• YARIM ALTIN
  1.530,98
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,6365
  % 0,02
 • € EURO
  8,9981
  % 0,03
 • £ POUND
  9,8020
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  1,1255
  % 0,39
 • РУБ RUBLE
  0,1004
  % 0,22
 • BITCOIN
  80037,409
  % -3,71
 • BIST 100
  1.087,03
  % -2,24

Hazır E-Ticaret Paketleri Nedir?

Hazır E-Ticaret Paketleri Nedir?

Sıfırdan yazılım oluşturmak hazır e-ticaret paketlerinden daha maliyetli, zaman isteyen ve düzgün bir yazılım firması gerektiren bir süreçtir. Oysa hazır paketlerde opsiyonellik mevcuttur. Her bütçeye uygun seçenek mevcuttur. Girişimci istediği e-ticaret paketini seçerek, ürünlerini o  paketteki web sitesine ekledikten sonra satışa başlar.

Hazır e-ticaret paketlerinin avantajlarını:

Belirli bir çalışma süreci sonunda ortaya çıkmış olduklarından hata oranları minimum seviyededir. Web sitenizi geliştirmek için sürekli yazılımcınız ile geçmeye gerek yoktur, çünkü hazır paket aldığınız firmalar paketlerini sürekli geliştirir ve teknik destek sağlayabilir. Hazır paketlerde hoting hizmeti de mevcuttur ve bunu da paketin fiyatının içerisine dahil etmektedirler. Ekstradan hosting maliyetiniz de olmaz. Tedarikçi firmalardan xml entegrayonu yaparak hazır paketlerinize ekleyebilirsiniz. Tüm Ödeme sistemlerinin entegrasyonları (Sanal Pos, PAYU vs. ) mevcuttur. Hazır paketlerde yapılacak e-ticarete göre, (yazılım firmasının sunmuş olduğu seçenekler doğrultusunda tabi) özelleştirme imkanı mevcuttur. Varolan bir hizmeti kiraladığınız için ucuz bir çözümdür.

Dezavantajları:
E-ticaret girişiminiz doğrultusunda almış olduğunuz paket içerisinde değişiklik yapmak isterseniz ya değişiklik için ek ücret talep edilir ya da eklenemeyeceği yönünde geri dönüş alırsınız.Bu tür paketler genel olarak kişiye özel düzenlenmez, geneli hedef alarak ona göre dizayn ederler.

İşiniz belirli bir hacmi yakaladıktan sonra, o hazır paketler ile aranızda fark olmasını isterseniz kendi yazılım ekibini oluşturup, kendi e-ticaret yazılımınızı geliştirebilirsiniz. Belirli bir hacme ulaşana kadar hazır paketleri tercih etmek gerçekçi bir çözüm olabilir.

Ülkemizde hazır e-ticaret paketi hizmeti veren çok sayıda firma vardır. Bu firmaların sunmuş oldukları hizmetler ile talep etmiş oldukları ücretleri karşılaştırınız. Fiyatlar arasında farklılıklar mevcuttur. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz; Ideasoft, Hemenal, T-Soft, EStorepark, Summercart, Platin Market, Neticaret ve Shop & More olarak sıralayabiliriz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !