşabiliyor ve hatta vazife tayin etme bunun gibi checklistler oluşturabiliyorsunuz. Bu da her zaman zorlu olan grup çalışmalarını çok fazla daha organize ve tam performanslı duruma getirmenize destekçi olmakta.

Trello sırf bir mobil uygulama olmayıp aynı sürede web sürümüyle de destek veriyor. Yani, Trello üzerinde yer saha verilerinize her nerede olursanız olun isterseniz webden isterseniz de cepten ulaşabilmeniz mümkün kılınmıştır. grup çalışmaları meselesi için yaşanacak deneyimi tamamen değiştirecek uygulama Trello’nun ülkemizde de aşırı fazla kullanıcıya sahip olmasına karşın maalesef henüz Türk dilini desteklemiyor. Yine de kolay yapısı ve sözcük bazlı dili ile kolay seviyesinde İngilizce bilmeniz bile Trello denemeniz için yeterli olmakta.