Papara Kullanım Klavuzu ( Soru ve Cevaplar )

papara-nedir

 

Nasıl hesap açarım ?

Papara’ya Kayıt işlemi çok basit! www.papara.com adresine girdikten sonra sağ üst köşede bulunan Hesap Oluştur bölümüne tıklayarak ilk adımı atıyoruz.

Daha sonra tüm bilgilerinizi doğru girdikten sonra siteye giriş yapabiliriz.

Siteye giriş yaparken cep telefonunuza gelen onay kodunu girerek siteye giriş yapabilirsiniz. Sonunda hesabınız açılmış oldu. Bundan sonra hesabımızda dilediğimiz tüm işlemleri yapabilmemiz için son bir adım kaldı o da hesabı onaylatmak.

Gerekli bütün teferruatları eksiksiz ve doğru şekilde doldurarak hesabınızı onaylatabilir ve böylece tüm işlemlerden rahat bir şekilde yararlanabilirsiniz.

A) ANLAŞMALI NOKTALARDAN EKLEME

Bireysel internet şubeniz içinde ‘ para yükleme ‘ butonuna tıklanır. Anlaşmalı noktalardan yükleme seçeneği seçilir ve yönlendirmeler yardımıyla size en yakın kurum bulunur. Yüklemek istediğiniz tutar girilir ve size Papara tarafından bir referans kodu üretilir. Bu referans kodu ile gittiğiniz kurumda yüklemek istediğiniz tutarı verdiğinizde paranız anında hesabınıza yüklenir.

B) BANKA HAVALESI İLE EKLEME

Bireysel internet şubeniz içinde ‘ para yükleme ‘ butonuna tıklanır. Banka havalesi ile para yükleme seçeneği seçilir. EFT/Havale yapmak istediğiniz banka seçilir ve yüklemek istediğiniz tutar girilir. Devam ettiğinizde banka hesap bilgilerimiz ve EFT/Havale işleminizin açıklamasına yazmanız gereken bir referans kodu ile karşılaşırsınız. Bu referans kodu ile birlikte yüklemek istediğiniz tutarı gönderdiğinizde paranız dakikalar içinde Papara hesabınıza yüklenir. Unutmayın; güvenliğiniz için açıklamasına referans kodu yazılmayan transferler iade edilecektir.

C) ATM ILE YÜKLEME

Bireysel internet şubeniz içinde ‘ PARA YÜKLE ’ butonuna tıklanır. ATM ile para yükleme seçeneği seçilir. Karşınızda ATM ile para yükleyebileceğiniz banka listesi belirir. Herhangi bir banka logosunun üzerine geldiğinizde hesap bilgilerini görüntüle butonuna tıklanır. Yükleme işlemi yapacağınız hesap bilgileri gösterilir. Gördüğünüz hesap bilgisini cebime veya mailime gönder seçeneğiyle para yatırırken işiniz kolaylaştırılır.

ATM ile yatırdığınız paranın Papara hesabınıza aktarılabilmesi için bu işleminizi bize bildirmeniz gerekir. Papara Bireysel internet şubenizde ATM ile para yükleme seçeneği altında para yüklediğiniz ATM hangi bankaya ait ise onun üzerine tıklayıp ‘ ödeme bildir ‘ seçeneği seçilir. Karşınıza gelen sayfada bize gönderdiğiniz net tutar yazılır. Dakikalar içinde paranız Papara hesabınıza aktarılır.

BANKA HAVALESI ILE PARA ÇEKME

Bireysel internet şubeniz içinde ‘ para çekme ‘ butonuna tıklanır. Banka havalesi ile para çekme seçeneği seçilir ve bir banka hesabı eklemek gerekir. Karşınıza çıkan sayfada para çekmek istediğiniz hesabınızın IBAN numarası girilir. Banka hesabı ekle butonuna tıklanır ve Papara tarafından hesabın size ait olup olmadığı kontrol edilir. Banka hesabınız onaylandıktan sonra aynı adımlar izlenerek eklediğiniz banka hesabınız seçilir ve çekmek istediğiniz tutar girilir. Paranız dakikalar içinde hesabınıza yatar.

Alışveriş sitesine girilir, satın alınmak istenilen ürün seçilir ve sepete atılır. Ödeme seçeneklerinden Papara ile ödeme seçilir. Daha sonra Papara güvenli ekranına aktarılır. Burada kullanıcı bilgileri girilir ve cep telefonunuza gelen mobil onay kodu ilgili alana girilir. Ödeme şekli seçilerek (Cüzdanlarım veya kartlarım bölümü) onaylanır. Sonrasında otomatik olarak yönlendirildiğiniz alışveriş sitesinde ödemenizin ulaştığı bilgisi verilir.

