Facebook hayran sayfası nasıl açılır?

facebookhayransayfasi

 

Bu yazımızda web site sahiplerinin marka bilinirliği ve popülerliği açısından oldukça faydalı olacağını düşündüğümüz  Facebook hayran sayfası nedir? Facebook hayran sayfasını  niçin açmalıyız? Facebook hayran sayfası açmanın avantajları nelerdir? Facebook hayran sayfası nasıl açılır?Konularını ele almaya çalışacağız.

Facebook hayran sayfası nedir?

Facebook hayran sayfaları bir topluluk oluşturarak web sitenizle ilgili her türlü ürün, hizmet vs. gibi her türlü içeriği takipçilerinizle paylaşmaya yarayan ve paylaşılan içeriğe sayfanın takipçileri tarafından yorum yapılabilmeye, beğenip paylaşmaya imkan tanıyan sayfalardır.

Facebook hayran sayfasını  niçin açmalıyız?

Artık günümüzde pek çok web site reklamlarını Facebook ve diğer sosyal ağlardaki takipçileri aracılığı ile yapmaktadır.  Bu yöntemi kullanan e-ticaret firmalarının satış gelirlerinde de önemli artışlar olduğu bilinmektedir. Siz de web site ve blogunuzla ilgili her türlü haber ve içeriği tek tıkla Facebook üzerinden takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Bunun için  Facebook hayran sayfanızın olması gerekiyor.

Facebook hayran sayfası açmanın avantajları nelerdir?
  • Web site ve blogunuzda yer alan her türlü içeriği facebook üzerinden paylaşabilme.
  • Güncel içeriği takipçileriniz ile paylaşabilme ve yeni takipçiler edinme.
  • Arama motorlarında daha üst sıralarda çıkma.
Facebook hayran sayfası nasıl açılır?

1. Facebook Hesabınıza Giriş Yapın

Web site ve blogunuza ait bir “Facebook Hayran Sayfası” oluşturmak için ilk olarak Facebook hesabınız açıkken buradan giriş yapınız.

2.Kategoriler

Açılan sayfada karşınıza 6 kategoriden oluşan bir bölüm gelecektir. Bu kategoriler arasından web site ve blogunuza uygun olanı seçiniz. Örneğin “Şirket, Kuruluş veya Enstitü”  kategorisini seçelim.

eticaretfacebookhayransayfasi

3. Alt Kategori Seçimi

Karşımıza alt bir kategori ile firma bilgilerini doldurmamız gereken bir bölüm gelecek. Bu bölümleri doldurarak ‘Kullanmaya başla’ butonu ile onay vererek devam ediniz.

eticaretgunluguhayran

4. Sayfa oluştur

Karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecek. Burada sırasıyla izlememiz gereken 4 adım bulunmaktadır.

eticaretgunlugusayfamiolustur

1.Hakkında:  Bu bölümde sayfanla ilgili temel bilgiler içeren bir açıklama ile web site ve blogunuzun adresini girmeniz gerekiyor.

2.Profil resmi: Facebook Hayran Sayfamıza  bir görsel yüklememizi istiyor. Bilgisayarınızdan ya da internet sitenizden bir görsel yükleyin ve ‘Fotoğrafı kaydet’ butonuna tıklayarak devam edin.

3.Sık kullanılanlara ekle: Bu bölüm sayfanıza istediğiniz zaman kolay bir şekilde ulaşabilmeniz için düşünülmüş.

 4.Daha fazla kişiye ulaş: Bu bölümü şimdilik geçebilirsiniz. İleride reklam vermek isteyenler bu bölümü kullanarak şimdiden ödeme yöntemini belirleyebilirler.

Tüm bu aşamaları tamamladığınızda Facebook Hayran Sayfanız herşeyi ile hazır olarak karşınıza gelecek. Paylaşımlarınıza hemen başlayabilirsiniz.