Tabii ki. Papara bireysel internet şubenizden ‘ ödeme yap ‘ kısmına girilir. ‘ Fatura Ödeme ‘ seçeneği seçilir. Ödeme yapmak istediğiniz faturaya ait ilgili kurum seçilir. Sonrasında sizden istenilen bilgiler girilir. Sorgula butonuna basılır. Ekranın hemen altında faturaya ait bilgiler çıkacaktır. Ödemeyi yapmak istediğiniz cüzdanınız seçilir. Onayladığınız anda faturanız ödenmiştir.

Bireysel internet şubeniz üzerinde ‘ ödeme yap ‘ kısmına girilir. ‘ Oyunlar ‘ seçeneği seçilir.

Yükleme yapmak istediğiniz ilgili oyun firmasının logosuna tıklanılır.

Yükleme yapmak istediğiniz cüzdan seçilir. Sonrasında oyun firmasındaki üye ID bilgisi girilir. Yüklemek istediğiniz tutar girilir. Onay butonuna basılır ve işleminiz başarı ile gerçekleşir.

Papara bireysel internet şubenizde üst menüden ‘ kartlarım ‘ seçeneğine tıklanır. Sonrasında kart ekle butonuna basılır. Adınızı kayıtlı kredi kartınızın ön yüzünde yer alan kart numarası ilgili alana girilir. Alt kısımda kartınızın son kullanma tarihi ay ve yıl olarak girilir. Kartınıza ait 3 haneli CVC(güvenlik kodu) ilgili alana girilir ve son olarak sistemimizde kartınıza vermek istediğiniz kart kayıt adı yazılır. Bu işlemler neticesinde işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

Basit hesap en düşük hesap seviyesidir. Kimlik bilgilerinize ihtiyaç duymadan aylık 750 TL bakiye ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Basit hesap sahipleri para çekme hizmetinden yararlanamamaktadır.

Onaylı Hesap ile tüm servislerimizden yararlanabilirsiniz. Onaylı hesap ile para gönderebilir, para talep edebilir, ATM’den, Anlaşmalı noktalardan ve mobil ödeme servisinden yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Onaylı hesap para yükleme limitleriniz ; Banka havalesi ile aylık 50000 TL yükleme yapabilirsiniz. ATM, anlaşmalı noktalar ve mobil ödeme ile bakiye yükleme servislerinden ise aylık 2000 TL yükleme yapabilirsiniz.

Onaylı Hesap para çekme limitleriniz ; Banka havalesi ile aylık 50000 TL aylık para çekme limitiniz vardır.

Çok basit. Herhangi bir yere uğramanıza, imza atmanıza gerek yok. Papara hesabınıza giriş yapılır. Sol menüde ‘ hesap onaylama ‘ seçeneğini görebilirsiniz. Sizden istenilen bilgiler girilir. (Kimlik seri numarası kısmını lütfen başındaki harf dahil olacak şekilde doldurunuz). Daha sonra Hesabımı onayla butonuna tıklanır. İşleminiz başarı ile gerçekleşmiştir. En kısa zamanda hesabınız onaylanacaktır.

Papara hesabınız ile para transferi için zaman kısıtlamanız yoktur. İstediğiniz her an Papara bakiyenizi başka bir Papara hesabına aktarabilirsiniz. Öte yandan bankalar arası yapılan EFT işlemlerinden çok daha hızlı ve ucuz bir şekilde paranızı bir banka hesabından başka bir banka hesabına aktarabilirsiniz.

Örneğin; A bankasındaki bakiyeyi B bankasına aktarmak istiyorsunuz. Ve EFT işlem saati de geçti. Tek yapmanız gereken A bankasındaki bakiyenizi Papara Hesabınıza yüklemek. Papara’nın neredeyse tüm bankalarda hesabı bulunduğundan, işlemleriniz EFT değil Havale olarak gerçekleşir. Sonrasında Papara hesabınızdan para gönderdiğiniz kişi de aynı şekilde parasını istediği banka hesabına çekebilir.

Giriş ekranında bulunan cep telefonu kurtar seçeneğinden tüm işlemlerinize devam edebilirsiniz. Daha önceden belirlemiş olduğunuz güvenlik sorusu seçilir, cevabı belirtilir-Bir sonraki sayfada değiştirmek istediğiniz telefon numarası yazılır. Alt kısımda da yeni cep telefon numarası belirtilir. Son olarak da numara değiştir butonuna basılıp işlem başarı ile gerçekleştirilir.

Şifre değiştirme işleminizi gerçekleştirmek için üst taraftaki ayarlar bölümüne tıklanılır. Sonrasında Şifre işlemleri kısmına tıklanılır. Mevcut şifreyi yazılır (değiştirmek istediğiniz şifre). Alt kısma yeni şifre yazılıp doğrulanır. Telefonunuza gelen mobil onay kodu ilgili alana girilir. İşlem başarı ile gerçekleştirilmiştir. Hesabınız bilmediğiniz bir nedenden dolayı bloke olduysa ya da hesabınıza ulaşamıyorsanız 0850 340 0 350 no’lu Papara danışma hattına ulaşabilirsiniz.